IGL sięga po złoto w logistyce dzięki Easy WMS

06 maj 2024

Dostawca usług logistycznych IGL wdroży w swoich czterech magazynach we Francji oprogramowanie magazynowe Easy WMS, aby zapewnić identyfikowalność produktów oraz poprawić wydajność procesu i jakość usług.

Cyfrowe zarządzanie czterema magazynami we Francji firmy IGL

IGL obsługuje klientów z różnych branż, dlatego towar w obiektach firmy jest bardzo zróżnicowany – od artykułów spożywczych po odzież. System zarządzania magazynem Easy WMS będzie identyfikował przyjmowane produkty i wyznaczał miejsca składowania, a następnie monitorował każdy ich ruch w całym procesie, aż do momentu wysyłki do odbiorcy. Pozwoli to zwiększyć tempo przepływ towaru, aby tym samym skrócić czas realizacji zamówień.

System Easy WMS zostanie wdrożony wraz z kilkoma dodatkowymi modułami, które umożliwią firmie IGL kompleksowe zarządzanie pracą magazynów:

  • WMS dla 3PL – został zaprojektowany w celu usprawnienia usług logistycznych świadczonych dla innych przedsiębiorstw. Moduł ten składa się z dwóch podmodułów: Faktury 3PL, który służy do generowania raportów rozliczeniowych zawierających wyszczególnienie usług wykonanych dla poszczególnych klientów, oraz Wytyczne, który umożliwi dostosowanie procesu logistycznego do indywidualnych wymogów każdego klienta.
  • Slotting dla WMS – poprawi zarządzanie miejscami składowania, optymalizując rozmieszczenie produktów poprzez wyznaczenie dla nich miejsc na podstawie analizy dotychczasowego popytu lub szacunkowej sprzedaży. Na przykład umieszcza blisko siebie produkty, które są zwykle zamawiane razem.

Easy WMS będzie również mierzyć wydajność poszczególnych czynności odbywających się w magazynie, co pozwoli zidentyfikować obszary wymagające poprawy i wprowadzić odpowiednie zmiany w organizacji pracy. Zadaniem systemu będzie także grupowanie i strukturyzowanie danych oraz ich prezentacja w postaci wskaźników efektywności, które ułatwią podejmowanie trafnych decyzji dotyczących usprawnień.

„Łańcuch dostaw każdego z obsługiwanych przez nas klientów ma swoją specyfikę, do której musimy dostosować proces. Easy WMS to narzędzie, które zoptymalizuje pod tym kątem pracę w naszych czterech magazynach” – przewiduje Noiriel Régis, Dyrektor Operacyjny w firmie IGL.

IGL: najwyższa jakość usług logistycznych od ponad 20 lat

IGL zapewnia obsługę logistyczną najważniejszych wydarzeń sportowych odbywających się we Francji, takich jak turnieje tenisowe Roland Garros, mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy wyścigi kolarskie Tour de France. Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom zdobytym w ciągu 20 lat swojej działalności będzie również uczestniczyć w organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Firma posiada magazyny o łącznej powierzchni 50 000 m², w których składuje towar klientów z różnych branż.