Reliable Healthcare Solutions optymalizuje swój magazyn z oprogramowaniem Mecaluxu

21/06/2022

Amerykański dystrybutor wyrobów medycznych, Reliable Healthcare Solutions, wdroży oprogramowanie Easy WMS, aby zoptymalizować realizację operacji i precyzyjnie kontrolować produkty w swoim magazynie w Jacksonville na Florydzie.

Oprogramowane Mecaluxu w magazynie Reliable Helthcare Solutions

„Cyfryzacja pomoże nam zwiększyć wydajność magazynu i dokładniej monitorować operacje” – mówi Gary Teleky, Dyrektor Operacyjny w firmie Reliable Healthcare Solutions. Oprogramowanie magazynowe Easy WMS będzie wysyłać operatorom szczegółowe wskazówki dotyczące wszystkich wykonywanych przez nich czynności, od przyjmowania towaru, przez umieszczanie go na regałach, po kompletację i wysyłkę zamówień.

„Naszym celem jest zwiększenie wydajności, a żeby to osiągnąć, musimy ściśle kontrolować zapasy” – wskazuje Dyrektor Operacyjny. W tym celu system zarządzania magazynem, zintegrowany z systemem ERP, będzie monitorować w czasie rzeczywistym lokalizację i dostępność każdego produktu. Będzie to możliwe dzięki uprzedniej identyfikacji towaru, za pomocą terminali radiowych, podczas przyjmowania do magazynu.

Firma rozszerzy również funkcjonalności systemu Easy WMS o moduły Analiza łańcucha dostaw (System SCM), Program dla spedycji oraz Slotting. Gary Teleky, zauważa, że „zwiększenie możliwości oprogramowania poprawi jakość obsługi odbiorców”.

Analiza łańcucha dostaw (System SCM) to program, który prezentuje wskaźniki informujące o wydajności poszczególnych operacji logistycznych odbywających się w magazynie. Informacje te pomogą kierownictwu wprowadzić usprawnienia w obszarach, w których wydajność okaże się niewystarczająca.

Program dla spedycji będzie kierować pakowaniem, etykietowaniem i wysyłką zamówień. Aby usprawnić i przyspieszyć realizację dostaw, system będzie komunikował się automatycznie z firmami transportowymi. „Priorytetem jest dla nas koordynacja z przewoźnikami, aby zamówienia docierały na czas do odbiorców” – podkreśla Dyrektor Operacyjny.

Moduł Slotting natomiast będzie miał ogromny wpływ na organizację składowania. Od odpowiedniego rozmieszczenia w magazynie 10 000 pozycji asortymentowych zależeć będzie tempo kompletacji zamówień. „Przemyślane rozmieszczenie towaru pozwoli nam zwiększyć precyzję i szybkość działania, co przełoży się na niższe koszty i wyższą wydajność” – podsumowuje Gary Teleky.

O Reliable Healthcare Solutions: wszystko dla zdrowia

Reliable Healthcare Solutions ma za sobą przeszło 40 lat doświadczenia w zaopatrywaniu szpitali w niezbędny do ich działania sprzęt medyczny. W magazynie o powierzchni 15 000 m² w Jacksonville składuje ponad 10 000 produktów kilkuset producentów z całych Stanów Zjednoczonych.