Easy WMS. Oprogramowanie dostosowujące się do rozwoju firmy

System zarządzania magazynem Easy WMS kontroluje i optymalizuje wszystkie procesy i operacje realizowane w magazynie

Transkrypcja filmu

Wydajność, kontrola i elastyczność kluczem do osiągnięcia sukcesu w łańcuchu logistycznym.

Easy WMS to oprogramowanie do zarządzania magazynem opracowane przez Mecalux Software Solutions będące owocem ponad 50-letniego doświadczenia Grupy Mecalux w zakresie rozwiązań magazynowych.

Dzięki zaangażowaniu w stworzenie oprogramowania zespołu ponad 130 inżynierów Easy WMS to stale rozbudowywane i aktualizowane, potężne narzędzie do zarządzania magazynem. System zarządzania magazynem kontroluje ogół procesów zachodzących w magazynie, od momentu przyjęcia towaru aż do jego wysyłki, przy zagwarantowaniu pełnej identyfikowalności produktów i jednoczesnej minimalizacji czasu pracy oraz kosztów.

Easy WMS posiada intuicyjny oraz łatwy w użyciu interfejs użytkownika dostępny poprzez przeglądarkę www. Istnieją dwie opcje wdrożenia rozwiązania magazynowego: jeden oparty na chmurze i opcji SaaS oraz drugi oparty na instalacji lokalnej (on-premise).

W obu przypadkach, przez 24 godziny na dobę, klient ma możliwość zdalnego i bezpiecznego sprawdzania stanu magazynowego oraz wszystkich operacji zachodzących w magazynie.

Easy WMS jest jednym z niewielu dostępnych na rynku systemów zarządzania magazynem, oferującym tak dużą ilość funkcjonalności.

PRZYJĘCIA
Podczas przyjęcia towaru na produkty naklejana jest etykieta z kodem kreskowym, przez co możliwa jest ich późniejsza identyfikacja oraz kontrola.

Operatorzy za pomocą terminali radiowych mogą sprawdzić docelowe miejsce składowania produktu, liczbę jednostek na stanie magazynowym oraz to, czy są one przeznaczone do cross-dockingu.

SKŁADOWANIE I KONTROLA STANU MAGAZYNOWEGO
Easy WMS umożliwia stałą kontrolę stanu magazynowego w czasie rzeczywistym. Optymizuje procesy magazynowe, pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz utrzymanie porządku w magazynie.

PRZYGOTOWYWANIE ZAMÓWIEŃ
Usprawnienie procesów ręcznej kompletacji jest niezbędne, aby móc zapewnić optymalną obsługę klienta. Klienci sklepów internetowych oczekują szybkich i bezbłędnych dostaw. Easy WMS ma szereg rozwiązań, które pozwalają przyspieszyć i wyeliminować błędy podczas kompletacji:

  • Zarządzanie kompletacją zamówień przy użyciu terminali radiowych lub komputerów.
  • Zarządzanie urządzeniami zewnętrznymi w przypadku systemów pick-to-light, put-to-light oraz kompletacji głosowej.
  • Optymalizacja wyszukiwania, czasu i przypisań.

WYDANIA
Oprogramowanie zarządza również wydawaniem towarów z magazynu. Trasy przemieszczania się operatorów zostały ograniczone dzięki organizacji kompletacji falami lub strefami, począwszy od operacji pakowania po trasy wysyłkowe.

EASY WMS
a Easy WMS rozwija się i ewoluuje wraz z firmą. Oprogramowanie posiada dwie opcje personalizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować je do swoich potrzeb: Easy S służącą do konfigurowania, projektowania graficznego i symulowania oraz Easy Builder do modyfikowania przepływów pracy, raportów oraz etykiet.

Wdrożenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS pozwala obniżyć koszty, poprawia jakość usług dla klienta końcowego i zapewnia maksymalną rentowność w magazynie każdego typu, od niewielkiego obiektu obsługiwanego ręcznie po ogromne instalacje automatyczne.

Easy WMS. Oprogramowanie dostosowujące się do rozwoju firmy.