Bem Brasil: nowa mroźnia pozwoli podwoić wielkość produkcji

24/03/2021

Bem Brasil, wiodący brazylijski producent mrożonych frytek, rozbudowuje swój magazyn przyprodukcyjny w Perdizes, o nową, automatyczną mroźnę. Inwestycja pozwoli firmie zrealizować plan dwukrotnego zwiększenia produkcji: z 250 000 do 500 000 ton frytek rocznie.

Nowa automatyczna mroźnia do składowania mrożonych frytek firmy Bem Brasil

Nowy obiekt, mroźnia o konstrukcji samonośnej mierząca 25 m wysokości, zostanie wyposażona w automatyczny system Pallet Shuttle, a odbywającym się w niej procesem będzie kierować oprogramowanie magazynowe Easy WMS, zapewniając sprawny przepływ ładunków.

Magazyn będzie się składał z dwóch korytarzy o długości 143 m wzdłuż których po obu stronach zostaną zamontowane regały wjezdne mieszczące 12 palet na głębokość. Łącznie pozwolą one na składowanie 33 696 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm i maksymalnej wadze 1120 kg każda. Dla zapewnienia idealnej jakości surowców i produktów składowanych w obiekcie będzie w nim panowała temperatura -25ºC.

W ostatnich latach firma Bem Brasil zanotowała gwałtowny wzrost sprzedaży o ok. 40%. Dla utrzymania tego tempa wzrostu konieczne okazało się powiększenie pojemności magazynowej. Nowa automatyczna mroźnia powstanie tuż obok podobnego obiektu, który Mecalux wybudował kilka lat temu, również wyposażonego w regały obsługiwane przez wózki Pallet Shuttle oraz zarządzanego przez Easy WMS.

Rozbudowa magazynów pozwoli nam uzyskać szereg korzyści z zakresie logistyki. Do najważniejszych należą: usprawnienie wysyłki towaru, poprawa bezpieczeństwa obsługi produktów żywnościowych, lepsza kontrola nad stanem magazynowym możliwa ponadto online oraz niższe zużycie energii elektrycznej.

Célio Zero, Dyrektor Operacyjny w firmie Bem Brasil

Szybka, smaczna i niebywale popularna kuchnia

Bem Brasil, brazylijska firma założona w 2006 roku w mieście Araxá, produkuje rocznie ponad 160 000 ton mrożonych wstępnie smażonych frytek. Jest krajowym liderem swojej branży i jedną z najpopularniejszych w Brazylii marek. Jej produkty trafiają na stoły w większości tamtejszych domów. W 2017 roku firma otworzyła w gminie Perdizes (50 km od Araxá) nową fabrykę. Strategiczna lokalizacja obiektu ułatwia dystrybucję produktów do wszystkich zakątków tego ogromnego kraju.