Easy Logistique: około 100 000 palet z artykułami wyposażenia wnętrz

15/07/2020

Easy Logistique, operator logistyczny należący do importera artykułów wyposażenia wnętrz JJA, zbudował w Flixecourt na północy Francji ogromne centrum logistyczne o powierzchni 96 000 m2, które zostanie wyposażone w regały paletowe Mecaluxu.

Regały paletowe w magazynie artykułów wyposażenia wnętrz Easy Logistique

Obiekt jest podzielony na osiem komór o powierzchni 12 000 m2. Każda z nich zostanie wyposażona w regały paletowe o wysokości 11,5 m i maksymalnym obciążeniu 2800 kg na poziom. Łącznie w obiekcie będzie możliwe składowanie 98 086 palet z bardzo zróżnicowanymi produktami. Firma Easy Logistique wybrała ten system magazynowy, ponieważ można go łatwo dostosować do składowania towaru zróżnicowanego pod względem wielkości i rotacji. Jednocześnie regały paletowe umożliwiają bezpośredni dostęp do każdego ładunku, co usprawnia kompletację zamówień.

W nowym centrum logistycznym powstanie także duża strefa przyjęć i wydań towaru z 96 rampami rozładunkowo-załadunkowymi.

Edouard Brisset – Dyrektor Generalny w firmie Easy Logistique
Zależało nam, aby w wyposażeniu naszego nowego centrum logistycznego pomógł nam najlepszy dostawca na rynku, dlatego powierzyliśmy to zadanie Mecaluxowi. Jest to firma wyznająca bliskie nam wartości w zakresie etyki pracy i innowacyjności. Jesteśmy zadowoleni z zaproponowanego rozwiązania i z optymizmem oczekujemy na wspólną realizację nowego projektu”.

O firmie Easy Logistique

Easy Logistique to założona w 2001 roku spółka należąca do grupy JJA. Jej działalność polega na całościowej obsłudze logistycznej tego dystrybutora artykułów wyposażenia i wystroju wnętrz na terenie Francji i 90 innych krajów. JJA w swojej ofercie posiada produkty takich marek jak Atmosphera, Hespéride, Secret de Gourmet i Five ou Féeric. Przedsiębiorstwo współpracuje z partnerami na całym świecie i jest pionierem w handlu z Chinami.