Mecalux pomaga firmie Costa usprawnić proces logistyczny

05/07/2019

Costa Concentrados Levantinos, hiszpański producent napojów z cibory jadalnej, ryżu i owsa, doskonali swoją logistykę z pomocą Mecaluxu.

W najbliższych miesiącach Costa uruchomi w katalońskiej miejscowości Riudoms magazyn wyposażony przez Mecalux w dwa systemy składowania: regały paletowe i regały z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle. Obiekt o powierzchni 3700 m2 pomieści 3414 palet.

W ramach tego zamówienia Mecalux wdroży także oprogramowanie magazynowe Easy WMS, które będzie koordynowało przepływ towaru, śledząc każdy produkt od momentu jego przyjęcia do magazynu oraz wyznaczając miejsca składowania na podstawie daty produkcji i daty przydatności do spożycia.

 

O firmie Costa Concentrados Levantinos

Firma ma ponadstuletnią tradycję, powstała bowiem w 1897 roku. Początkowo jej misją była produkcja orszady, czyli popularnego w Hiszpanii napoju wytwarzanego z cibory jadalnej, wody, cukru, cynamonu i cytryny. W 1980 roku Costa zmodernizowała swój zakład produkcyjny, by móc zapewnić jeszcze lepszą jakość swoich wyrobów, i poszerzyła ofertę o napoje, zupy, sosy i kremy na bazie ryżu i owsa.