WMS dla 3PL

WMS dla 3PL

Moduł WMS dla 3PL ułatwia operatorowi logistycznemu podejmowanie decyzji w zakresie usług, jakie realizuje dla swoich klientów

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2023 dla WMS
POBIERZ RAPORT

Optymalne zarządzanie zasobami klienta

WMS dla 3PL to moduł systemu Easy WMS ułatwiający operatorowi logistycznemu podejmowanie decyzji w zakresie usług, jakie realizuje dla swoich klientów: składowania towaru oraz kompletacji i wysyłki zamówień. Ponadto umożliwia filtrowanie zapasów według różnych kryteriów, takich jak m.in. data ważności, lokalizacja czy ilość. Klientom firm 3PL natomiast zapewnia zdalny dostęp do systemu zarządzania magazynem operatora logistycznego w celu kontrolowania poziomu zapasów w czasie rzeczywistym.

Program automatyzuje komunikację między operatorem logistycznym a jego klientami, wysyłając – za pomocą poczty elektronicznej, wiadomości SMS lub okien pop-up w interfejsie systemu WMS – powiadomienia o wszelkich zmianach stanów magazynowych towaru należącego do klientów.

WMS dla 3PL można wyposażyć w dodatkowe funkcje: moduł Faktury, który umożliwia rejestrowanie usług logistycznych wykonywanych przez operatora logistycznego dla jego klientów, ułatwiając późniejsze ich fakturowanie; moduł Wytyczne, który dostosowuje proces przygotowywania zamówień do indywidualnych wymogów poszczególnych właścicieli towaru lub klientów końcowych.

Zalety WMS dla 3PL

 • Synchronizacja wszystkich czynności między operatorem logistycznym i jego klientami.
 • Usprawnienie komunikacji operatora logistycznego i jego klientów, poprzez zapewnienie przejrzystego, bezpiecznego i poufnego dostępu do informacji dotyczących towaru.
 • Obniżenie kosztów i eliminacja błędów w komunikacji.
 • Umożliwienie klientom operatora logistycznego dostępu do raportów i paneli sterowania (funkcjonalność modułu Supply Chain Analytics).

Zwiększenie efektywności obsługi logistycznej klientów magazynu 3PL

Funkcje Portalu klienta 3PL

 • Bezpośrednia interakcja między operatorem logistycznym i właścicielem towaru poprzez interfejs systemu Easy WMS.
 • Filtrowanie zapasów według różnych kryteriów logistycznych.
 • Spersonalizowany widok WMS dla każdego klienta.
 • Natychmiastowe powiadamianie klienta o zdarzeniach związanych z usługami logistycznymi wykonywanymi w magazynie.

Bezpieczny dostęp do interfejsu Easy WMS

Przedsiębiorstwa z różnych branż coraz chętniej korzystają z outsourcingu usług logistycznych. Oznacza to, że z jednego magazynu realizowana jest wysyłka i transport towaru wielu klientów operatora 3PL do ich odbiorców. Aby zapewnić prawidłową komunikację między dostawcą usług magazynowych a właścicielem towaru, system Easy WMS umożliwia bezpieczny, kontrolowany dostęp w czasie rzeczywistym do Portalu klienta 3PL. Jest to interfejs, w którym są wyświetlane informacje na temat zapasów oraz wszystkich czynności wykonywanych w ramach procesu logistycznego.

To zaawansowane narzędzie pozwala na jego dostosowanie do specyfiki każdego operatora logistycznego, umożliwiając użytkownikowi dostęp do więcej niż jednego magazynu oraz do więcej niż jednego klienta.

Ponadto dla każdego klienta można utworzyć dowolną liczbę unikalnych użytkowników z uprawnieniami określonymi przez właściciela towaru.

Realizacje

Megafin

System Easy WMS w centrum logistycznym operatora 3PL Megafin w Kolumbii

Operator logistyczny Megafin scyfryzował swój magazyn w Kolumbii za pomocą oprogramowania magazynowego Easy WMS. System organizuje składowanie z uwzględnieniem rodzaju produktu, terminu przydatności do spożycia i wymaganej temperatury przechowywania. Czytaj więcej

Megafin
Więcej realizacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM

Jednorazowo można dołączyć 5 plików graficznych lub dokumentów. Maksymalny rozmiar jednego pliku to 15 MB.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE MECALUX?

 • 55-letnie doświadczenie firmy na rynku logistycznym

 • Ponad 400-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za stały rozwój oprogramowania

 • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

 • Stały rozwój i aktualizacja oprogramowania dzięki działowi badawczo-rozwojowemu (R&D)