Mecalux wspiera Didactic w rozwoju dzięki instalacji systemu Pallet Shuttle

Mecaux opracował dla Didactic system magazynowy z zastosowaniem regałów paletowych i półautomatycznego systemu składowania z Pallet Shuttle, który pracuje według zasady FIFO (first in, first out) i LIFO (last in, first out).

Transkrypcja filmu

Zlokalizowana w Normandii firma Didactic jest wiodącym na rynku francuskim producentem i dostawcą sterylnych wyrobów medycznych. Aby utrzymać pozycję lidera, przedsiębiorstwo zdecydowało się na zwiększenie pojemności magazynowej.

Franck Mabeau (Dyrektor działu logistyki w firmie Didactic)
Didactic jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem. W 2014 roku okazało się, że pojemność naszego magazynu została wykorzystana w 92%, dlatego potrzebowaliśmy jej zwiększenia.
 

Mecalux opracował dla Didactic projekt łączący regały paletowe z półautomatycznym systemem wjezdnym Pallet Shuttle, pracującym w systemie FIFO (first in, first out) oraz LIFO (last in, first out).

W rezultacie Didactic uzyskał pojemność magazynową wynoszącą maksymalnie 11 000 palet.

Franck Mabeau (Dyrektor działu logistyki w firmie Didactic)
Dzięki firmie Mecalux zwiększyliśmy pojemność naszego magazynu, a co za tym idzie, również wydajność.
 

W magazynie Didactic składuje się dużą ilość palet na jednostkę asortymentową oraz wykonuje się dużą liczbę operacji załadunku i rozładunku.

W systemie Pallet Shuttle ładunek dostarczany jest do operatora, co znacznie zwiększa wydajność magazynu dzięki redukcji koniecznych do wykonania ruchów.

Wózek został wyposażony w system blokujący z elektromagnesem, który zapewnia stabilność i bezpieczeństwo urządzenia podczas przenoszenia przez wózek widłowy.

Palety mogą być pobierane z kanału jednostkowo lub ciągle, można rozładować cały kanał lub tylko z góry określoną ilość palet.

Pallet Shuttle posiada również funkcję zagęszczania ładunków na początku lub na końcu kanału oraz inwentaryzacji poprzez przeliczenie palet składowanych w kanale.

Kamera ułatwia poprawne umieszczenie wózka Pallet Shuttle na szynach w kanale, w szczególności w przypadku wysokich instalacji.

Lokalizację wybranego wózka w kanale ułatwiają sygnalizatory świetlne i dźwiękowe.

Zastosowanie baterii litowych pozwala na 10 godzin nieprzerwanej pracy. Ich wymiana jest prosta i bezpieczna.

Franck Mabeau (Dyrektor działu logistyki w firmie Didactic)
Mecalux przyczynił się do sukcesu tego projektu. Montaż przeprowadzono w ustalonym terminie, pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu obsługi wózka Pallet Shuttle, dzięki czemu mogliśmy szybko rozpocząć pracę.
 

Firma Mecalux zaprojektowała i wyposażyła magazyn, który zagwarantował firmie Didactic możliwość dalszego rozwoju, a także usprawnił i przyspieszył obsługę oraz dostawę wyrobów medycznych.