Mercadona, z pomocą Mecaluxu, wkracza na rynek portugalski

04/02/2019

Mercadona, najpopularniejsza hiszpańska sieć supermarketów, zawita w 2019 roku do Portugalii, gdzie planuje otworzyć w drugim półroczu 8–10 sklepów, których zaopatrzenie zapewni powstające nieopodal Porto centrum logistyczne wyposażone w regały paletowe i regały wjezdne Mecaluxu.

Po wyposażeniu centrum dystrybucyjnego w Walencji, które obsługuje sprzedaż internetową, Mecalux po raz kolejny dostarczy rozwiązania magazynowe dla Mercadony.

W portugalskiej miejscowości Póvoa de Varzim trwa budowa obiektu, w którym powstaną 24 korytarze z regałami paletowymi o długości 42 m i 3 bloki regałów wjezdnych do składowania produktów suchych. Inwestycja obejmuje również budowę 2 chłodni i 1 mroźni, wyposażonych w regały paletowe Mecaluxu, przeznaczone dla produktów wymagających składowania w niskiej temperaturze. Łącznie pomieści się tutaj 2461 palet.

Portugalia to na razie jedyny poza rodzimą Hiszpanią kraj, w którym pojawią się supermarkety Mercadona. Pierwsze sklepy zostaną otwarte w drugim półroczu 2019 roku w dystryktach Porto, Aveiro i Braga.

Nowy magazyn Mercadony w Portugalii z regałami Mecaluxu

650 nowych miejsc pracy w Portugalii

Mercadona to spółka założona w 1977 roku w ramach grupy Cárnicas Roig. Dziś ta rodzinna firma z siedzibą koło Walencji jest jednym z największych w Hiszpanii operatorów sieci supermarketów. Zatrudnia 84 000 osób i posiada ponad 1620 sklepów w całym kraju, a jej obroty w 2017 roku wyniosły prawie 23 miliardy euro, co stanowi 6-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, natomiast poziom sprzedaży wzrósł o 5%. Otwarcie pierwszych supermarketów w Portugalii to inwestycja rzędu 100 milionów euro, dzięki której powstanie 650 miejsc pracy.