Paolo Astori zwiększa pojemność swojego automatycznego magazynu pojemnikowego

10/10/2018

Paolo Astori, uznany włoski producent elementów mocujących dla lotnictwa, powiększył swój automatyczny magazyn pojemnikowy poprzez dodanie drugiego korytarza z układnicą. W ten sposób centrum logistyczne zlokalizowane nieopodal Mediolanu podwoiło dotychczasową pojemność, mieszcząc obecnie ponad 10 800 pojemników.

Paolo Astori zwiększa pojemność automatycznego magazynu Miniload w Mediolanie

Magazyn usytuowany jest przy zakładzie produkcyjnym, w którym rocznie powstaje ponad 150 milionów części: śrub, podkładek, klinów i zacisków. Nowy korytarz, o długości 35,9 m, został utworzony równolegle do już istniejącego. Obsługuje go układnica wykonująca 50 cykli kombinowanych na godzinę. Jej zadaniem jest dostarczanie pojemników na usytuowany w przedniej części magazynu przenośnik, który transportuje je do stanowiska kompletacyjnego.

Massimiliano Campagnoli – Właściciel firmy Paolo Astori
„Musieliśmy zautomatyzować składowanie wszystkich części opuszczających produkcję i rozwiązanie Mecaluxu okazało się strzałem w dziesiątkę. Spośród wszystkich ofert, jakie otrzymaliśmy, propozycja Mecaluxu najlepiej spełniała nasze potrzeby, a program sterujący Galileo został w prosty i szybki sposób zintegrowany z naszym systemem zarządzania magazynem”.

 

Ponad 20 000 pozycji asortymentowych

Paolo Astori to powstała w 1942 roku rodzinna firma z siedzibą w Gattico koło Mediolanu zajmująca się produkcją i sprzedażą elementów mocujących dla największych producentów z branży lotniczej w Europie, Ameryce i Azji. W ostatnich latach zainwestowała ponad 16 milionów euro w modernizację, aby sprostać wysokim wymogom odbiorców i rygorystycznym standardom produkcji, jakie obowiązują w tym sektorze.