Regały wjezdne w magazynie skrobi firmy Südstärke

01/01/2018

Niemiecki producent skrobi, spółka Südstärke GmbH, zoptymalizował wykorzystanie przestrzeni dostępnej w swoim magazynie w bawarskiej miejscowości Sünching, stosując regały wjezdne Mecaluxu.

W obiekcie zainstalowano dwa bloki regałów wjezdnych (drive-in) o wysokości 6 m i długości 50 m, które umożliwiają składowanie około 2900 palet. Kanały towarowe rozmieszczone są na trzech poziomach ładunkowych. Mieszczą do 16 palet o wymiarach 800 x 1200 x 1800 mm i maksymalnej wadze 1200 kg każda. Ładunki umieszczane są na szynach nośnych wykonanych z wysokiej jakości stali galwanizowanej.

Mecalux wyposażył w regały wjezdne magazyn skrobi niemieckiej firmy Südstärke

Do obsługi ładunków wykorzystywane są wózki wysokiego składowania. Operator wjeżdża do korytarza towarowego z paletą podniesioną nieco ponad wysokość poziomu, na którym ma ona zostać umieszczona. Na posadzce zamontowane są szyny prowadzące, które ułatwiają prawidłowy wjazd wózka oraz ich bezpieczne przemieszczanie się wewnątrz korytarzy, minimalizując ryzyko przypadkowego uszkodzenia regałów i ładunku.

Systemy składowania akumulacyjnego doskonale sprawdzają się w przypadku produktów jednorodnych. Umożliwiają także optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni i wysokości magazynu, ponieważ pozwalają znacznie ograniczyć liczbę niezbędnych korytarzy obsługowych.

O firmie Südstärke

Südstärke posiada dwa zakłady produkcyjne w Niemczech, w miejscowościach Schrobenhausen i Sünching, gdzie produkuje 600 000 ton ziemniaków i 150 000 ton skrobi ziemniaczanej rocznie. Powstała w 1938 roku firma zatrudnia dziś 260 pracowników i współpracuje z 1500 rolnikami dostarczającymi wysokiej jakości surowiec.