Mecalux wprowadza na rynek nowy system magazynowania pionowego Clasimat

17/02/2009

Mecalux jest dostawcą rozwiązań logistycznych łączących możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni składowania i informatyzację procesów magazynowych. System magazynowy do składowania pionowego CLASIMAT jest najnowszym produktem firmy. Urządzenie składa się z konstrukcji nośnej z windą i chwytakiem umożliwiającymi automatyczny odbiór i wydawanie towaru. W pierwszej fazie sprzedaży produkt będzie dostępny w Hiszpanii, Meksyku, Francji i Polsce, a następnie na całym świecie.

CLASIMAT to w pełni zinformatyzowany system przeznaczony do użytku we wszelkiego rodzaju firmach dysponujących magazynem o wystarczającej wysokości i posiadających zapotrzebowanie na system o dużej pojemności składowania. Urządzenie jest szczególnie zalecane do stosowania na liniach montażowych jako magazyn pośredni.

Proste i całkowicie automatyczne działanie
System stosuje zasadę "towar do operatora", co pozwala na optymalizację przebiegów i skrócenie czasu pracy poprzez uniknięcie zbędnych operacji (operator nie musi opuszczać stanowiska w celu przygotowania zamówienia). Ponadto, system zapewnia ścisły nadzór nad składowanymi towarami i wykonywanymi operacjami.

System charakteryzuje się bardzo prostą obsługą: operator wybiera na ekranie żądany produkt, po czym chwytak przemieszcza się automatycznie w pionie do poziomu, na którym umieszczony jest towar, wyciąga odpowiednią półkę i przenosi ją do stanowiska obsługowego. Zalety urządzenia: zinformatyzowane zarządzanie magazynem, oszczędność miejsca (wykorzystanie całkowitej wysokości pomieszczenia) oraz oszczędność czasu (operator nie musi opuszczać stanowiska w celu przygotowania zamówienia). Ponadto przenoszony towar jest bezpieczniejszy, ponieważ system zapobiega ewentualnym uszkodzeniom produktów w wyniku upadku.

Mecalux jest jednym z najważniejszych dostawców globalnych rozwiązań magazynowych na świecie. Główna działalność firmy polega na projektowaniu, produkcji, sprzedaży i obsłudze serwisowej regałów metalowych, magazynów automatycznych i innych rozwiązań dotyczących systemów składowania. Grupa Mecalux posiada aktualnie 8 zakładów produkcyjnych w 6 krajach, bezpośrednie przedstawicielstwa handlowe w 16 krajach, zatrudnia 3766 pracowników, a dochody Grupy w 2007 roku wyniosły 598,1 milionów euro. Mecalux zajmuje strategiczną pozycję w rozwoju technologii automatycznych systemów składowania i ich wprowadzania na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność.