La Piamontesa modernizuje swój nowy zautomatyzowany magazyn w Argentynie

Zarządzany przez Easy WMS obiekt został wyposażony w system Pallet Shuttle obsługiwany przez układnicę. Rozwiązanie to usprawnia przepływ ładunków oraz pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Na powierzchni zaledwie 700 m2 mieści się 2415 palet

Transkrypcja filmu

La Piamontesa, argentyński producent mięsa i wyrobów wędliniarskich, w obliczu stale rosnącej sprzedaży postanowił zautomatyzować procesy logistyczne i zoptymalizować powierzchnię magazynową.

Inwestycję zrealizowano wspólnie z firmą Mecalux, w oparciu o jej doświadczenie w dziedzinie automatyki magazynowej oraz akumulacyjnych systemów składowania.

Zespoły obu firm wspólnie przeanalizowały potrzeby, a następnie przystąpiły do projektowania rozwiązań, które najlepiej odpowiedziałyby na kluczowe wymagania, takie jak ograniczenie zużycia energii oraz połączenie magazynu z zakładem produkcyjnym.

W rezultacie Mecalux wybudował dwukondygnacyjny automatyczny magazyn samonośny o pojemności dwóch tysięcy czterystu piętnastu palet.

Gotowe produkty trafiają z linii produkcyjnych do magazynu za pośrednictwem przenośników znajdujących się na górnej kondygnacji obiektu.

W automatycznym magazynie samonośnym utrzymywana jest dokładnie taka temperatura, w jakiej mają być składowane wprowadzane na przenośnikach produkty.

Magazyn automatyczny o wysokości czternastu metrów i głębokości czterdziestu trzech metrów wyposażony jest w system Pallet Shuttle z układnicą.

System ten odpowiada za przemieszczanie palet na miejsce wyznaczone przez oprogramowanie magazynowe Easy WMS firmy Mecalux.

Na dolnej kondygnacji odbywa się wysyłka towarów. Znajduje się tu piętnaście stanowisk kompletacyjnych, gdzie zgodnie ze wskazaniami systemu Easy WMS przygotowywane są zamówienia, na które składa się blisko osiemdziesiąt pozycji z asortymentu firmy.

Oprogramowanie Easy WMS nie tylko zautomatyzowało zarządzanie magazynem, ale także umożliwiło pełną identyfikowalność produktów.

Wdrożone przez Mecalux rozwiązania pozwoliły firmie La Piamontesa optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu oraz zautomatyzować procesy, dzięki czemu spełniono wszystkie cele związane z tą inwestycją.