Pallet Shuttle: półautomatyczny system składowania akumulacyjnego

Rewolucja w składowaniu akumulacyjnym. Jeden lub kilka wózków Pallet Shuttle, przemieszczających się w różnych kanałach towarowych, obsługuje jedno urządzenie mobilne.

Transkrypcja filmu

Pallet Shuttle firmy Mecalux jest systemem magazynowania akumulacyjnego zaprojektowanym w celu zoptymalizowania operacji załadunku i rozładunku palet oraz eliminacji konieczności używania wózków widłowych wewnątrz kanałów towarowych w regałach wjezdnych.

Jest idealnym rozwiązaniem do magazynów z dużą liczbą palet na jednostkę magazynową, w których operacje załadunku i rozładunku przeprowadzane są bardzo często. Doskonale sprawdza się również w chłodniach i mroźniach.

System ten składa się z regałów wjezdnych oraz jednego lub kilku wózków Pallet Shuttle sterowanych za pomocą tabletu poprzez Wi-Fi. Jedno urządzenie umożliwia sterowanie maksymalnie osiemnastoma wózkami.

SYSTEM STEROWANIA POPRZEZ Wi-Fi

Wózek jest wybierany na tablecie sterującym instalacją. Pallet Shuttle jest wprowadzany na poziom, na którym będzie magazynowany towar za pomocą wózka widłowego.

BLOKADA NA PODSTAWIE WÓZKA

Blokada zabezpiecza Pallet Shuttle na ramionach wózka widłowego. Na tablecie wybierany jest też rodzaj palety do obsługi.

WYBÓR PALET

Operator umieszcza paletę na regale i wydaje polecenie. Wózek Pallet Shuttle pobiera paletę z początku regału i przenosi ją do pierwszego wolnego miejsca z prędkością do 90 metrów na minutę. Wózek może przenosić palety o wadze do 1500 kg.

PRĘDKOŚĆ DO 90 METRÓW / MINUTĘ

NOŚNOŚĆ 1500 KG

Podczas rozładunku wózek pobiera pierwszą paletę z kanału i przenosi ją do pozycji wyjścia. Wyciąganie palet można przeprowadzić pojedynczo lub wielokrotnie, wybierając opcję rozładowania całego kanału towarowego lub danej liczby palet. System umożliwia zagęszczanie palet na początku lub na końcu korytarza towarowego.

MAKSYMALNE ZAGĘSZCZANIE PALET

Celem przeprowadzenia inwentaryzacji wózek Pallet Shuttle przelicza palety.

FUNKCJA INWENTARYZACJI

Na tablecie sterującym można wybrać system pracy FIFO lub LIFO, jak również zmianę strony regału do obsługi bez konieczności wyjmowania wózka Pallet Shuttle z regału.

KONFIGURACJA LIFO / FIFO

ZMIANA STRONY REGAŁU

Operator ma stałą kontrolę nad wózkami Pallet Shuttle dzięki opcji anulowania polecenia lub awaryjnego zatrzymania. Wózki wyposażone są w urządzenia zabezpieczające, przykładowo przycisk awaryjny czy zderzak.

System wyposażony jest w opcję sterowania ręcznego, w której dostępne są następujące funkcje: jazda w przód i tył, podnoszenie i opuszczanie platformy. Wózek może mieć również lokalizator akustyczny, który ułatwia jego odnalezienie w kanale.

LOKALIZATOR AKUSTYCZNY

Dodatkowo wózek może być wyposażony w urządzenie wykrywające przeszkody w kanale oraz kamerę pozycjonowania, która ułatwia jego odłożenie na wysokich poziomach regału.

SKANER BEZPIECZEŃSTWA (OPCJONALNIE)

KAMERA POZYCJONOWANIA (OPCJONALNIE)

Dzięki akumulatorom litowym wózek Pallet Shuttle może pracować do dziesięciu godzin. Łatwy dostęp do baterii zapewnia łatwą i bezpieczną ich wymianę.

AKUMULATORY LITOWE DZIAŁAJĄCE 10 GODZIN

Pallet Shuttle firmy Mecalux zapewnia wysoką wydajność, większe bezpieczeństwo ludzi, instalacji i ładunków oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.