Systemy magazynowe

Podejmujemy się analizy różnych systemów magazynowych. Sprawdź, jakie rozwiązanie magazynowe będzie idealne dla potrzeb Twojej firmy i specyfiki branży, w której działa.

 • Przewodnik po regałach paletowych

  Przewodnik po regałach paletowych

  Mecalux

  W niniejszym przewodniku po regałach paletowych przedstawiamy jak regały paletowe umożliwiają organizowanie asortymentu w magazynach i firmach. Przedsiębiorstwa mogą wybierać spośród różnych systemów odpowiadających na ich potrzeby w zakresie przestrzeni i procesów w magazynie.

 • Suwnice pomostowe w magazynie

  Suwnice pomostowe w magazynie

  Mecalux

  Suwnica pomostowa to mechaniczny system podnoszenia, zdolny do przenoszenia ładunku w poziomie, wzdłuż obszaru o kształcie prostokąta. Suwnice pomostowe można dowolnie konfigurować, ponieważ dysponują szeroką gamą akcesoriów, które dostosowują się do wymiarów obsługiwanych ładunków.

 • Regały magazynowe na odzież – jak składować ubrania?

  Regały magazynowe na odzież – jak składować ubrania?

  Mecalux

  Regały magazynowe na odzież to rozwiązanie logistyczne umożliwiające bezpośredni dostęp do składowanych produktów. Zastosowanie tego rodzaju regałów pozwala zachować ubrania w doskonałym stanie przez cały okres magazynowania.

 • Regały magazynowe zewnętrzne

  Regały magazynowe zewnętrzne

  Mecalux

  Regały zewnętrzne to instalacja magazynowa montowana poza obiektem logistycznym, stanowiąca element magazynu otwartego. Ich proces produkcji i zastosowane wykończenia muszą być wykonane w taki sposób, aby zapewnić zwiększoną odporność regałów na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

 • Najczęściej czytane artykuły na stronie Mecaluxu w 2022 roku

  Najczęściej czytane artykuły na stronie Mecaluxu w 2022 roku

  Mecalux

  W tym poście przypominamy siedem artykułów, które wzbudziły największe zainteresowanie na stronie Mecaluxu w 2022 roku. To przełomowy rok dla naszego systemu Easy WMS, który drugi raz z rzędu został wymieniony w raporcie Magic Quadrant for Warehouse Management Systems firmy Gartner.

 • 5 magazynów z paletami wielkogabarytowymi

  5 magazynów z paletami wielkogabarytowymi

  Mecalux

  Palety wielkogabarytowe to nośniki ładunków przeznaczone do składowania produktów o ponadstandardowym rozmiarze. Przedstawiamy 5 przykładów magazynów zaprojektowanych przez Mecalux dla firm składujących swoje produkty na takich właśnie paletach.

 • Miejsce odkładcze na regale – czym jest i do czego służy?

  Miejsce odkładcze na regale – czym jest i do czego służy?

  Mecalux

  Miejsca odkładcze montuje się na regałach paletowych i regałach przesuwnych Movirack. Służą do usprawnienia czynności magazynowych w obiektach logistycznych z wąskimi korytarzami roboczymi i wózkami widłowymi trójstronnymi, zwiększając pojemność magazynu.

 • Palety drewniane czy plastikowe – które lepsze?

  Palety drewniane czy plastikowe – które lepsze?

  Mecalux

  Palety drewniane i plastikowe to nośniki służące do magazynowania i transportowania ładunków tak wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu. Podstawową różnicą między nimi jest materiał, z jakiego są wykonane – od niego zależy waga i żywotność każdej palety.

 • Przechowywanie wina – praktyczne wskazówki

  Przechowywanie wina – praktyczne wskazówki

  Mecalux

  Logistyka związana z sektorem winiarskim wymaga szybkich i bezpiecznych operacji, które zagwarantują, że produkt dotrze do klienta końcowego w dobrym stanie. Odpowiedzą na potrzeby sektora jest automatyzacja magazynów do przechowywania wina.

 • Jakie są różnice między europaletą a paletą amerykańską?

  Jakie są różnice między europaletą a paletą amerykańską?

  Mecalux

  Europalety i palety amerykańskie to platformy służące do składowania i transportowania ładunków w magazynie i poza nim. Podstawową różnicą są ich wymiary – 1200 x 800 mm w przypadku europalety, która jest nieco węższa od palety amerykańskiej (1200 x 1000 mm).

 • Wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu

  Wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu

  Mecalux

  Puste miejsca na regałach w obiekcie logistycznym obniżają wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu. Zbyt duża liczba takich miejsc może świadczyć o nieprawidłowym zarządzaniu zapasami.

 • Hub logistyczny – ekspresowe wydania i wysyłki

  Hub logistyczny – ekspresowe wydania i wysyłki

  Mecalux

  Hub logistyczny to zespół magazynów oraz innych obiektów logistycznych i administracyjnych, których zadaniem jest zarządzanie logistyką dostaw zamówień, a co za tym idzie, usprawnienie i przyspieszenie wydań i wysyłki towaru.

 • Komora mroźnicza – efektywne magazynowanie w ujemnej temperaturze

  Komora mroźnicza – efektywne magazynowanie w ujemnej temperaturze

  Mecalux

  Komory mroźnicze to obiekty magazynowe, w których ładunki są przechowywane przez dłuższy czas w temperaturze poniżej 0ºC, dla zachowania swoich właściwości. Automatyczne systemy składowania zapewniają wysoką wydajność magazynu bez konieczności narażania operatorów na pracę w niskich temperaturach.

 • Regały do chłodni – kluczowy element logistyki chłodniczej

  Regały do chłodni – kluczowy element logistyki chłodniczej

  Mecalux

  Regały do chłodni umożliwiają efektywne magazynowanie produktów w kontrolowanej temperaturze, co zapobiega przerwaniu łańcucha chłodniczego. Odpowiednio dobrany system składowania pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej oraz zapewnia optymalny przepływ towarów i oszczędność energii.

 • Regały wielopoziomowe – jak wykorzystać wysokość magazynu

  Regały wielopoziomowe – jak wykorzystać wysokość magazynu

  Mecalux

  Regały wielopoziomowe pozwalają znacząco zwiększyć pojemność magazynową w porównaniu do obiektów, w których zastosowano jednokondygnacyjny system magazynowy. Rozwiązanie z pomostami stosowane jest w razie potrzeby zwiększenia powierzchni użytkowej obiektu oraz konieczności zapewnienia bezpośredniego dostępu do wszystkich pozycji asortymentowych.