Trumpler, magazyn, gdzie priorytetem są: pojemność, kontrola z usprawnione procesy i niższe koszty

W odpowiedzi na potrzeby firmy Trumpler, Mecalux na ograniczonej powierzchni zbudował wysoki magazyn automatyczny, zapewniający dużą pojemność.

Transkrypcja filmu

Trumpler to znana firma międzynarodowa specjalizująca się w produkcji środków chemicznych do obróbki skór. Swoją działalność w Hiszpanii rozpoczęła w 1975 roku.

JOAN BARENYS (DYREKTOR GENERALNY FIRMY TRUMPLER)
W Trumpler produkujemy i sprzedajemy wszelkiego rodzaju środki chemiczne do obróbki skór: od garbowania do produktu finalnego. Oznacza to wprowadzanie na rynek ponad 500 różnych jednostek asortymentowych. Rosnące potrzeby magazynowania tak dużej ilości produktów, a zarazem ograniczona powierzchnia składowania, skłoniły nas do poszukiwania nowych rozwiązań magazynowych.
 

Mecalux w odpowiedzi na potrzeby firmy Trumpler zaprojektował i wybudował wysoki magazyn automatyczny, optymalnie wykorzystując dostępną, ograniczoną powierzchnię.

W magazynie priorytetami są wydajność i kontrola, a także usprawnienie operacji wewnątrzmagazynowych i oszczędność kosztów.

JOAN BARENYS (DYREKTOR GENERALNY FIRMY TRUMPLER)
Magazyn automatyczny, taki jak nowo wybudowany, jest moim zdaniem obecnie przedsięwzięciem ekonomicznie wykonalnym dla większości średniej wielkości spółek takich jak nasza. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię zajmowaną przez magazyn jest on dla nas intratną inwestycją. Oszczędności zauważamy również na poziomie operacyjnym dotyczącym procesów wewnątrzmagazynowych oraz zarządzania nimi.
 

Magazyn automatyczny firmy Trumpler podzielony jest na dwa korytarze z regałami o podwójnej głębokości, obsługiwane przez dwie układnice. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zajmowana przez osiem regałów pojedynczych jest ograniczona do zaledwie dwóch korytarzy z regałami podwójnymi przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnej wysokości.

Układnice mogą wykonać 100 ruchów na godzinę, obsługując 50 przychodzących i wychodzących palet.

Całkowita pojemność wynosi 1500 palet zarówno ze surowcami, jak i produktami gotowymi.

Magazyn taki jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw takich jak Trumpler, w których istnieje potrzeba automatyzacji procesów składowania.

JORDI ALEMANY (DYREKTOR DZIAŁU LOGISTYKI FIRMY TRUMPLER)
Świadomość tego, że zamówienia na nasze towary otrzymane rano jesteśmy w stanie wysłać do naszych klientów po południu tego samego dnia, wiedząc dokładnie, czym dysponujemy, jest wspaniałym uczuciem.

 

Magazyn automatyczny sterowany jest za pomocą systemu Galileo i zarządzany poprzez dedykowane oprogramowanie stworzone przez firmę Mecalux – Easy WMS. Wdrożenie obu systemów okazało się niezwykle korzystne dla firmy Trumpler.

JORDI ALEMANY (DYREKTOR DZIAŁU LOGISTYKI FIRMY TRUMPLER)
Pełna kontrola stanu magazynowego, szybkość reakcji, łatwość kompletacji zamówień, sprawna lokalizacja ładunków, poprawne składowanie produktów, optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni... System Easy WMS umożliwia nam pełną kontrolę każdego produktu o każdej porze.

 

Cykle wejść i wyjść zamówień są niezwykle proste. W tej strefie odbywają się trzy procesy, które zapewniają optymalną obsługę palet w magazynie:

- Paleta bazowa zabezpiecza jednostkę ładunkową. Jej wymiary, 1200 x 1200 mm, pozwalają składować różne typy palet.

- Palety są transportowane przez przenośnik do owijarki, która zabezpiecza i stabilizuje ładunek.

- Ostatni etap to kontrola rozmiaru, wagi i stanu palety przed jej wejściem do magazynu automatycznego.

Wewnątrz magazynu wózek wahadłowy dostarcza paletę do korytarza, po którym porusza się układnica, wyznaczonego przez Easy WMS.

Układnica odbiera paletę przeznaczoną do wyjścia, a wózek wahadłowy przewozi ją do odpowiednich drzwi.

Oprogramowane Easy WMS informuje operatorów o przygotowywanym zamówieniu oraz rampie załadowczej, do której powinno być wysłane.

JOAN BARENYS (DYREKTOR GENERALNY FIRMY TRUMPLER)
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wdrożenia systemu zarządzania magazynem firmy Mecalux. Na poziomie marki – a myślimy, że jest to istotne – pozwala nam to zaprezentować się naszym klientom jako nowoczesna firma, która jest zawsze na bieżąco z najnowocześniejszymi technologiami.

Ten rodzaj instalacji magazynowej wyróżnia się spośród innych ze względu na krótki czas budowy oraz racjonalny koszt przedsięwzięcia dla małych lub średnich przedsiębiorstw, takich jak Trumpler.