WOK: trzy nowe korytarze z układnicami magazynowymi umożliwiające dalszą ekspansję

05/05/2020

WOK Sp. z o. o. sp. k. to znany polski producent opakowań z tektury, który w związku z dynamicznym rozwojem ponownie podjął współpracę z firmą Mecalux. Tym razem przedmiotem inwestycji jest rozbudowa magazynu przy fabryce w Brodnicy. W ostatnich latach firma zmodernizowała procesy produkcyjne, aby jeszcze bardziej wzmocnić pozycję na rodzimym rynku.

Magazyn o wysokości 23 m, składający się z dwóch korytarzy o długości 86,3 m, zostanie rozbudowany o kolejne trzy korytarze. W każdym będzie pracowała układnica wyposażona w chwytaki teleskopowe umożliwiające dostęp do drugiego, głębiej położonego miejsca paletowego na regałach o podwójnej głębokości. Po rozbudowie w obiekcie będzie można składować dodatkowo 7552 palety.

Wszystkie korytarze będą połączone z halą produkcyjną i strefą wysyłek za pomocą pętli przenośników. Automatyzacja procesów w łańcuchu dostaw jest niezmiernie ważna dla firmy WOK, ponieważ pozwala uzyskać sprawny przepływ ładunków, zminimalizować ryzyko błędów i zwiększyć wydajność.

Działający w magazynie system Easy WMS zostanie rozbudowany. Będzie koordynował i nadzorował każdy etap procesu logistycznego: przyjęcia towaru, identyfikację i kontrolę każdego ładunku, wyznaczenie miejsca składowania na podstawie określonych reguł i algorytmów oraz wysyłkę zamówień do odbiorców.

Wiesław Lipiński – Dyrektor ds. produkcji
Jednym z głównych wyzwań stojących przed logistyką jest zapewnienie ciągłego odbioru wyrobów z Działu Produkcji, ich bezpieczne zmagazynowanie i sprawna dostawa do klientów przy utrzymaniu kosztów na optymalnym poziomie. Nasi odbiorcy oczekują terminowej dostawy dokładnie takiej ilości towaru, jaką zamówili. Z tego powodu kluczowa jest dla nas bezbłędność, terminowość i elastyczność dostaw. Automatyzacja i efektywny system zarządzania magazynem pomagają zrealizować te wymagania i minimalizują straty, a rozbudowa magazynu pozwoli nam optymalnie regulować zapasy magazynowe”.

Magazynem firmy WOK zarządza oprogramowanie magazynowe Easy WMS Mecaluxu

O firmie WOK

WOK Sp. z o.o. sp. k. w Brodnicy to firma specjalizująca się w produkcji tektury falistej oraz opakowań z tektury falistej. Od momentu powstania w 1991 roku nieustannie poszerza oferowany asortyment. W celu zwiększenia wydajności i doskonalenia obsługi klientów stale inwestuje w automatyzację procesów produkcyjnych i logistycznych.