Automatyka i informatyka dla pełnego zadowolenia klientów

05 kwi 2022

Urvina, modernizuje łańcuch dostaw, aby dostosować go do wymogów logistyki 4.0. W tym celu wyposaży swoją platformę logistyczną w Saragossie w automatyczny magazyn mieszczący prawie 12 000 pojemników, a także wymieni dotychczas wykorzystywane oprogramowanie magazynowe na system Easy WMS, który będzie zarządzał operacjami i procesami w magazynach firmy w Barcelonie, Madrycie, Valladolid, Vigo, Vitorii i Saragossie oraz w Maroku.

Automatyczny magazyn pojemnikowy w platformie logistycznej Urviny w Saragossie

Firma stanęła przed koniecznością unowocześnienia procesu logistycznego, aby sprostać nowym potrzebom swoich klientów, dlatego zdecydowano się wymienić dotychczasowy system zarządzania magazynem na Easy WMS Mecaluxu. Oprogramowanie to, zintegrowane z systemem ERP (SAP R/3), będzie śledziło drogę każdego produktu w ramach procesu oraz kierowało pracą operatorów, by była ona bardziej efektywna.

Easy WMS zostanie wdrożony wraz z czterema modułami zapewniającymi dodatkowe funkcjonalności:

  • Supply Chain Analytics Software - zapewni dokładną analizę i kontrolę wszystkich operacji odbywających się w magazynie.
  • Multi Carrier Shipping Software - będzie zarządzał pakowaniem i etykietowaniem zamówień oraz zautomatyzuje komunikację z firmami spedycyjnymi.
  • WMS dla magazynów 3PL - będzie dostarczać klientom firmy szczegółowe informacje o produktach.
  • Billing - umożliwi rozliczanie i fakturowanie usług świadczonych klientom.

Ponadto w centrum logistycznym w Saragossie zostanie zamontowany automatyczny magazyn pojemnikowy składający się z dwóch korytarzy z regałami o długości 40 m i wysokości 12 m. Na każdym z 27 poziomów będzie można składować po dwa pojemniki na głębokość. Dzięki automatyzacji, nadzorowanej przez Easy WMS, Urvina usprawni kompletację zamówień, a tym samym zwiększy wydajność.

Projekt ten jest odpowiedzią na jeden z głównych wymogów naszego klienta: niezawodność w zakresie czasu, miejsca i wielkości dostaw.

Rut UrbanoCEO firmy Urvina

O firmie Urvina

Urvina to hiszpańska firma działająca od 1959 roku, która początkowo zajmowała się jedynie produkcją rękawic ochronnych. Z biegiem lat przedsiębiorstwo dywersyfikowało swoją działalność i obecnie jest operatorem 3PL dostarczającym rozwiązania dla przemysłu. Produkty Urviny są dostępne Chinach, Francji, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Portugalii, Maroku i Meksyku.