Best Practices 30: automatyzacja i cyfryzacja w logistyce

30 paź 2023

W 30 wydaniu magazynu Best Practices Mecalux prezentuje swój najnowszy produkt – system zrobotyzowanej kompletacji (cobot). Rozwiązanie wykorzystuje technologię SIMATIC Robot Pick AI firmy Siemens – pionierskie oprogramowanie wizyjne stosujące algorytmy deep learning – w celu zautomatyzowania procesu kompletacji.

W magazynie zostały omówione realizacje projektów w firmach działających w różnych branżach, które powierzyły Mecaluxowi usprawnienie swoich procesów logistycznych. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu, obejmującemu automatykę, oprogramowanie i regały, firma Jim Sports, hiszpański dystrybutor sprzętu sportowego, zarządza ponad 17 000 jednostek asortymentowych. Monitorowanie zapasów w czasie rzeczywistym było też jednym z priorytetów firmy IRIS, oferującej rozwiązania i usługi z dziedziny IT, oraz TB Group, producenta środków ochrony indywidualnej. Obie firmy zdecydowały się na cyfryzację logistyki, która umożliwia monitorowanie tysięcy jednostek asortymentowych, obsługiwanych w ich magazynach.

W bieżącym wydaniu Best Practices zgłębiono również temat logistyki e-commerce. Jolly Softair, największy we Włoszech sklep internetowy z artykułami do gry w airsoft, zdigitalizował procesy logistyczne za pomocą systemu zarządzania magazynem (WMS) Mecaluxu, aby sprostać większej liczbie zamówień online i spełnić potrzeby ponad 1300 klientów na całym świecie.

W tym numerze znajdziesz też przegląd najnowszych trendów technologicznych związanych z łańcuchem dostaw, takich jak social commerce, który wpływa na zmianę sposobu kupowania i sprzedawania produktów w Internecie.

Magazyn zawiera również wywiady z klientami oraz duży wybór specjalistycznych artykułów, dotyczących m.in. przyszłości, jaką mają przed sobą technologie magazynowe, czy wpływu analityki deskryptywnej, predykcyjnej i preskryptywnej na optymalizację łańcucha dostaw. W reportażu natomiast na przykładzie konkretnych firm opisano cyfrowe rozwiązania usprawniające łańcuch dostaw.

Pobierz magazyn Best Practices i dowiedz się, jak automatyzacja i cyfryzacja stały się kluczowymi elementami budowania konkurencyjnej pozycji firm na rynku.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.