Trigano Jardin: ponad 1000 artykułów do relaksu na świeżym powietrzu

Trigano Jardin: ponad 1000 artykułów do relaksu na świeżym powietrzu

Huśtawki, ślizgawki i inne artykuły ogrodowe w magazynie Trigano Jardin we Francji

Trigano Jardin: ponad 1000 artykułów do relaksu na świeżym powietrzu

Francuska firma Trigano Jardin uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne w Cormenon. Obiekt został wyposażony w regały z systemem Pallet Shuttle. To rozwiązanie ma dwie zalety: pozwala wykorzystać całą dostępną powierzchnię, co przekłada się na zwiększenie pojemności magazynu (do 3397 palet), oraz zapewnia płynny i bezbłędny obieg ładunków.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy Trigano Jardin
  Pojemność magazynowa: 3397 palet
  Wymiary palet: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palet: 500 kg
  Liczba kanałów składowania: 83
  Wysokość regałów: 6 m
  Głębokość kanałów: 14,5 m
  Liczba wózków automatycznych: 4
 • Pobierz PDF

Rozrywka na wolnym powietrzu

Działalność grupy Trigano koncentruje się głównie na produkcji i sprzedaży artykułów ogrodowych (co stanowi około 90% obrotów firmy) oraz akcesoriów do zabawy na świeżym powietrzu (huśtawki, ślizgawki itd.).

Firma posiada fabryki w sześciu krajach (w Hiszpanii, Niemczech, Słowenii, Wielkiej Brytanii, a także we Francji i Włoszech) oraz rozbudowaną sieć dystrybucji, dzięki której produkty Trigano docierają do szerokiej rzeszy odbiorców.

Magazyn z Pallet Shuttle

W Cormenon nieopodal Paryża znajduje się centrum produkcyjne Trigano Jardin o powierzchni 9000 m2. W magazynie przyprodukcyjnym składuje się zarówno surowce, jak i gotowe produkty.

W obiekcie tym wykonuje się bardzo proste operacje: zaopatrzenie fabryki w niezbędne surowce, przyjmowanie gotowych produktów i przygotowanie ich do wysyłki do klientów z terenu Francji.

Głównym celem inwestycji było przeorganizowanie magazynu tak, aby „zwiększyć jego pojemność i usprawnić obieg ładunków” – mówi Bruno Barriteau, Dyrektor Logistyki w Trigano Jardin. Wcześniej przestrzeń dostępna w magazynie nie była w pełni wykorzystana. Większość produktów składowano na posadzce, nie zagospodarowując wysokości obiektu.

Działalność Trigano Jardin podlega zmianom sezonowym. Największą sprzedaż odnotowuje się wraz z nadejściem dobrej pogody, głównie latem. W szczycie sezonu magazyn musi sprostać zadaniu przyjęcia 200 i wysyłki 300 palet dziennie.

Mając na uwadze potrzeby firmy, Mecalux wyposażył obiekt w trzy bloki regałów wjezdnych z systemem Pallet Shuttle. Rozwiązanie to pozwala wykorzystać całą kubaturę magazynu, zapewniając miejsce do składowania 3397 palet.

Instalacja o wysokości 6 metrów jest obsługiwana przez automatyczny wózek, który odkłada i pobiera palety na i z przypisanych im lokalizacji.

Rozwiązanie to znacznie skraca czas wykonywania operacji magazynowych. Operatorzy umieszczają Pallet Shuttle w odpowiednim kanale towarowym, a następnie układają palety na jego wejściu. Samojezdny wózek transportuje ładunek do najgłębiej położonego, pierwszego wolnego miejsca paletowego w kanale. Proces pobierania palet wygląda podobnie, wymienione wcześniej czynności wykonywane są w odwrotnej kolejności.

Operatorzy przy użyciu tabletu wydają wózkowi komendy, które są przekazywane do urządzenia za pośrednictwem łącza Wi-Fi. Tablet ma bardzo intuicyjny interfejs, umożliwia m.in. wybór wózka, rodzaj operacji (pobranie lub odłożenie ładunku) czy przeprowadzenie inwentaryzacji.

Bruno Barriteau – Dyrektor Logistyki w Trigano Jardin
Dzięki systemowi Pallet Shuttle wykorzystaliśmy w pełni dostępną przestrzeń magazynową oraz usprawniliśmy obsługę ładunków”.

Korzyści dla firmy Trigano Jardin

 • Lepsze wykorzystanie powierzchni: regały z systemem Pallet Shuttle zapewniają pojemność składowania dla 3397 palet.
 • Usprawnienie procesów magazynowych: Pallet Shuttle odkłada i pobiera ładunki bez udziału operatorów, co umożliwia przyjęcie 200 i wysyłkę 300 palet dziennie.
Magazyn firmy Trigano Jardin
Pojemność magazynowa: 3397 palet
Wymiary palet: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palet: 500 kg
Liczba kanałów składowania: 83
Wysokość regałów: 6 m
Głębokość kanałów: 14,5 m
Liczba wózków automatycznych: 4

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę