Mecalux wymieniony w raporcie Gartnera dotyczącym Systemów Zarządzania Magazynem (WMS)

07/07/2021

Mecalux, dostawca innowacyjnych systemów składowania oraz oprogramowania magazynowego, ogłosił wczoraj, iż został wymieniony w raporcie Magiczny Kwadrant dla Systemów Zarządzania Magazynem firmy Gartner. Raport określa pozycję rynkową producentów rozwiązań technologicznych w oparciu o jednolite kryteria: kompletności wizji i umiejętności jej realizacji.

Easy WMS Mecaluxu w raporcie Magiczny Kwadrant dla Systemów Zarządzamia Magazynem

Magiczny Kwadrant to cykliczne raporty powstające w wyniku wnikliwej analizy rynku, dzięki czemu pokazują z szerokiej perspektywy pozycję analizowanych dostawców na zróżnicowanych rynkach, charakteryzujących się wysoką dynamiką wzrostu. Raporty Gartnera dostarczają firmom niezależnych ocen, pomocnych przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru rozwiązań technologicznych.

„Uwzględnienie Mecaluxu w światowym zestawieniu Gartnera odzwierciedla nasze ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania do zarządzania magazynem oraz zaangażowanie w zaspokajanie zmieniających się potrzeb nieustannie rozwijającego się sektora logistycznego” – powiedział Javier Carrillo, Dyrektor Generalny Mecaluxu.

Opracowane przez Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS zapewnia firmom z różnych branż skuteczny sposób zarządzania coraz bardziej złożonymi procesami logistycznymi. System ten oferuje szereg modułów i funkcjonalności stanowiących kompleksowe rozwiązanie dla każdego typu obiektów – od małych magazynów obsługiwanych ręcznie po w pełni zautomatyzowane duże centra dystrybucyjne. Easy WMS potrafi zwiększyć pojemność magazynową, wyeliminować zbędne czynności oraz zminimalizować ryzyko błędów.

Mecalux już od ponad 20 lat opracowuje oprogramowanie magazynowe, które dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu zespołu technicznego liczącego ok. 400 inżynierów wdrożył już w ponad 1000 obiektów w 36 krajach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na model SaaS (Software as a Service), czyli oprogramowanie jako usługę w chmurze, które eliminuje konieczność inwestowania we własną infrastrukturę oraz samodzielnej konfiguracji i aktualizacji systemu. Mecalux oferuje także tradycyjne rozwiązanie on-premise.

Mecalux nieustannie udoskonala Easy WMS, aby system był niezawodny, elastyczny i skalowalny, dzięki czemu będzie spełniał potrzeby przedsiębiorstw reprezentujących różne branże, między innymi: produkcyjną, handlową (zarówno hurtownie, jak i sklepy detaliczne, prowadzące sprzedaż tradycyjną i online), logistyczną (w tym prowadzące działalność 3PL), elektroniczną, motoryzacyjną, spożywczą, czy farmaceutyczną.

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatną kopię raportu Gartnera.

 

Publikacja w wersji oryginalnej: Gartner, Magic Quadrant for Warehouse Management System, Simon Tunstall, Dwight Klappich, 30 czerwca 2021.

Nota prawna firmy Gartner:
Gartner nie promuje żadnego dostawcy, żadnego produktu ani żadnej usługi opisanych w jego badaniach, a także nie doradza potencjalnym użytkownikom wyboru jedynie tych dostawców, którzy w jego badaniu uzyskali najwyższe noty lub zostali w inny sposób wyróżnieni. Publikacje badawcze firmy Gartner oparte są na jej opiniach i nie należy ich traktować jako prawdy absolutnej. W stosunku do niniejszego badania Gartner nie daje – ani w sposób wyraźny, ani w sposób dorozumiany – gwarancji przydatności handlowej ani przydatności do określonego celu.

O firmie Mecalux

Grupa Mecalux, której główne siedziby mieszczą się w Barcelonie i w Chicago, oferuje produkty i usługi na rynku rozwiązań magazynowych. Oprócz systemów zarządzania magazynem (WMS) firma opracowuje systemy sterowania urządzeniami automatycznymi (WCS) oraz automatyczne systemy składowania, które optymalizują operacje intralogistyczne. Grupa posiada na całym świecie rozległą sieć dystrybucyjną, 11 zakładów produkcyjnych i 4 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz zatrudnia ponad 4300 pracowników. Mecalux szacuje, że jego obroty na koniec 2021 roku wyniosą 940 milionów euro.