Integracja z marketplaces

Integracja z marketplaces

Moduł Integracja z marketplaces zapewnia integrację systemu Easy WMS z głównymi internetowymi platformami handlowymi (marketplaces) i najpopularniejszym oprogramowaniem sklepowym (e-commerce platforms) w celu usprawnienia realizacji zamówień

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2024 dla WMS
POBIERZ RAPORT

Synchronizacja dostępności towaru między magazynem i cyfrowymi kanałami sprzedaży

Oprogramowanie Mecaluxu ułatwia obsługę zamówień firmom prowadzącym sprzedaż internetową. Nowa funkcjonalność Integracja z marketplaces łączy system zarządzania magazynem z cyfrowymi kanałami sprzedaży (internetowymi platformami handlowymi i sklepami internetowymi), aby zapewnić synchronizację oferty internetowej ze stanem towaru w magazynie stacjonarnym.

Moduł ten to doskonałe rozwiązanie dla firm, które prowadzą sprzedaż poprzez jeden lub więcej kanałów internetowych, gdyż eliminuje błędy wynikające z obsługi ręcznej i automatycznie synchronizuje dostępność towaru we wszystkich kanałach.

Moduł Integracja z marketplaces jest stale aktualizowany o nowe platformy i oprogramowanie e-commerce. Obecnie jest on kompatybilny z najpopularniejszymi rozwiązaniami tego typu, takimi jak Amazon i eBay oraz PrestaShop.

 

Automatyczną komunikację między magazynem i internetowym kanałem sprzedaży

Proces logistyczny w module Integracja z marketplaces

Funkcje modułu Integracja z marketplaces

Synchronizacja oferty produktów między magazynem fizycznym i kanałami internetowymi

Tworzenie, edytowanie i usuwanie produktów w bazie artykułów

Sprawne zarządzanie bieżącymi zamówieniami

Aktualizacja statusu zamówienia w magazynie i w kanale internetowym

Komunikacja z firmą transportową i generowanie kodu do śledzenia przesyłki

Easy WMS w obliczu wyzwań handlu elektronicznego

Właściwe decyzje w zakresie logistyki przekładają się na sukces w biznesie e-commerce. W bardzo złożonym kontekście, w którym realizowanie dostaw w ciągu 24 godzin i sprawne zarządzanie zwrotami stają się prawdziwym wyzwaniem dla magazynów, synchronizacja centrum logistycznego z poszczególnymi cyfrowymi kanałami sprzedaży jest kluczem do zapewnienia użytkownikom dobrych doświadczeń (UX).

Wiele internetowych platform handlowych wymaga częstych aktualizacji dostępności sprzedawanych za ich pośrednictwem produktów. Na przykład Amazon stosuje ASP (Amazon Seller Performance), zbiór surowych wymogów, które sprzedawcy muszą spełniać, chcąc prowadzić działalność poprzez tę platformę. Wśród wymagań dotyczących sprzedaży można wymienić m.in wskaźnik błędnych zamówień poniżej 1% i wskaźnik opóźnionych dostaw nieprzekraczający niż 4%.

Wszystko to sprawia, że rozwiązania takie jak Integracja z marketplaces są niezbędne w przedsiębiorstwach, dla których internet jest ważnym kanałem sprzedaży.

Dzięki wdrożeniu tego modułu kierownictwo dystrybucji i logistyki nie musi zajmować się komunikacją z cyfrowymi kanałami sprzedaży i może skupić się na zapewnieniu klientom sprawnej i efektywnej obsługi, która przełoży się na większą sprzedaż, a tym samym wyższe zyski firmy.

SPRZEDAŻ PRZEZ INTERNET Z SYSTEMEM EASY WMS

Jakie korzyści zapewnia moduł Integracja z marketplaces?

Automatyczna komunikacja magazynu z internetowymi kanałami sprzedaży Synchronizacja zamówień, oferty i stanu magazynowego między magazynem i internetowymi kanałami sprzedaży Eliminacja błędów w całym procesie od zakupu produktu przez klienta końcowego po dostarczenie zamówienia na uzgodnionych warunkach Eliminacja zbędnych czynności, które hamują rozwój firmy, takich jak obsługa bazy artykułów oferty online

SKONCENTRUJ SIĘ NA DOSKONALENIU OBSŁUGI ZAMÓWIEŃ


Easy WMS – kompleksowe rozwiązanie dla firm prowadzących sprzedaż internetową

Integracja z marketplaces stanowi uzupełnienie kompleksowej oferty oprogramowania Mecaluxu dla firm zajmujących się handlem elektronicznym. Wraz z Multi Carrier Shipping Software i WMS dla e-commerce zapewnia wsparcie całego procesu logistycznego– od otrzymania zamówienia drogą internetową poprzez jego przygotowanie aż po dostarczenie odbiorcy.

Firmom, które prowadzą sprzedaż także tradycyjnym kanałem, zaopatrując sklepy stacjonarne, Mecalux oferuje moduł Store Fulfilment, który ułatwia kompleksowe zarządzanie towarem oraz umożliwia synchronizację pracy magazynu i sieci sklepów stacjonarnych.

To połączenie narzędzi ułatwia obsługę bardzo złożonych scenariuszy, takich jak BOPIS (kup online i odbierz w sklepie) i BORIS (kup online i zwróć w sklepie).

EASY WMS TO KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE DLA MAGAZYNÓW REALIZUJĄCYCH STRATEGIĘ SPRZEDAŻY OMNIKANAŁOWEJ (OMNICHANNEL)


Realizacje

Zintegrowane rozwiązanie dla magazynu sklepu internetowego Global Freaks

Global Freaks, sklep online z figurkami kolekcjonerskimi postaci z seriali (np.: Dragon Ball, One Piece itp.), zdigitalizował swój magazyn w Barcelonie. Dostarczony przez Mecalux WMS zintegrował sklep internetowy firmy (PrestaShop z platformami sprzedażowymi, gdzie firma oferuje swoje produkty (eBay i Amazon)). Czytaj więcej

Zintegrowane rozwiązanie dla magazynu sklepu internetowego Global Freaks
Więcej realizacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM

Zostaw swoje dane, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą

Jednorazowo można dołączyć 5 plików graficznych lub dokumentów. Maksymalny rozmiar jednego pliku to 15 MB.

Dlaczego warto wybrać system Easy WMS od Mecalux Software Solutions?

  • Wsparcie kompleksowego dostawcy rozwiązań z zakresu intralogistyki i cyfryzacji z ponad 55-letnim doświadczeniem

  • Ponad 400-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za rozwój oprogramowania

  • Ponad 1100 realizacji w 36 krajach Europy i Ameryki

  • Nieustanne inwestowanie w badania i rozwój oraz ciągłe wprowadzanie innowacji: okresowe aktualizacje i nowe funkcjonalności