Cyfryzacja zwiększa efektywność przedsiębiorstwa winiarskiego Vermuts Miró

29/06/2022

Przedsiębiorstwo winiarskie Vermuts Miró zmaksymalizuje wydajność swojego nowego magazynu o powierzchni 2294 m². W obiekcie zostanie wdrożone oprogramowanie do zarządzania Easy WMS firmy Mecalux oraz system składowania Pallet Shuttle, który umożliwia autonomiczne odkładanie i pobieranie palet z ich lokalizacji.

System pallet Shuttle i Easy WMS firmy Mecalux w magazynie firmy Vermuts Miró

„Postanowiliśmy scyfryzować proces w nowym magazynie za pomocą systemu zarządzania Easy WMS, aby osiągnąć wyższą wydajność łańcucha dostaw” – wyjaśnia Juan Manuel Corredor, Dyrektor Przemysłowy w firmie Vermuts Miró.

Oprogramowanie działające w chmurze pozwoli skrócić czas realizacji poszczególnych operacji logistycznych. W tym celu będzie kierować pracą operatorów, wysyłając im dokładne wskazówki, które umożliwią szybsze wykonanie każdego zadania.

Do pracy z systemem magazynowym operatorzy będą wykorzystywać tablety, na których zainstalowany będzie także moduł rozszerzający integrujący Easy WMS z oprogramowaniem wózków Pallet Shuttle: Integracja systemu Pallet Shuttle i WMS. Umożliwi to magazynierom wydawanie poleceń samojezdnym wózkom.

Jednym z głównych powodów, dla których firma Vermuts Miró zdecydowała się na cyfryzację swojego centrum logistycznego, jest możliwość śledzenia ładunków. „Oprogramowanie będzie precyzyjnie kontrolować lokalizację każdego produktu i pozwoli nam monitorować obieg ładunków w czasie rzeczywistym, co jest niezbędne dla zwiększenia produktywności naszej firmy” – zauważa Juan Manuel Corredor.

Kolejnym priorytetem firmy jest cyfryzacja informacji. „Naszym celem jest analiza kosztów łańcucha dostaw i podejmowanie strategicznych decyzji, które przyczynią się do rozwoju działalności” – dodaje Corredor. Dzięki oprogramowaniu Mecaluxu firma będzie kontrolowała stan magazynowy w czasie rzeczywistym oraz będzie mogła zoptymalizować różne operacje, między innymi kompletacja zamówień czy uzupełnianie zapasów.

Nowy magazyn firmy Vermuts Miró to milowy krok naprzód dla jej logistyki. Easy WMS będzie koordynować wszystkie operacje odbywające się w obiekcie co umożliwi znaczący wzrost efektywności.

Vermuts Miró: magia najlepszego wermutu

Vermuts Miró to hiszpańska firma winiarska założona w 1914 roku. W 1957 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję wermutu według oryginalnej rodzinnej receptury, która jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Obecnie, tradycyjny sposób wytwarzania tego trunku został połączony z wykorzystaniem najnowszych technologii filtracji, stabilizacji i butelkowania. Sprawia to, że marka jest doceniana w ponad 30 krajach.