Grupa Porcelanosa: zwiększenie pojemności magazynu spółki Venis do 95 000 palet

09/06/2020

Wiodący hiszpański producent ceramiki budowlanej, firma Venis, która należy do Grupy Porcelanosa, rozbudowuje swój automatyczny magazyn w hiszpańskiej miejscowości Vila-real o dodatkowe pięć korytarzy z układnicami. Dzięki modernizacji obiekt pomieści łącznie 95 140 palet.

Magazyn automatyczny znajduje się w budynku o wysokości 35 metrów i składa się obecnie z dziesięciu korytarzy z regałami o pojedynczej głębokości. Po rozbudowie o kolejne pięć jego powierzchnia będzie wynosiła 12 000 m2. Regały w nowej części również będą miały pojedynczą głębokość, a każdy z korytarzy, o długości 160 metrów, będzie obsługiwany przez dwukolumnową układnicę, której maksymalna prędkość jazdy wynosi 180 metrów na minutę.

Kluczową operacją realizowaną w centrum logistycznym Venis jest kompletacja. Z tego względu w dolnej części obiektu, tuż przy korytarzach magazynu automatycznego, utworzono obszerną strefę roboczą z ośmioma stanowiskami. Operatorzy, kierując się wskazówkami Easy WMS, mogą przygotowywać tutaj do 32 zamówień jednocześnie, co pozwala firmie osiągnąć optymalny przepływ pracy. Ponadto magazyn został automatycznie skomunikowany z zakładem produkcyjnym poprzez podziemny tunel, o długości 300 m i szerokości 3 m, wyposażony w przenośniki i windy paletowe.

Mecalux od wielu lat wspiera Grupę Porcelanosa w rozwoju, dostarczając innowacyjne rozwiązania logistyczne do znacznej części jej magazynów i centrów logistycznych na całym świecie.

Nieustająca ekspansja

Grupa Porcelanosa jest aliansem największych hiszpańskich przedsiębiorstw z sektora budowlanego o globalnym zasięgu działania. Została założona w 1973 roku w miejscowości Vila-real (70 km od Walencji) z zamierzeniem zdobycia wiodącej pozycji na rynku lokalnym i zagranicznym. Grupę tworzy osiem firm (Porcelanosa, Venis, Gamadecor, Krion, L’Antic Colonial, Butech, Noken i Urbatek), które są obecne w ponad 150 krajach.