System Pallet Shuttle i Easy WMS w magazynie firmy Nicopan w Granadzie

05/09/2018

Mecalux wyposaży nowe centrum logistyczne firmy Nicopan, hiszpańskiego producenta i dystrybutora pieczywa oraz wyrobów cukierniczych, w półautomatyczny system Pallet Shuttle i oprogramowanie magazynowe Easy WMS. Za pomocą jednego interfejsu użytkownika będzie można obsługiwać oba rozwiązania.

Magazyn firmy Nicopan z systemem Pallet Shuttle i Easy WMS Mecaluxu

Centrum logistyczne firmy Nicopan zlokalizowane w Granadzie będzie się składało z pięciu pomieszczeń o różnym przeznaczeniu:

  • dwa pomieszczenia do składowania surowców;
  • dwa pomieszczenia do składowania produktów gotowych z fabryki;
  • jedno pomieszczenie do składowania kartonów i opakowań.

We wszystkich pięciu częściach zostaną zamontowane bloki regałów z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle. Wymiary instalacji będą dostosowane do wielkości poszczególnych pomieszczeń, co pozwoli składować na nich od 5 do 13 palet na głębokość. Pobieranie i odkładanie ładunków będzie się odbywało za pomocą wózków Pallet Shuttle, które będą transportowały palety wewnątrz kanałów towarowych – od wejścia do pierwszego wolnego miejsca.

Integracja oprogramowania magazynowego z systemem Pallet Shuttle

Korzystając z tabletu z łączem Wi-Fi, operatorzy będą obsługiwali zarówno wózki Pallet Shuttle, jak i system zarządzania magazynem Easy WMS, który z kolei będzie ich przez cały czas prowadził, wskazując kolejne czynności do wykonania.

Program oferuje różne funkcjonalności, takie jak możliwość łatwego modyfikowania układu magazynu, sprawdzanie stanu wózków Pallet Shuttle, wybór metody składowania towaru (FIFO lub LIFO) oraz zarządzanie uprawnieniami dostępu użytkowników.

Nicopan: wyroby cukiernicze i piekarnicze

Nicopan to firma powstała w 2014 roku na bazie przekształcenia rodzinnego biznesu działającego od lat 60. ubiegłego stulecia. Specjalizuje się w wypieku pieczywa i wyrobów cukierniczych.