Cárnica Batallé ponownie zamawia regały Movirack Mecaluxu

30/01/2018

Cárnica Batallé, firma specjalizująca się w rozbiorze mięsa wieprzowego, zamówiła w Mecaluxie regały przesuwne Movirack. Zostaną one zamontowane w trzech mroźniach zlokalizowanych w Riudarenes nieopodal katalońskiej Girony.

Regały przesuwne mają 13 m wysokości i w zależności od wysokości ładunku są podzielone na maksymalnie 6 poziomów. Zapewniają, pojemność magazynową dla ponad 6400 palet o maksymalnej wadze 1300 kg każda oraz wymiarach 1000 x 1200 mm i trzech różnych wysokościach, zależnych od logistycznych potrzeb przedsiębiorstwa.

W obiektach, w których zostanie wdrożone to rozwiązanie, panuje stała temperatura -20ºC. Dzięki montażowi regałów przesuwnych Cárnica Batallé poprawi wydajność i zwiększy pojemność wszystkich trzech mroźni. Redukcji ulegną także koszty zużycia energii elektrycznej niezbędnej do utrzymania w nich niskiej temperatury, ponieważ akumulacyjny system składowania, jakim są regały przesuwne Movirack, umożliwiają znaczne zagęszczenie składowanych ładunków dzięki eliminacji większości korytarzy między regałami.

Obecna inwestycja to już drugi projekt wykonywany przez Mecalux dla firmy Cárnica Batallé. Pierwszy, z 2009 roku i również realizowany w Riudarenes, obejmował montaż regałów przesuwnych o pojemności ponad 3900 palet.

Mroźnia Cárnica Batallé zostanie wyposażona w regały przesuwne Movirack

 

Grupa Batallé rozpoczęła działalność w 1920 roku i jest dziś jednym z głównych zakładów mięsnych w Hiszpanii. Aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość produktów, firma stawia na innowacyjność procesu produkcyjnego.