System Pallet Shuttle i program Easy WMS w magazynie firmy WISAG w Niemczech

09/01/2019

Wydajność, efektywność, pojemność i kontrola stanowią podstawę dla optymalnego zarządzania magazynem. Mając to na uwadze, WISAG Industrie Service Holding zlecił Mecaluxowi wyposażenie swojego centrum logistycznego w Krefeld. Regały z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle i oprogramowanie magazynowe Easy WMS sprawią, że WISAG będzie mógł w prosty i szybki sposób koordynować oraz monitorować wszystkie procesy w swoim magazynie.

Zastosowane rozwiązanie w postaci dwóch bloków regałów, które mierzą 9,5 m wysokości i podzielone są na 5 poziomów ładunkowych, pozwoli uzyskać miejsce do składowania ponad 11 100 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm i maksymalnej wadze 1200 kg. Ich konstrukcja składa się z kanałów towarowych, wewnątrz których przemieszcza się autonomiczny wózek Pallet Shuttle zapewniający stały przepływ towaru.

Magazyn firmy WISAG z systemem Pallet Shuttle i programem magazynowym Easy WMS

Opracowany przez Mecalux system zarządzania magazynem Easy WMS zoptymalizuje pracę operatorów, wskazując im na tabletach kolejne czynności do wykonania. Program ten umożliwia obsługę wózków Pallet Shuttle oraz sprawdzanie ich stanu. Oferuje także szereg innych funkcjonalności, takich jak możliwość łatwego modyfikowania systemu rozmieszczenia ładunków w magazynie czy wybór metody ich składowania (FIFO lub LIFO).

Michael Lederer – Menadżer ds. logistyki, produkcji i wsparcia w firmie WISAG
„Wybraliśmy Mecalux ze względu na jego bogate doświadczenie, a także fachowe wsparcie i sprawną komunikację od pierwszego momentu. Decydującymi czynnikami były również przystępna cena i szybka realizacja inwestycji”.

O firmie WISAG Industrie Service Holding

Firma jest częścią niemieckiej grupy WISAG jednego z czołowych koncernów usługowych w Niemczech. Grupa oferuje usługi dla takich sektorów rynku jak nieruchomości gospodarcze, komercyjne i mieszkalne, przemysł i obsługa naziemna lotnisk. WISAG Industrie Service Holding specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przemysłu, m.in. w zakresie zarządzania obiektami, konserwacji i sprzątania obiektów, logistyki i wsparcia produkcji oraz montażu przemysłowego. Firma posiada ponad 9000 klientów i zatrudnia ok. 13 500 osób w ponad 70 oddziałach na terenie Niemiec, a jej siedziba mieści się we Frankfurcie nad Menem. W 2017 roku jej obroty wyniosły 770 000 000 euro.