Regały Movirack zwiększają wydajność nowego magazynu firmy Trasporti Sabbini

07/11/2018

Mecalux wyposażył centrum logistyczne spółki F.lli Sabbini w północnych Włoszech w regały przesuwne Movirack. Rozwiązanie to umożliwia składowanie produktów według wielkości i rotacji, co pozwoliło zoptymalizować pojemność magazynową i wydajność.

Regały przesuwne Movirack w nowym magazynie firmy Trasporti Sabbini

W jednej z części centrum logistycznego zostały zamontowane dwa bloki, z których każdy składa się z czterech regałów przesuwnych i dwóch regałów stałych. Regały przesuwne Movirack, które mierzą 8,1 m wysokości i 25,7 m długości, zapewniają miejsce do składowania 2132 palet o wymiarach 1100 x 1100 mm i wadze do 1300 kg. Ponadto maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń bez utraty bezpośredniego dostępu do każdej palety.

Regały umieszczone są na ruchomych podstawach, dzięki czemu nie ma konieczności tworzenia wielu stałych korytarzy roboczych. Aby uzyskać dostęp do danego regału, operator tworzy przy nim korytarz, posługując się pilotem radiowym. Po otrzymaniu odpowiedniego polecenia regały autonomicznie przesuwają się na bok.

Ponadto na niewielkim fragmencie powierzchni magazynu zamontowano regały wjezdne o wysokości 7,5 m podzielone na 4 poziomy, gdzie mieści się 640 palet o wymiarach 800 x 1200 mm.

Nicoletta Sabbini – Partnerka zarządzająca F.lli Sabbini
„Dzięki nowemu rozwiązaniu zoptymalizowaliśmy wykorzystanie powierzchni, uzyskując maksymalną pojemność magazynową, co przekłada się na większą wydajność naszego obiektu”.

O firmie F.lli Sabbini

F.lli Sabbini to założona w 1980 roku rodzinna spółka działająca w branży logistycznej. Posiada dwa obiekty w miejscowości Cittadella koło Padwy: centralę z magazynem wyposażonym w regały paletowe i regały przesuwne Mecaluxu oraz drugi, większy magazyn w tutejszym parku przemysłowym. W ciągu 40 lat działalności firma wypracowała sobie znakomitą renomę zarówno we Włoszech, jak i za granicą dzięki profesjonalnie świadczonym usługom i doskonałym relacjom z partnerami i instytucjami.