Savino Del Bene uruchamia nowy magazyn w celu poszerzenia bazy klientów

23 sty 2023

Włoski operator 3PL wyposażył swój nowy magazyn, zlokalizowany w Gdańsku, w system składowania, który ułatwia obsługę ok. 5000 pozycji asortymentowych należących do różnych klientów oraz zróżnicowanych pod względem cech i rotacji.

Nowy magazyn operatora logistycznego Savino Del Bene w Polsce

„Naszym celem jest ciągły rozwój i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów” – wyjaśnia Marta Dwulit, Dyrektor ds. Logistyki Magazynowej w Savino Del Bene. Firma oferuje szeroki zakres usług logistycznych, m.in. transport morski, lotniczy, kolejowy i każdego typu drogowy; krótko i długoterminowe magazynowanie, kompletację, w tym cross-docking; a także usługi wartości dodanej, takie jak pakowanie, etykietowanie czy tworzenie zestawów, „a już wkrótce magazyn czasowego składowania” – dodaje Marta Dwulit.

Firma zainwestowała w nowy magazyn wysokiego składowania z myślą o przyspieszeniu tempa rozwoju i zwiększeniu liczby klientów poprzez zapewnienie świadczenia kompleksowych usług. Obiekt o powierzchni ponad 8000 m² znajduje się zaledwie 8 km od gdańskiego portu, co stanowi niezwykle korzystną lokalizację dla rozwoju cotygodniowego, regularnego serwisu drobnicowego z Chin. Jak wyjaśnia Dyrektor ds. Logistyki Magazynowej: „Dążymy do poszerzenia serwisu LCL z innych portów świata.”

Mecalux wyposażył magazyn w regały paletowe, rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie parametrów regałów do charakterystyki składowanych towarów oraz swobodny przepływ palet. „Dzięki instalacji tego typu mamy możliwość łatwej kontroli i zarządzania stanami magazynowymi.” – wskazuje Marta Dwulit.

Rozwój Savino Del Bene jest nie do powstrzymania. Marta Dwulit zdradza szczegóły kolejnego projektu, nad którym firma pracowała od kilku miesięcy: „Kontynuujemy ekspansję i powiększamy zajmowaną powierzchnię magazynową o kolejne 5300 m²” i dodaje: „Oczywiście jako dostawcę regałów do tego projektu wybraliśmy również Mecalux, który na początku 2023 roku dostarczy do naszej jednostki kolejne 5300 miejsc paletowych.”

Savino Del Bene: globalna firma z ponad 120-letnią historią

Założona we Florencji w 1899 roku firma Savino Del Bene oferuje kompleksowe usługi logistyczne, które spełniają oczekiwania przedsiębiorstw z różnych branż. Zatrudnia ponad 5000 osób i jest obecna w ponad 60 krajach. Dzięki rozbudowanej międzynarodowej sieci współpracy z wiodącymi przewoźnikami może szybko reagować na potrzeby klientów w każdym zakątku świata. Polski oddział firmy dynamicznie się rozwija z myślą o oferowaniu swoim klientom kolejnych dogodnych lokalizacji magazynów w całym kraju.