Integracja WMS z internetowymi platformami handlowymi

11/10/2021

Moduł Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration to rozszerzenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które umożliwia jego integrację z internetowymi platformami handlowymi (marketplaces, m.in. Amazon i eBay) i oprogramowaniem sklepów internetowych (e-commerce platforms, np. PrestaShop), aby zapewnić synchronizację oferty internetowej z rzeczywistym stanem towaru w magazynie.

W ostatnich latach, oprócz sklepów internetowych, internetowe platformy handlowe stały się jednym z najpopularniejszych kanałów sprzedaży, zmieniając na zawsze zwyczaje zakupowe konsumentów. Są to wirtualne przestrzenie, w których spotykają się sprzedający i kupujący w celu łatwego i bezpiecznego przeprowadzania transakcji. W jednym miejscu, przypominającym cyfrowe centrum handlowe, dostępna jest ogromna ilość produktów wielu marek, a odległość między sprzedawcą i nabywcą nie ma najmniejszego znaczenia.

Wiele takich platform wymaga, aby sprzedający nie tylko na bieżąco aktualizował dostępność swojego towaru, ale również spełniał szereg innych rygorystycznych kryteriów. Na przykład w przypadku Amazona wskaźnik błędnych zamówień musi wynosić poniżej 1%, a przynajmniej 96% dostaw powinno być zrealizowane w deklarowanym terminie.

Właściwe decyzje w zakresie logistyki przekładają się na sukces w biznesie e-commerce. W bardzo złożonym kontekście, w którym realizowanie dostaw w ciągu 24 godzin i sprawne zarządzanie zwrotami stają się prawdziwym wyzwaniem, synchronizacja magazynu z internetowymi kanałami sprzedaży ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia klientów.

Wszystko to sprawia, że rozwiązania takie jak Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration Mecaluxu są niezbędne w przedsiębiorstwach, dla których internet jest ważnym kanałem sprzedaży.

Moduł automatycznie synchronizuje stan magazynowy na wszystkich platformach

Funkcje modułu Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration

Moduł ten to doskonałe rozwiązanie dla firm, które prowadzą sprzedaż przez jeden lub więcej kanałów internetowych, gdyż eliminuje błędy wynikające z obsługi ręcznej i automatycznie synchronizuje dostępność towaru we wszystkich kanałach.

Marketplaces & E-commerce Platforms Integration jest kompatybilny z najpopularniejszymi rozwiązaniami tego typu, takimi jak Amazon i eBay oraz PrestaShop. Jest stale aktualizowany o nowe platformy i oprogramowanie e-commerce.

Moduł ten realizuje następujące funkcje:

  • Synchronizacja oferty produktów między różnymi platformami. Stan magazynowy każdego produktu jest automatycznie i jednocześnie aktualizowany na wszystkich platformach sprzedażowych.
  • Sprawne zarządzanie zamówieniami. Bezpośrednio po wpłynięciu nowego zamówienia internetowego moduł generuje dla magazynu zadania w celu jak najszybszego przygotowania przesyłki.
  • Aktualizacja statusu zamówienia. Klient jest informowany na bieżąco, na jakim etapie realizacji znajduje się jego zamówienie.
  • Dodawanie, edytowanie i usuwanie produktów w bazie danych. Dla firm, które nie korzystają z systemu ERP, Easy WMS za pomocą modułu Marketplaces tworzy listę produktów dostępnych w sprzedaży na platformie lub sklepie.

Proces logistyczny w module Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration

Easy WMS - kompleksowe rozwiązanie dla firm z branży e-commerce

Moduł Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration stanowi uzupełnienie kompleksowej oferty oprogramowania Mecaluxu dla przedsiębiorstw zajmujących się handlem elektronicznym. Wraz z modułami Multi Carrier Shipping Software i WMS dla e-commerce zapewnia wsparcie całego procesu realizacji zamówienia internetowego - od jego otrzymania poprzez przygotowanie aż po wysyłkę do odbiorcy za pośrednictwem firmy spedycyjnej.

