Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration - Moduł Easy WMS

Moduł ten to doskonałe rozwiązanie dla firm, które prowadzą sprzedaż poprzez jeden lub więcej kanałów internetowych

Transkrypcja filmu

Firmy prowadzące sprzedaż internetową nieustannie poszukują rozwiązań, które ułatwią im zwiększenie poziomu satysfakcji klientów. Satysfakcji, której poziom mierzy się szybkością realizacji zamówień.

TAby zamówienia docierały na czas do klientów, ważna jest nie tylko odpowiednia obsługa wysyłki, lecz także sprawne wykonywanie poprzedzających ją czynności, które odbywają się w magazynie, takich jak:

  • Zarządzanie asortymentem liczącym wiele pozycji
  • Synchronizacja dostępności towaru między magazynem i internetowym kanałem sprzedaży
  • Obsługa internetowych kanałów sprzedaży

MARKETPLACES AND ECOMMERCE PLATFORMS INTEGRATION to rozszerzenie funkcjonalności systemu zarządzania magazynem Easy WMS Mecaluxu zapewniające automatyzację wszystkich tych czynności.

Kiedy klient złoży zamówienie w sklepie internetowym lub poprzez internetową platformę handlową, moduł automatyzuje komunikację z magazynem, aby zamówienie zostało jak najszybciej przygotowane i wysłane.

Podczas tej wymiany danych przesyłane są informacje dotyczące zamówienia oraz następuje aktualizacja stanu magazynowego zamówionego produktu, a następnie jego dostępności w internetowych kanałach sprzedaży.

Ponadto moduł współpracuje z innymi modułami Easy WMS, takimi jak Multi Carrier Shipping Software, który generuje kod do śledzenia przesyłki. Moduł Marketplaces wysyła ten kod klientowi poprzez kanał sprzedaży, w którym dokonał zakupu.

Nowe funkcjonalności, które system Easy WMS zyskuje dzięki temu modułowi, umożliwiają firmom prowadzącym sprzedaż internetową dostosowywanie się do coraz bardziej wymagającego rynku, zapewniając:

  • Automatyczną komunikację między magazynem i internetowym kanałem sprzedaży.
  • Wyeliminowanie błędów w obsłudze end-to-end zamówień. Synchronizację zamówień, oferty i stanu magazynowego między magazynem i internetowymi kanałami sprzedaży. Wyeliminowanie zbędnych czynności, które ograniczają wydajność personelu.

Mecalux w ciągu ponad 50. lat swojej działalności w branży logistycznej zrealizował tysiące projektów, wdrażając innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby rynku.