Slotting dla WMS

Slotting dla WMS

Moduł Slotting dla WMS wyznacza najlepsze miejsce składowania, uwzględniając takie parametry jak układ magazynu, rodzaj transportu wewnętrznego czy trasa i metoda kompletacji

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2023 dla WMS
POBIERZ RAPORT

Automatyzacja zarządzania miejscami składowania w magazynie

Oprogramowanie określa dla każdej pozycji asortymentowej optymalną lokalizację na podstawie reguł i kryteriów zdefiniowanych przez osobę odpowiedzialną za zarządzanie magazynem oraz analizy bieżącego, dotychczasowego i prognozowanego poziomu popytu na każdy produkt.

Moduł Slotting dla WMS wyznacza najlepsze miejsce składowania, uwzględniając takie parametry jak układ magazynu, rodzaj transportu wewnętrznego czy trasa i metoda kompletacji. Zaleca rozmieszczenie produktów na podstawie szacunkowej sprzedaży lub wskaźnika popytu, umieszczając blisko siebie artykuły, które są zwykle zamawiane razem. Pozwala to zoptymalizować trasy kompletacji pokonywane przez operatorów.

Jest to narzędzie szczególnie przydatne w handlu elektronicznym i detalicznym oraz w przypadku dużej sezonowości sprzedaży czy kampanii promocyjnych, takich jak Black Friday. Moduł Slotting dla WMS analizuje trendy rynkowe i sugeruje zmianę strategii rozmieszczenia towaru w magazynie w celu zwiększenia produktywności kompletacji i zminimalizowania liczby błędów. Program zapewnia administratorowi możliwość konfiguracji, w ramach której automatycznie generuje okresowe zalecenia lub po odnotowaniu spadku wymaganego poziomu wydajności.

 

Automatyzacja zarządzania miejscami składowania w magazynie

Zalety modułu Slotting dla WMS

 • Obniżenie kosztów składowania towaru i przygotowywania zamówień.
 • Usprawnienie realizacji zamówień i zaopatrzenia.
 • Optymalizacja tras kompletacji w magazynie obsługiwanym ręcznie.
 • Aktualizacja w czasie rzeczywistym dostępności poszczególnych produktów.

MODUŁ SLOTTING DLA WMS AUTOMATYZUJE ZARZĄDZANIE MIEJSCAMI SKŁADOWANIA, ZAPEWNIAJĄC OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I KOSZTÓW


NJiższe koszty kompletacji

Funkcje modułu Slotting dla WMS

 • Rozmieszczanie produktów w magazynie i zalecanie zmian lokalizacji.
 • Analiza rotacji i popytu (bieżącego i dotychczasowego) dla każdego produktu.
 • Szacowanie zysków na podstawie strategii slottingu.
 • Automatyczne generowanie zadań zmiany lokalizacji.

Zarządzanie lokalizacjami w magazynie

Zaawansowana funkcjonalność Easy WMS Slotting wymaga poprawnego sparametryzowania modułu i systemu zarządzania magazynem z wykorzystaniem danych dotyczących funkcjonowania magazynu, jego układu i rozmieszczenia poszczególnych produktów.

Moduł optymalizuje zarządzanie miejscami składowania poprzez rozmieszczanie produktów w oparciu o obszerny zakres danych dotyczących zapotrzebowania. Na bieżąco sugeruje zmiany lokalizacji, nadając priorytet produktom o największej w danym momencie rotacji.

Oprogramowanie Slotting dla WMS automatycznie generuje zadania zmiany lokalizacji produktów w magazynie, przydzielając wolne miejsce do tymczasowego składowania produktu przed umieszczeniem go w nowej lokalizacji. Wszystkie niezbędne instrukcje przekazywane są magazynierom za pośrednictwem terminali radiowych.

Realizacje

Jim Sports

Firma Jim Sports zautomatyzowała i scyfryzowała magazyn sprzętu sportowego

Jim Sports, hiszpański dystrybutor sprzętu sportowego, wdrożył w swoim magazynie kompleksowe rozwiązanie obejmujące automatykę, regały i oprogramowanie. Wdrożone rozwiązanie umożliwiło monitorowanie zapasów w czasie rzeczywistym oraz poprawiło wydajność procesów np. kompletację zamówień. Czytaj więcej

Jim Sports

Jolly Softair

Kompleksowe rozwiązanie logistyczne dla sklepu internetowego z artykułami do gry w airsoft Jolly Softair

Sklep internetowy z artykułami do gry w airsoft, Jolly Softair, scyfryzował swój magazyn w San Marino za pomocą oprogramowania Mecaluxu. Easy WMS monitoruje towar w czasie rzeczywistym i kieruje przygotowywaniem i wysyłką zamówień. Czytaj więcej

Jolly Softair
Więcej realizacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM

Jednorazowo można dołączyć 5 plików graficznych lub dokumentów. Maksymalny rozmiar jednego pliku to 15 MB.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE MECALUX?

 • 55-letnie doświadczenie firmy na rynku logistycznym

 • Ponad 400-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za stały rozwój oprogramowania

 • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

 • Stały rozwój i aktualizacja oprogramowania dzięki działowi badawczo-rozwojowemu (R&D)