Systemy magazynowe

Podejmujemy się analizy różnych systemów magazynowych. Sprawdź, jakie rozwiązanie magazynowe będzie idealne dla potrzeb Twojej firmy i specyfiki branży, w której działa.

 • Przechowywanie wina – praktyczne wskazówki

  Przechowywanie wina – praktyczne wskazówki

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka związana z sektorem winiarskim wymaga szybkich i bezpiecznych operacji, które zagwarantują, że produkt dotrze do klienta końcowego w dobrym stanie. Odpowiedzą na potrzeby sektora jest automatyzacja magazynów do przechowywania wina.

 • Jakie są różnice między europaletą a paletą amerykańską?

  Jakie są różnice między europaletą a paletą amerykańską?

  Opublikowane przez Mecalux

  Europalety i palety amerykańskie to platformy służące do składowania i transportowania ładunków w magazynie i poza nim. Podstawową różnicą są ich wymiary – 1200 x 800 mm w przypadku europalety, która jest nieco węższa od palety amerykańskiej (1200 x 1000 mm).

 • Wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu

  Wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Puste miejsca na regałach w obiekcie logistycznym obniżają wskaźnik wykorzystania pojemności użytkowej magazynu. Zbyt duża liczba takich miejsc może świadczyć o nieprawidłowym zarządzaniu zapasami.

 • Hub logistyczny – ekspresowe wydania i wysyłki

  Hub logistyczny – ekspresowe wydania i wysyłki

  Opublikowane przez Mecalux

  Hub logistyczny to zespół magazynów oraz innych obiektów logistycznych i administracyjnych, których zadaniem jest zarządzanie logistyką dostaw zamówień, a co za tym idzie, usprawnienie i przyspieszenie wydań i wysyłki towaru.

 • Komora mroźnicza – efektywne magazynowanie w ujemnej temperaturze

  Komora mroźnicza – efektywne magazynowanie w ujemnej temperaturze

  Opublikowane przez Mecalux

  Komory mroźnicze to obiekty magazynowe, w których ładunki są przechowywane przez dłuższy czas w temperaturze poniżej 0ºC, dla zachowania swoich właściwości. Automatyczne systemy składowania zapewniają wysoką wydajność magazynu bez konieczności narażania operatorów na pracę w niskich temperaturach.

 • Regały do chłodni – kluczowy element logistyki chłodniczej

  Regały do chłodni – kluczowy element logistyki chłodniczej

  Opublikowane przez Mecalux

  Regały do chłodni umożliwiają efektywne magazynowanie produktów w kontrolowanej temperaturze, co zapobiega przerwaniu łańcucha chłodniczego. Odpowiednio dobrany system składowania pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej oraz zapewnia optymalny przepływ towarów i oszczędność energii.

 • Regały wielopoziomowe – jak wykorzystać wysokość magazynu

  Regały wielopoziomowe – jak wykorzystać wysokość magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Regały wielopoziomowe pozwalają znacząco zwiększyć pojemność magazynową w porównaniu do obiektów, w których zastosowano jednokondygnacyjny system magazynowy. Rozwiązanie z pomostami stosowane jest w razie potrzeby zwiększenia powierzchni użytkowej obiektu oraz konieczności zapewnienia bezpośredniego dostępu do wszystkich pozycji asortymentowych.

 • Porównanie akumulacyjnych systemów magazynowych

  Porównanie akumulacyjnych systemów magazynowych

  Opublikowane przez Mecalux

  Na akumulacyjne systemy magazynowe składa się kilka różnych rozwiązań magazynowych, które różnią się między sobą charakterystyką. Postanowiliśmy je porównać i wyodrębnić ich najważniejsze cechy, a uzyskane wyniki przedstawić w tym artykule.

 • Regały grawitacyjne: rodzaje i charakterystyka

  Regały grawitacyjne: rodzaje i charakterystyka

  Opublikowane przez Mecalux

  Regały grawitacyjne to system składowania, który pozwala przyśpieszyć operacje obsługi ładunków oraz kompletacji zamówień w magazynie. Oto nasz przegląd regałów grawitacyjnych, w którym przyglądamy się ich charakterystyce oraz wymieniamy najważniejsze zalety.

 • Magazyn otwarty – składowanie towarów na wolnym powietrzu

  Magazyn otwarty – składowanie towarów na wolnym powietrzu

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyn otwarty jest rozwiązaniem, które umożliwia składowanie ładunków na wolnym powietrzu. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę, aby taka metoda magazynowania towarów odbywała się w sposób bezpieczny i wydajny dla firmy.

