corporate

Integracja systemu Pallet Shuttle i WMS

Jeden interfejs użytkownika do obsługi systemu WMS i Pallet Shuttle w Twoim magazynie

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2021 dla WMS
POBIERZ RAPORT

System zarządzania magazynem i sterowanie wózkiem Pallet Shuttle na jednym urządzeniu

Co zrobić, gdy zaczyna brakować miejsca na składowanie towaru? Rosnące ceny zakupu lub najmu powierzchni magazynowych skłaniają dziś wiele firm do korzystania z rozwiązań, które maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynu poprzez zagęszczenie składowanych ładunków.

Aby zmodernizować swoje obiekty i metody składowania, przedsiębiorstwa stopniowo wdrażają systemy zarządzania magazynem i rozwiązania półautomatyczne w celu zapewnienia efektywności procesów.

Mecalux, jako światowy lider w zakresie rozwiązań magazynowych, oferuje wiele opcji pozwalających maksymalnie wykorzystać powierzchnię obiektu. Dla firm znajdujących się w początkowej fazie modernizacji idealnym rozwiązaniem jest połączenie systemu składowania Pallet Shuttle i oprogramowania WMS.

Pallet Shuttle Integration to zaawansowana funkcjonalność Easy WMS, która usprawnia i upraszcza pracę operatora obsługującego wózek Pallet Shuttle. Dzięki możliwości korzystania z systemu zarządzania magazynem Easy WMS i aplikacji do sterowania wózkiem Pallet Shuttle na jednym tablecie operator może odbierać polecenia z systemu WMS i jednocześnie obsługiwać wózek, korzystając z takich funkcji, jak m.in. odkładanie i pobieranie produktów, inwentaryzacja towaru oraz zagęszczanie palet.

Integracja WMS i Pallet Shuttle

Jakie korzyści zapewnia moduł Pallet Shuttle Integration?

System zarządzania magazynem i oprogramowanie do sterowania wózkami Pallet Shuttle na jednym urządzeniu Intuicyjny interfejs przystosowany do korzystania przez użytkowania będącego w ruchu Lepsza ergonomia pracy operatorów magazynu Niższy koszt dzięki połączeniu na jednym tablecie funkcji, które wymagałyby korzystania z kilku urządzeń

USPRAWNIJ PRACĘ OPERATORÓW WÓZKÓW PALLET SHUTTLE


Optymalizacja działania systemu Pallet Shuttle

Pallet Shuttle to system składowania akumulacyjnego, którego celem jest maksymalizacja pojemności magazynowej oraz przyspieszenie i usprawnienie operacji odkładania i pobierania towaru. Czynności te wykonuje samojezdny wózek z napędem elektrycznym, przemieszczając się w kanałach regałów wjezdnych.

Wózek Pallet Shuttle obsługuje regały do składowania akumulacyjnego, które maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynu dzięki temu, że nie wymagają korytarzy dostępowych. Ponadto różne rozwiązania konstrukcyjne tych regałów umożliwiają pobieranie towaru zarówno metodą LIFO, jak i FIFO.

Dzięki wdrożeniu modułu Pallet Shuttle Integration praca operatorów jest znacznie łatwiejsza, ponieważ mogą korzystać z jednego, prostego i funkcjonalnego interfejsu. W ten sposób operator odbiera kolejne polecenia z systemu WMS, a jednocześnie steruje ruchem wózków Pallet Shuttle oraz kontroluje ich parametry i ustawienia (poziom naładowania akumulatora, tryb pracy automatyczny/ręczny i zastosowana logika obsługi miejsc na regałach).

System ten jest szczególnie przydatny w magazynach, w których składuje się dużo palet z tym samym produktem (takich jak zakłady produkcyjne i duże hurtownie).

OGRANICZ ZBĘDNY RUCH W MAGAZYNIE


Funkcje modułu Pallet Shuttle Integration

Obsługa wózka Pallet Shuttle za pomocą interfejsu systemu WMS

Obsługa Easy WMS i Pallet Shuttle przez sieć wi-fi dostępną w magazynie

Wskazywanie zadań do wykonania operatorowi wózka

Przyspieszenie operacji wejścia i wyjścia palet

PALLET SHUTTLE INTEGRATION UMOŻLIWIA OBSŁUGĘ REGAŁÓW ZARÓWNO METODĄ FIFO, JAK I LIFOOpinia

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu Pallet Shuttle oraz z oprogramowania Easy WMS z rozszerzeniem do sterowania automatycznymi wózkami. Jest to kompleksowe, a zarazem proste rozwiązanie. Od momentu wdrożenia osiągamy bardzo dobre wyniki”.

Erik van den Nieuwelaar - Kierownik Działu Innowacji w Huijbregts Groep

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE MECALUX?

  • 50-letnie doświadczenie firmy na rynku logistycznym

  • Ponad 200-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za stały rozwój oprogramowania

  • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

  • Stały rozwój i aktualizacja oprogramowania dzięki działowi badawczo-rozwojowemu (R&D)