Wywiad z Michaelem Burtonem, Kierownikiem ds. Dostaw w fabryce firmy British Sugar w Wissington

18 gru 2023
Wywiad z Michaelem Burtonem, Kierownikiem ds. Dostaw w firmie British Sugar

„Automatyzacja przyniosła nam liczne korzyści”

British Sugar

British Sugar to główny producent cukru w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Istniejąca od 1912 roku firma stale się rozwija, a w ostatnich latach zainwestowała ponad 280 milionów euro, aby podwoić swoją zdolność produkcyjną. Posiada cztery zakłady produkcyjne, w których zatrudnia 9500 osób i wytwarza 1,2 miliona ton cukru rocznie.

Michael Burton, Kierownik ds. Dostaw w fabryce firmy British Sugar w Wissington, w wywiadzie przeprowadzonym przez Mecalux opowiada, jakie korzyści przynosi robotyzacja składowania i transportu wewnętrznego towaru.

 • Jak wygląda logistyka w firmie British Sugar?

  British Sugar to prężnie działająca firma, której procesy, zarówno logistyczny, jak i produkcyjny, wymagają dużej elastyczności. Dzięki tej elastyczności możemy skutecznie i bez większego wysiłku zarządzać zmiennym popytem na nasze produkty. Logistyka ma kluczowe znaczenie w naszej strategii biznesowej. Jesteśmy głównym dostawcą dla naszych odbiorców, a to pociąga konieczność optymalizacji wszystkich operacji łańcucha dostaw, zwłaszcza od momentu, w którym gotowe produkty opuszczają linie produkcyjne.

  Logistyka ma kluczowe znaczenie w naszej strategii biznesowej
 • Dlaczego British Sugar postawił na najnowsze technologie i innowacje w procesach produkcji i magazynowania?

  Staramy się być innowacyjni we wszystkich aspektach działalności, ma to bowiem fundamentalne znaczenie dla przyszłości naszych fabryk. Nieustannie doskonalimy proces logistyczny i usprawniamy pracę magazynu, aby zapewniać odbiorcom obsługę na najwyższym poziomie. Duża wydajność pozwala nam spełniać potrzeby klientów, dzięki czemu stajemy się ich dostawcą pierwszego wyboru.

 • Firma British Sugar zautomatyzowała obsługę regałów za pomocą układnic paletowych
  „Easy WMS stale monitoruje towar znajdujący się w magazynie”

  Jakie korzyści zapewniła automatyzacja logistyki?

  Automatyzacja przyniosła nam liczne korzyści. Automatyczny transport między produkcją a magazynem usprawnił przepływ towaru, a ponadto ograniczenie ruchu wózków widłowych zaowocowało poprawą bezpieczeństwa i komfortu pracy operatorów.

 • Dlaczego wdrożyli Państwo oprogramowanie magazynowe Easy WMS?

  Jesteśmy największym producentem cukru w Wielkiej Brytanii i Irlandii, dlatego musimy zagwarantować identyfikowalność produktów. System zarządzania magazynem Easy WMS stale monitoruje towar znajdujący się w magazynie, dzięki czemu znamy pochodzenie i pełną historię każdej palety.

 • Co zadecydowało o wyborze Mecaluxu na dostawcę rozwiązań magazynowych?

  Współpraca z jednym partnerem, takim jak Mecalux, który dostarczył nam zarówno automatyczny system składowania oraz urządzenia transportu bliskiego, jak i oprogramowanie magazynowe, nie tylko była bardzo korzystna na etapie projektowania i uruchamiania, ale również stanowi nieocenioną pomoc teraz, gdy magazyn już funkcjonuje.