Maxymalna wydajność automatycznej mroźni firmy Cárnicas Chamberí

Automatyczna mroźnia do przechowywania mięsa została wyposażona w układnice paletowe i system Pallet Shuttle

Transkrypcja filmu

Nieopodal Toledo znajduje się centrum logistyczne Cárnicas Chamberí, jednego z najdłużej działających zakładów mięsnych w Hiszpanii.

W odpowiedzi na plan rozwoju firmy Mecalux zaprojektował, wybudował i uruchomił automatyczną mroźnię do składowania produktów mięsnych. Instalacja została wyposażona w automatyczny system Pallet Shuttle obsługiwany przez układnicę. Rozwiązanie to pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, usprawnić transport ładunków, a także ograniczyć zużycie energii potrzebnej do chłodzenia obiektu.

Daniel Brea – CEO Cárnicas Chamberí
"Wyróżnia nas to, że jesteśmy firmą rodzinną, jedną z pierwszych zajmujących się rozbiorem wieprzowiny na skalę przemysłową w okolicy Madrytu. Działalność rozpoczęliśmy w centralnej części kraju, skąd obecnie eksportujemy nasze produkty na cały świat. Przez cały okres trwania inwestycji zespół inżynierów i przedstawicieli handlowych Mecaluxu wspierał nas i odpowiadał na wszystkie nasze oczekiwania. Owocem tej współpracy jest magazyn automatyczny, który istotnie zwiększył rentowność naszej firmy."

Magazyn pracuje w temperaturze minus 25 stopni Celsjusza. Instalacja składa się z dwóch bloków regałów wjezdnych o wysokości 7 metrów rozdzielonych korytarzem dostępowym.

Palety z wejścia do magazynu do kanałów towarowych przenosi układnica. Po dotarciu do właściwego kanału ładunek pobierany jest przez samojezdny wózek, który transportuje go do najgłębiej położonego, pierwszego wolnego miejsca paletowego w każdym kanale.

Wózek z napędem elektrycznym jest wyposażony w superkondensatory, które ładują się automatycznie, kiedy znajduje się on na pokładzie układnicy. Dzięki temu jest zawsze gotowy do pracy.

Tego typu regały wjezdne umożliwiają składowanie w każdym kanale towarowym innego rodzaju jednostki asortymentowej.

Zastosowanie wózka Pallet Shuttle z układnicą pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Na zaledwie 633 m2 powierzchni i wysokości 7 metrów zdołano stworzyć miejsce do składowania 1815 palet o wadze 1000 kg każda.

Poza optymalnym wykorzystaniem przestrzeni, dzięki relatywnie niewielkiej kubaturze, automatyczny magazyn z regałami wjezdnymi pozwala ograniczyć zużycie energii potrzebnej do utrzymania niskiej temperatury w obiekcie, a także umożliwia zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego.

Przed wejściem do magazynu palety przechodzą przez pomieszczenie przejściowe ze śluzą wyposażoną w dwie bramy, które nigdy nie są otwarte jednocześnie. Zapobiega to wzrostowi temperatury w mroźni podczas przyjmowania towaru.

Automatyzacja obiegu ładunków pozwoliła skrócić czas wykonywania poszczególnych operacji magazynowych, a w efekcie przyspieszyć przyjęcia i wydania towaru. Skutkuje to większą elastycznością reakcji na zmiany popytu.

Juan Carlos Camacho – Dyrektor Finansowy
Obecnie wszystkie firmy skupiają swoje wysiłki na jak najlepszej obsłudze klienta. Rozwiązanie zaoferowane przez Mecalux bardzo nam w tym pomaga. Dzięki odpowiednio zaprogramowanemu magazynowi automatycznemu jesteśmy w stanie przygotowywać zamówienia w nocy. Kiedy rano przychodzimy do pracy, są one już skompletowane i gotowe do wysyłki”.

Nad przepływem palet cały czas czuwa opracowany przez Mecalux system zarządzania magazynem Easy WMS. Oprogramowanie to przekazuje informacje o stanie magazynowym w czasie rzeczywistym i przyczynia się do wydajniejszego działania łańcucha dostaw firmy Cárnicas Chamberí.

Easy WMS odpowiada za rozpoznawanie trafiających do magazynu produktów oraz za przydzielanie im odpowiedniego miejsca.

Juan Carlos Camacho – Dyrektor Finansowy
Mecalux opracował doskonałe narzędzie do zarządzania magazynami, a mianowicie Easy WMS. A w jaki sposób to oprogramowanie nam pomaga? Otóż pozwala nam sprawować pełną kontrolę nad partiami towarów, pozyskiwać informacje o aktualnej lokalizacji każdego z produktów, a także w bardzo krótkim czasie tworzyć dowolne listy przewozowe”.

Troska o klienta to najwyższy priorytet w Cárnicas Chamberí, firmie, która dzięki współpracy z Mecaluxem potrafiła stawić czoła wyzwaniu stale rosnącego popytu. Automatyzacja procesów logistycznych to ważny krok umożliwiający firmie Cárnicas Chamberí rozwój na rynkach międzynarodowych.