Integracja systemu Pallet Shuttle i WMS

Integracja systemu Pallet Shuttle i WMS

Jeden interfejs użytkownika do obsługi systemu WMS i Pallet Shuttle w Twoim magazynie

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2024 dla WMS
POBIERZ RAPORT

System zarządzania magazynem i sterowanie wózkiem Pallet Shuttle na jednym urządzeniu

Co zrobić, gdy zaczyna brakować miejsca na składowanie towaru? Rosnące ceny zakupu lub najmu powierzchni magazynowych skłaniają dziś wiele firm do korzystania z rozwiązań, które maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynu poprzez zagęszczenie składowanych ładunków.

Aby zmodernizować swoje obiekty i metody składowania, przedsiębiorstwa stopniowo wdrażają systemy zarządzania magazynem i rozwiązania półautomatyczne w celu zapewnienia efektywności procesów.

Mecalux, jako światowy lider w zakresie rozwiązań magazynowych, oferuje wiele opcji pozwalających maksymalnie wykorzystać powierzchnię obiektu. Dla firm znajdujących się w początkowej fazie modernizacji idealnym rozwiązaniem jest połączenie systemu składowania Pallet Shuttle i oprogramowania WMS.

Pallet Shuttle Integration to zaawansowana funkcjonalność Easy WMS, która usprawnia i upraszcza pracę operatora obsługującego wózek Pallet Shuttle. Dzięki możliwości korzystania z systemu zarządzania magazynem Easy WMS i aplikacji do sterowania wózkiem Pallet Shuttle na jednym tablecie operator może odbierać polecenia z systemu WMS i jednocześnie obsługiwać wózek, korzystając z takich funkcji, jak m.in. odkładanie i pobieranie produktów, inwentaryzacja towaru oraz zagęszczanie palet.

Integracja WMS i Pallet Shuttle

Jakie korzyści zapewnia moduł Pallet Shuttle Integration?

System zarządzania magazynem i oprogramowanie do sterowania wózkami Pallet Shuttle na jednym urządzeniu Intuicyjny interfejs przystosowany do korzystania przez użytkowania będącego w ruchu Lepsza ergonomia pracy operatorów magazynu Niższy koszt dzięki połączeniu na jednym tablecie funkcji, które wymagałyby korzystania z kilku urządzeń

USPRAWNIJ PRACĘ OPERATORÓW WÓZKÓW PALLET SHUTTLE


Optymalizacja działania systemu Pallet Shuttle

Pallet Shuttle to system składowania akumulacyjnego, którego celem jest maksymalizacja pojemności magazynowej oraz przyspieszenie i usprawnienie operacji odkładania i pobierania towaru. Czynności te wykonuje samojezdny wózek z napędem elektrycznym, przemieszczając się w kanałach regałów wjezdnych.

Wózek Pallet Shuttle obsługuje regały do składowania akumulacyjnego, które maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynu dzięki temu, że nie wymagają korytarzy dostępowych. Ponadto różne rozwiązania konstrukcyjne tych regałów umożliwiają pobieranie towaru zarówno metodą LIFO, jak i FIFO.

Dzięki wdrożeniu modułu Pallet Shuttle Integration praca operatorów jest znacznie łatwiejsza, ponieważ mogą korzystać z jednego, prostego i funkcjonalnego interfejsu. W ten sposób operator odbiera kolejne polecenia z systemu WMS, a jednocześnie steruje ruchem wózków Pallet Shuttle oraz kontroluje ich parametry i ustawienia (poziom naładowania akumulatora, tryb pracy automatyczny/ręczny i zastosowana logika obsługi miejsc na regałach).

System ten jest szczególnie przydatny w magazynach, w których składuje się dużo palet z tym samym produktem (takich jak zakłady produkcyjne i duże hurtownie).

OGRANICZ ZBĘDNY RUCH W MAGAZYNIE


Funkcje modułu Pallet Shuttle Integration

Obsługa wózka Pallet Shuttle za pomocą interfejsu systemu WMS

Obsługa Easy WMS i Pallet Shuttle przez sieć wi-fi dostępną w magazynie

Wskazywanie zadań do wykonania operatorowi wózka

Przyspieszenie operacji wejścia i wyjścia palet

PALLET SHUTTLE INTEGRATION UMOŻLIWIA OBSŁUGĘ REGAŁÓW ZARÓWNO METODĄ FIFO, JAK I LIFOOpinia

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu Pallet Shuttle oraz z oprogramowania Easy WMS z rozszerzeniem do sterowania automatycznymi wózkami. Jest to kompleksowe, a zarazem proste rozwiązanie. Od momentu wdrożenia osiągamy bardzo dobre wyniki”.

Erik van den Nieuwelaar - Kierownik Działu Innowacji w Huijbregts Groep

Realizacje

Panificadora de Alcalá

Panificadora de Alcalá zautomatyzowała logistykę, aby móc obsłużyć ponad milion wyrobów produkowanych każego dnia

Firma Panificadora de Alcalá wyposażyła centrum logistyczne w nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania, które zapewniają pełną kontrolę zapasów. W centrum logistycznym firma Mecalux wdrożyła system Pallet Shuttle w wersji półautomatycznej i automatycznej z wózkami wahadłowymi oraz oprogramowanie Easy WMS. Czytaj więcej

Panificadora de Alcalá

De Prado

De Prado potraja wolumen produkcji z systemem Pallet Shuttle zarządzanym przez Easy WMS

Przedsiębiorstwo rolne De Prado uruchomiło nowy kierunek działalności - produkcję migdałów. Z uwagi na to zmodernizowało swoją logistykę. Firma uruchomiła w Portugalii magazyn, który Mecalux wyposażył w półautomatyczny system Pallet Shuttle oraz oprogramowanie zarządzające Easy WMS. Czytaj więcej

De Prado

Costa Concentrados Levantinos

Costa Concentrados Levantinos: technologia wspierająca łańcuch dostaw

Producent napojów roślinnych i zbożowych, Costa Concentrados Levantinos, zoptymalizował łańcuch dostaw dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu logistycznemu. W magazynie zainstalowano regały paletowe, system Pallet Shuttle oraz wdrożono oprogramowanie Easy WMS, aby zapewnić pełną identyfikowalność produktów. Czytaj więcej

Costa Concentrados Levantinos
Więcej realizacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM

Zostaw swoje dane, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą

Jednorazowo można dołączyć 5 plików graficznych lub dokumentów. Maksymalny rozmiar jednego pliku to 15 MB.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE MECALUX?

  • 55-letnie doświadczenie firmy na rynku logistycznym

  • Ponad 400-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za stały rozwój oprogramowania

  • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

  • Stały rozwój i aktualizacja oprogramowania dzięki działowi badawczo-rozwojowemu (R&D)