 • Sztuczna inteligencja w logistyce i przykłady jej zastosowania

  Sztuczna inteligencja w logistyce i przykłady jej zastosowania

  Opublikowane przez Mecalux

  Sztuczna inteligencja znajduje coraz większe zastosowanie w logistyce. Jednak w jaki sposób wpływa na działalność magazynu i łańcucha dostaw? W tym artykule wyjaśniamy najważniejsze korzyści, jakie przynosi firmom wdrożenie rozwiązań AI w ich procesach logistycznych.

 • Koszty zarządzania zwrotami w e-commerce i ich redukcja

  Koszty zarządzania zwrotami w e-commerce i ich redukcja

  Opublikowane przez Mecalux

  Zarządzanie zwrotami generuje dodatkowe koszty, które mogą stanowić problem dla wielu przedsiębiorstw. W tym artykule wyjaśniamy, jakie typy kosztów wyróżniamy oraz w jaki sposób można je zminimalizować, zachowując maksymalną wydajność pracy magazynu oraz wysoką jakość obsługi klienta.

 • Przechowywanie opon w magazynie

  Przechowywanie opon w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Przechowywanie opon wiąże się z wieloma wyzwaniami, z którymi muszą zmierzyć się kierownicy magazynów. W tym artykule wyjaśniamy, jak przechowywać opony w magazynie i w jaki sposób należy zorganizować proces składowania, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia.

 • Wskaźnik rotacji zapasów: co to jest i jak go obliczyć?

  Wskaźnik rotacji zapasów: co to jest i jak go obliczyć?

  Opublikowane przez Mecalux

  Co to jest wskaźnik rotacji zapasów i jaki ma wpływ na działalność magazynu? Jego znajomość jest kluczowa do planowania efektywnej pracy obiektu składowania. Pozwala on określić produktywność magazynu oraz zoptymalizować sposób jego funkcjonowania w celu uzyskania większych przychodów.

 • Optymalizacja przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem systemu Pallet Shuttle

  Optymalizacja przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem systemu Pallet Shuttle

  Opublikowane przez Mecalux

  Dowiedz się, w jaki sposób możliwa jest optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki wykorzystaniu regałów do akumulacyjnego składowania palet oraz systemu Pallet Shuttle. Przykłady firm Hemosa, Didactic i Rockwool pokazują, jak skuteczne jest to rozwiązanie w praktyce.

 • Rodzaje regałów magazynowych i ich zalety

  Rodzaje regałów magazynowych i ich zalety

  Opublikowane przez Mecalux

  Na rynku dostępne są różne rodzaje regałów magazynowych. Jakie typy regałów przemysłowych wyróżniamy, czym się charakteryzują i jakie są ich zalety? W tym artykule przyglądamy się najczęściej stosowanym systemom składowania ładunków w magazynach.

 • Rodzaje inwentaryzacji

  Rodzaje inwentaryzacji

  Opublikowane przez Mecalux

  Jakie są rodzaje inwentaryzacji? Czym różnią się inwentaryzacja ciągła, roczna i cykliczna? Dowiedz się, jakie są wady i zalety każdej z nich. Firma Mecalux pomoże Ci wybrać metodę inwentaryzacji, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie, oraz pomoże ją przeprowadzić.

 • Regały dłużycowe i ich zastosowanie w magazynie

  Regały dłużycowe i ich zastosowanie w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  W jakich sytuacjach regały dłużycowe będą doskonałym wyborem do magazynu? Kiedy należy je stosować? Nasi eksperci pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Rury, blachy, towary o nieregularnych kształtach to tylko niektóre rodzaje ładunków, do składowania których idealnym rozwiązaniem będą regały dłużycowe.

 • Jak prawidłowo zaplanować rozmieszczenie produktów w magazynie?

  Jak prawidłowo zaplanować rozmieszczenie produktów w magazynie?

  Opublikowane przez Mecalux

  Jakie kroki należy podjąć, aby zaplanować optymalne rozmieszczenie produktów w magazynie? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby odpowiednio przygotować swój magazyn do składowania towarów, i sprawić, żeby zawsze funkcjonował na maksimum swoich możliwości.

 • Jakie regały przemysłowe wybrać do magazynu?

  Jakie regały przemysłowe wybrać do magazynu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o tym, jakie regały przemysłowe wybrać? Zapoznaj się z naszymi poradami i wybierz rozwiązanie magazynowe, które będzie odpowiadać potrzebom Twojej firmy. Zaoszczędź czas, pieniądze i dostępną powierzchnię magazynową.

 • Metody zarządzania zapasami w magazynie

  Metody zarządzania zapasami w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak zapobiec brakom lub nadmiarom zapasów w magazynie. W jaki sposób klasyfikować towary i zredukować koszty magazynowania? W tym artykule opisujemy różne metody zarządzania zapasami – FIFO, LIFO, ABC, EOQ, just-in-time – których zastosowanie może zwiększyć efektywność procesów logistycznych w Twoim magazynie.