Ribeiros wyposaży swój magazyn w automatyczny system Pallet Shuttle

13/05/2019

Mecalux wyposaży nowy magazyn firmy Ribeiros, zlokalizowany w portugalskim mieście Montijo, w regały z automatycznym systemem Pallet Shuttle mieszczące 2168 palet. Magazyn ten będzie połączony z produkcją za pomocą systemu przenośników, a nad prawidłowym przebiegiem procesu logistycznego będzie czuwać informatyczny system zarządzania magazynem Easy WMS opracowany przez Mecalux.

 

Automatyczny system Pallet Shuttle dla firmy Ribeiros w Portugalii

 

W obiekcie powstaną dwa korytarze o długości 60 m, wzdłuż których po obu stronach Mecalux zamontuje regały mierzące 8,5 m wysokości. W każdym korytarzu będzie pracowała układnica paletowa, której zadaniem będzie dostarczanie jednostek ładunkowych umieszczonych na wózku Pallet Shuttle do odpowiedniego kanału, skąd wózek będzie je transportował w głąb instalacji i odkładał w odpowiednim miejscu.

Palety z ładunkami dostarczane z produkcji przenośnikami będą przyjmowane z jednej strony magazynu, a po przeciwległej jego stronie będą się odbywały wydania. Sześć kanałów przepływowych mieszczących po dziesięć palet będzie pełniło funkcję strefy buforowej.

Zamówienie złożone przez Ribeiros obejmuje również dostawę i wdrożenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które będzie wyznaczało odpowiednie miejsce składowania dla każdego produktu i zarządzało przygotowywaniem zamówień. Pracą automatycznych urządzeń – przenośników, układnic i wózków Pallet Shuttle – będzie kierował moduł sterujący Galileo.

Rodzinna firma o ugruntowanej pozycji

Firma Ribeiros, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji produktów żywieniowych dla zwierząt gospodarskich i domowych, została założona w 1985 roku w portugalskiej gminie Seixal przez rodzinę Ribeiro. Początkowo personel przedsiębiorstwa stanowiły zaledwie cztery osoby, jednak dzięki konsekwencji i zaangażowaniu właścicieli firma stale się rozwija i dziś zatrudnia 67 pracowników. W 2009 roku jej siedzibę przeniesiono do Montijo.