TGT-Lácteos de Karrantza: automatyczne składowanie wyrobów mleczarskich

31/03/2020

Producent nabiału, TGT-Lácteos de Karrantza, powierzył firmie Mecalux dostawę automatycznego magazynu z systemem Pallet Shuttle. W obiekcie składowanych będzie 1937 palet z asortymentem liczącym ponad 300 pozycji. Zlokalizowanym w baskijskiej gminie Karrantza Harana magazynem będzie zarządzać oprogramowanie Easy WMS, dzięki któremu firma zoptymalizuje przepływ ładunków i uzyska możliwość śledzenia każdego ze składowanych produktów.

W magazynie powstaną dwa bloki regałów wjezdnych o długości 50 i wysokości 10 metrów. W korytarzu pomiędzy nimi będzie pracowała dwukolumnowa układnica transportująca wózek Pallet Shuttle oraz palety do wyznaczonego kanału. Umieszczenie ładunku na odpowiedniej lokalizacji na regałach będzie zadaniem wózka.

Akumulacyjny system składowania zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, a Easy WMS stały nadzór oraz ograniczenie liczby błędów przy obsłudze przyjęć i wydań ładunków.

Pablo Gorraiz Martín – Dyrektor Logistyki w magazynie Grupy
Zastosowane rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia wydajności wszystkich procesów logistycznych odbywających się w zakładzie produkcyjnym Grupy TGT w Karrantza. Dzięki możliwości zaopatrywania linii produkcyjnych na czas wykorzystamy w pełni ich potencjał wytwórczy”.

Układnica będzie pracować w korytarzu o długości 50 metrów

O firmie TGT-Lácteos de Karrantza

Powstała w 1963 roku Grupa TGT jest wiodącym w Hiszpanii oraz uznanym w całej Europie producentem w branży mleczarskiej i serowarskiej. Obecnie posiada siedemnaście oddziałów na terenie całej Hiszpanii, a jego produkty wytwarzane są w dwunastu fabrykach należących do Grupy lub zrzeszonych w niej. Dzięki uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego w Karrantza Harana (Kraj Basków) każdego roku do odbiorców trafi 500 000 sztuk serów, 25 milionów kartonów mleka i 24 miliony opakowań bitej śmietany w puszkach.