R&S Solutions: automatyczny system składowania zwiększy pojemność magazynu operatore 3PL

20/10/2021

Dzięki instalacji automatycznego magazynu paletowego przez Interlake Mecalux, firma R&S Solutions (która w 2022 roku zmieni nazwę na Direct Customer Solutions) zwiększy zarówno wydajność, jak i pojemność swojego nowego magazynu w Jackson w amerykańskim stanie Tennessee.

Nowy automatyczny magazyn paletowy firmy R&S Solutions w Stanach Zjednoczonych

Centrum logistyczne zostanie wyposażone w magazyn wysokiego składowania o pojemności ponad 20 000 palet, z regałami o podwójnej głębokości obsługiwanymi przez pięć układnic. Powstanie tutaj także strefa kompletacji, a pozostałe wyposażenie będą stanowiły regały przesuwne Movirack oraz przenośniki transportujące towar klientów firmy R&S Solutions w obu kierunkach. Nad sprawnym obiegiem ładunków będzie czuwał system zarządzania magazynem Easy WMS.

Dzięki nowemu, automatycznemu magazynowi firma R&S Solutions zmaksymalizuje pojemność w porównaniu z wykorzystywanymi dotychczas konwencjonalnymi systemy składowania. Wzrośnie również wydajność firmy, ponieważ wszystkie operacje magazynowe zostaną w pełni zautomatyzowane, co przyspieszy przepływ towaru i obniży koszty operacyjne. Ponadto automatyzacja poprawi bezpieczeństwo obsługi towaru, a także pozwoli wyeliminować błędy w kompletacji zamówień i zagwarantuje pełną identyfikowalność magazynowanych produktów.

W oczekiwaniu na zmianę nazwy na Direct Customer Solutions, z niecierpliwością czekamy również na uruchomienie nowego magazynu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy Interlake Mecalux będziemy mogli stać się liderem w branży pod względem jakości usług i wydajności.

Darren ShirleyPrezes firmy R&S Solutions

R&S Solutions: rozwiązanie na każdą potrzebę

R&S Solutions działa od 2017 roku. Oferuje kompleksową obsługę logistyczną przedsiębiorstw z branż farmaceutycznej i medycznej. Jest jedną z nielicznych na rynku 3PL niezależnych firm rodzinnych. Wysoce doświadczony personel umiejętnie dobiera skuteczne rozwiązania, które usprawniają, podnoszą jakość i obniżają koszty logistyczne ponoszone przez klientów przedsiębiorstwa.