Firmom, które prowadzą sprzedaż także tradycyjnym kanałem, zaopatrując sklepy stacjonarne, Mecalux oferuje moduł Store Fulfilment, który ułatwia zarządzanie towarem oraz umożliwia synchronizację pracy magazynu dystrybucyjnego i sieci sklepów stacjonarnych.

Połączenie wszystkich tych narzędzi ułatwia obsługę nawet najbardziej złożonych scenariuszy, takich jak BOPIS (kup online i odbierz w sklepie) i BORIS (kup online i zwróć w sklepie).

Easy WMS aktualizuje stany magazynowe na wszystkich platformach sprzedaży online

Zalety modułu Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration

Dzięki wykorzystaniu tego modułu firmy działające w branży e-commerce mogą dostosować się do warunków działania na coraz bardziej wymagającym rynku, sprawnie przygotowywać wiele zamówień i dostarczać je klientom w czasie nieprzekraczającym jednej doby.

Rozwiązanie to porzynosi następujące korzyści:

  • automatyczna komunikacja magazynu z platformami e-commerce;
  • eliminacja błędów w całym procesie realizacji zamówień;
  • synchronizacja stanu magazynowego między magazynem i internetowymi kanałami sprzedaży;
  • sprawne i elastyczne zarządzanie zamówieniami;
  • eliminacja zbędnych czynności, które ograniczają rozwój firmy.

Internetowe kanały sprzedaży połączone z magazynem

Internetowe platformy handlowe i sklepy internetowe to obecnie bardzo ważne kanały sprzedaży, a dla milionów konsumentów coraz chętniej wybierany sposób dokonywania zakupów. Firmy handlowe muszą zatem być tam obecne, aby zaspokoić potrzeby obecnych i potencjalnych klientów.

Założenie sklepu internetowego czy konta na platformie sprzedażowej to jednak dopiero początek. Do rozwiązania pozostaje kwestia zarządzania zapasami, zamówieniami i zwrotami, kompletacji i wysyłki zamówień oraz wiele innych zadań, które trzeba wykonywać szybko, sprawnie i elastycznie, by odnieść sukces na tym wymagającym rynku.

Moduł Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration firmy Mecalux to dla firm prowadzących sprzedaż przez internet najlepszy sojusznik w rywalizacji o zadowolenie klienta. Rezultatem automatycznej komunikacji między magazynem i internetowymi kanałami sprzedaży jest lepsza kontrola stanu magazynowego i zamówień oraz eliminacja błędów i zbędnych kosztów towarzyszących manualnej obsłudze procesu sprzedaży.

Redukcja błędów na każdym etapie realizacji zamówień internetowych

Global Freaks (Hiszpania)

Hiszpański sklep internetowy z figurkami kolekcjonerskimi, Global Freaks, zdigitalizował swój magazyn w Barcelonie, aby usprawnić realizację zamówień. Dzięki zastosowaniu modułu Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration i bez konieczności wdrożenia systemu ERP możliwa była integracja Easy WMS z głównymi internetowymi kanałami sprzedaży, z których korzysta Global Freaks: platformami handlowymi eBay i Amazon oraz sklepem internetowym na bazie oprogramowania PrestaShop. Pełny katalog produktów znajduje się na stronie Global Freaks, a stamtąd za pośrednictwem Easy WMS jest udostępniany platformom internetowym.

Za pomocą modułu Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration system Easy WMS jest połączony z Amazonem, eBayem i PrestaShopem. Dostępność oferowanych na nich produktów jest na bieżąco aktualizowana według stanu dostępnego w magazynie, a o wpływających przez sklep i platformy zamówieniach powiadamiany jest Easy WMS, by natychmiast rozpocząć ich przygotowywanie.

Daniel Vizcarra, Menadżer w firmie Global Freaks