Bezpieczeństwo w magazynie i zarządzanie personelem

W tej części bloga znajdziesz informacje o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo w magazynie oraz w jaki sposób zarządzać swoim zespołem pracowników i dbać o jego motywację.

 • Paletyzowanie towaru – sposoby i zalety

  Paletyzowanie towaru – sposoby i zalety

  Mecalux

  Paletyzowanie towaru polega na układaniu produktów na paletach, które następnie są składowane lub wysyłane. Omawiana operacja ułatwia odkładanie ładunków na regały oraz załadunek samochodów dostawczych.

 • Jak złagodzić napięcia w łańcuchu dostaw?

  Jak złagodzić napięcia w łańcuchu dostaw?

  Mecalux

  Napięcia w łańcuchu dostaw mogą zwiększać stopień skomplikowania operacji logistycznych. W obliczu rosnących kosztów cyfryzacja łańcucha dostaw powala przygotować się na potencjalne zakłócenie lub przerwanie dostaw.

 • Jak złagodzić skutki inflacji w łańcuchu dostaw?

  Jak złagodzić skutki inflacji w łańcuchu dostaw?

  Mecalux

  Inflacja, jakiej obecnie doświadczamy, nie tylko podnosi koszty utrzymania, ale również bezpośrednio uderza w łańcuchy dostaw. Globalne wzrosty cen surowców i nośników energii potrzebnych do produkcji odbijają się na kosztach zakupu towarów.

 • 25 wskazówek jak poprawić bezpieczeństwo w logistyce

  25 wskazówek jak poprawić bezpieczeństwo w logistyce

  Mecalux

  Stosowanie sprawdzonych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w logistyce pozwala zapewnić optymalne warunki pracy, działania urządzeń i składowania ładunków. W niniejszym artykule podajemy 25 porad, jak ograniczyć typowe zagrożenia w magazynie i poprawić bezpieczeństwo pracy.

 • Jak z powodzeniem wdrożyć planowanie logistyczne

  Jak z powodzeniem wdrożyć planowanie logistyczne

  Mecalux

  Planowanie logistyczne to strategia przedsiębiorstwa ukierunkowana na poprawę wydajności i jakości pracy w magazynie. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy opracowywaniu planu logistycznego oraz jak skutecznie przeprowadzić jego wdrożenie.

 • Przerwanie łańcucha dostaw – zagrożenia i metody zapobiegawcze

  Przerwanie łańcucha dostaw – zagrożenia i metody zapobiegawcze

  Mecalux

  Łańcuch dostaw jest głęboko osadzony w kontekście społecznym, politycznym i gospodarczym, a przez to wrażliwy na wszelkie zawirowania w najbliższym otoczeniu. W niniejszym artykule omawiamy specyfikę logistyki w sytuacjach wyjątkowych oraz podstawowe zasady opracowania i wdrożenia efektywnego planu działania, który pozwoli ograniczyć negatywne skutki ewentualnych katastrof.

 • Logistyka wobec koronawirusa – niskie temperatury, zmienny popyt

  Logistyka wobec koronawirusa – niskie temperatury, zmienny popyt

  Mecalux

  Wyzwanie, jakie stoi przed logistyką w związku z pojawieniem się szczepionki na koronawirusa jest bezprecedensowe. Od sprawnej logistyki zależy nie tylko zaopatrzenie nas w artykuły pierwszej potrzeby, ale także magazynowanie i dystrybucja w niskich temperaturach szczepionki na koronawirusa.

 • Jak utrzymać porządek w magazynie?

  Jak utrzymać porządek w magazynie?

  Mecalux

  Jak utrzymać porządek w magazynie, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracujących operatorów, jak i składowanych w obiekcie ładunków? Prezentujemy kilka wskazówek, jak to osiągnąć, oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę, dbając o czystość w magazynie

 • Kim jest pracownik 4.0 i jakie umiejętności powinien posiadać

  Kim jest pracownik 4.0 i jakie umiejętności powinien posiadać

  Mecalux

  Jakie umiejętności powinien posiadać pracownik 4.0 w magazynie? Logistyka 4.0 przekształciła nie tylko sposób, w jaki przebiega łańcuch dostaw, ale zmieniła również wymagania co do osób zatrudnionych w jej obszarze. Oto, czym powinny się one charakteryzować, aby móc stawić czoła współczesnym wyzwaniom.

 • Najczęstsze zagrożenia w pracy magazyniera

  Najczęstsze zagrożenia w pracy magazyniera

  Mecalux

  Omawiamy najczęstsze zagrożenia w pracy magazyniera. Przyglądamy się także zdarzeniom, które mogą mieć niekorzystny wpływ na składowane ładunki. Świadomość istnienia niebezpieczeństw w magazynie i zainicjowanie działań, które mogą im zapobiec, może uchronić firmę przed ryzykiem poniesienia poważnych strat.

 • W jaki sposób zadbać o bhp w magazynie?

  W jaki sposób zadbać o bhp w magazynie?

  Mecalux

  Zadbaj o bhp w magazynie. Dowiedz się, w jaki sposób można wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w centrum logistycznym. Oto przykłady rozwiązań, dzięki którym można stworzyć bezpieczne środowisko pracy zarówno dla operatorów magazynowych, jak i obsługiwanych ładunków.