Neut scyfryzuje magazyn wyrobów medycznych

03 cze 2024

Oprogramowanie logistyczne opracowane przez Mecalux zapewni identyfikowalność produktów i zoptymalizuje proces magazynowy, dzięki czemu Neut będzie sprawniej zaopatrywać rosnącą liczbę odbiorców w całej Francji.

„Nasza firma niedawno obchodziła stulecie istnienia. Od początku działalności stawiamy na innowacyjność, a naszą misją jest dostarczanie pacjentom najwyższej jakości produktów ortopedycznych. Nowy magazyn i jego cyfryzacja za pomocą systemu Easy WMS to kolejny krok w kierunku lepszej obsługi zamówień” – wyjaśnia Cédric Aymonin, Zastępca Dyrektora Generalnego firmy Neut.

Neut, producent artykułów ortopedycznych, scyfryzuje zarządzanie magazynem we Francji

Easy WMS będzie kierował procesem magazynowym w taki sposób, aby wszystkie czynności były wykonywane szybciej i bez błędów. W tym celu operatorzy będą otrzymywali spersonalizowane wskazówki, które będą odczytywać w trakcie pracy na terminalach radiowych. Ponadto system będzie monitorować w czasie rzeczywistym poziom zapasów od momentu przyjęcia do magazynu aż po wysyłkę do klientów. Umożliwi to stałą dostępność produktów w magazynie oraz ułatwi ich lokalizację podczas kompletacji, co z kolei przełoży się na płynność i przejrzystość logistyki.

System zarządzania magazynem zostanie zintegrowany z systemem zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP). Stała wymiana danych między tymi dwoma narzędziami pozwala na jeszcze sprawniejszy przepływ towaru.

Wdrożenie będzie obejmowało także dwa moduły stanowiące rozszerzenie funkcjonalności systemu Easy WMS. Program dla spedycji organizuje i optymalizuje ostatni etap procesu magazynowego, czyli pakowanie, etykietowanie oraz wysyłkę zamówień. Natomiast Slotting Software automatyzuje zarządzanie miejscami składowania i optymalizuje trasy kompletacji.

Neut: z troską o zdrowie i komfort pacjentów

Założona w 1923 roku we Francji rodzinna firma Neut zajmuje się produkcją i sprzedażą artykułów ortopedycznych, w tym protez, ortez, kul i obuwia. Zawsze stawia na pierwszym miejscu potrzeby pacjentów, dlatego niezwykle ważne są dla niej jakość i innowacyjność. Neut angażuje się w działalność charytatywną, m.in. we francuskim regionie zamorskim Majotta oraz w Syrii i Libanie, gdzie szkoli lokalne zespoły, by mogły radzić sobie z trudnymi przypadkami ortopedycznymi.