Copacol uruchomi nowe, w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne

22/08/2019

Brazylijska spółdzielnia rolnicza Copacol, specjalizująca się w produkcji wyrobów z mięsa drobiowego i ryb, wkrótce uruchomi w stanie Parana nowe centrum logistyczne, które pomieści ponad 18 000 palet. W ramach inwestycji powstaną dwa obiekty magazynowe. Pierwszy to automatyczny magazyn samonośny o wysokości 36 m, utworzony z trzech korytarzy z regałami mieszczącymi dwie palety na głębokość i jednego korytarza o pojedynczej głębokości, który posłuży do składowania mrożonych kurczaków i ryb.

Drugi natomiast to automatyczna chłodnia o wysokości 15 m z jednym korytarzem obsługowym i regałami paletowymi o podwójnej głębokości zamontowanymi po obu jego stronach.

Między magazynami powstaną dwie strefy przygotowywania zamówień: jedna dla produktów mrożonych, druga dla artykułów pochodzących z chłodni. Obie będą wyposażone w kanały przepływowe do kompletacji zamontowane na posadzce. Lekkie nachylenie bieżni rolkowych będzie powodowało samoczynne przemieszczanie się palet z wyższego końca na niższy pod wpływem grawitacji. Dostarczanie ładunków do kanałów będzie zadaniem czterech wózków wahadłowych.

Fernando João Antunes - Menadżer ds. Wydań Towaru
„Takie połączenie rozwiązań magazynowych pozwoliło nam zwiększyć pojemność, podwyższyć wydajność i efektywność w porównaniu z tradycyjnym systemem składowania, udoskonalić zarządzanie stanem magazynowym, obniżyć koszty logistyczne oraz poprawić jakość obsługi odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych”.

Dwa nowe automatyczne magazyny dla spółdzielni rolniczej Copacol w Brazylii

O spółdzielni Copacol

Brazylijska spółdzielnia rolnicza Copacol została założona w 1963 roku. Obecnie produkuje 362 tysiące ton mięsa drobiowego rocznie. Oferuje kurczaki w całości i w częściach (zarówno świeże, jak i mrożone), wędliny i podroby drobiowe, dania gotowe oraz ryby. Produkty Copacolu dostępne są nie tylko w Brazylii, lecz również na rynkach ponad 50 krajów.