Oprogramowanie magazynowe

Najważniejsze informacje na temat oprogramowania magazynowego. Dowiedz się, w jaki sposób może usprawnić działanie Twojego magazynu.

 • Program magazynowy dla operatorów 3PL – czym jest i jak działa?

  Program magazynowy dla operatorów 3PL – czym jest i jak działa?

  Mecalux

  Operatorzy logistyczni 3PL korzystają z programu magazynowego, aby zdigitalizować swoje procesy i wyeliminować ryzyko błędów w zarządzaniu zapasami. Cyfryzacja procesu magazynowania czy zarządzania flotą przekłada się na wyższy poziom usługi logistycznej oferowanej klientowi końcowemu.

 • Czy ChatGPT zmieni oblicze łańcucha dostaw?

  Czy ChatGPT zmieni oblicze łańcucha dostaw?

  Mecalux

  Upowszechnienie się chatbotów i aplikacji takich jak ChatGPT może otworzyć cały wachlarz nowych możliwości do zastosowania w łańcuch dostaw. Jednak ich wdrożenie będzie zależało od zdolności oceny, które informacje są prawdziwe, a które fałszywe albo nieprzydatne dla użytkownika.

 • Znaczenie wieży kontroli łańcucha dostaw

  Znaczenie wieży kontroli łańcucha dostaw

  Mecalux

  Wieża kontroli łańcucha dostaw ma tak duże znaczenie, ponieważ zależy od niej zdolność rozwiązywania krytycznych problemów oraz odpowiadania na niespodziewane sytuacje. Wizualizowanie procesów logistycznych to istotna korzyść dla firm o rozbudowanej sieci dystrybucji lub skomplikowanych procesach.

 • System zarządzający e-commerce – klucz do sukcesu

  System zarządzający e-commerce – klucz do sukcesu

  Mecalux

  System zarządzający e-commerce umożliwia precyzyjną kontrolę zapasów oraz optymalizację procesów wykonywanych w magazynach firm działających online. System zwiększa wydajność i usprawnia kompletację oraz wysyłkę zamówień dystrybuowanych do klientów.

 • Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Mecalux

  Poziom stanów magazynowych to liczba produktów, którymi firma dysponuje w ramach własnej logistyki lub sieci dystrybucyjnej Redukcja i optymalizacja poziomu stanów magazynowych stała się niezbędna, aby wydajnie przeprowadzać procesy logistyczne i produkcyjne.

 • 10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  Mecalux

  Kierownik logistyki powinien przeanalizować wydajność kompletacji zamówień i zaproponować rozwiązania pozwalające usprawnić ten proces. W tym artykule znajdziesz 10 wskazówek jak zwiększyć wydajność tego skomplikowanego procesu magazynowego.

 • Zapas sezonowy – czym jest i jak nim zarządzać?

  Zapas sezonowy – czym jest i jak nim zarządzać?

  Mecalux

  Zapas sezonowy to artykuły znajdujące się w magazynie, na które popyt rośnie w pewnych okresach roku. Zarządzanie zapasem sezonowym opiera się na analizie składowanych jednostek asortymentowych oraz wahań zapotrzebowania na poszczególne produkty.

 • Analityka preskryptywna – plan dostosowany do łańcucha dostaw

  Analityka preskryptywna – plan dostosowany do łańcucha dostaw

  Mecalux

  Analityka preskryptywna gromadzi dane, proponuje działania i przewiduje ich skutki, aby usprawnić i zautomatyzować podejmowanie decyzji. W odróżnieniu od analityki deskryptywnej i predykcyjnej analiza preskryptywna stosuje techniki symulacji i optymalizacji, aby opracować plan działania.

 • Wieża kontroli monitoruje łańcuch dostaw

  Wieża kontroli monitoruje łańcuch dostaw

  Mecalux

  Wieża kontroli łańcucha dostaw jest cyfrowym narzędziem, które umożliwia firmom monitorowanie wydajności. To rozwiązanie umożliwia pełną kontrolę od początku do końca oraz dostarcza informacje o działaniu całego łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym.

 • Jak działa omnichannel fulfillment?

  Jak działa omnichannel fulfillment?

  Mecalux

  Omnichannel fulfillment jest strategią umożliwiającą kontrolę i obsługę stanu magazynowego, w którym zapasy nie są podzielone według kanału sprzedaży. W przypadku tej strategii personel przygotowuje zamówienia niezależnie od kanału, za pośrednictwem którego zostały one złożone.

 • Software WCS – działanie i przykłady zastosowania

  Software WCS – działanie i przykłady zastosowania

  Mecalux

  Software WCS komunikuje się bezpośrednio i w czasie rzeczywistym z urządzeniami transportu bliskiego, aktywując ich ruchy. Zapewnia przepływ ładunków w magazynie, wykorzystując w tym celu takie urządzenia transportu bliskiego, jak przenośniki, układnice czy system transportu szynowego.

 • Jak zbudować autonomiczny łańcuch dostaw?

  Jak zbudować autonomiczny łańcuch dostaw?

  Mecalux

  Autonomiczny łańcuch dostaw wymaga automatyzacji wszystkich wykonywanych procesów będących częścią łańcucha dostaw. Dzięki nowym technologiom możliwość zbudowania całkowicie autonomicznego łańcucha dostaw staje się coraz bardziej realna.

 • Jak uzyskać elastyczną logistykę?

  Jak uzyskać elastyczną logistykę?

  Mecalux

  Elastyczna logistyka pozwala na efektywniejszą obsługę klienta końcowego dostosowaną do jego wymagań i potrzeb. Wdrożenie cyfrowego łańcucha dostaw sprzyja elastycznej logistyce, ponieważ umożliwia przepływ informacji w czasie rzeczywistym.

 • Co to jest „ship to store”?

  Co to jest „ship to store”?

  Mecalux

  „Ship to store” polega na wysyłce zamówień do sklepu stacjonarnego, skąd klienci odbierają nabyte online produkty. Strategia ta pozwala na nawiązanie kontaktu między klientem a marką. Zapewnia też producentom możliwość świadczenia bezpłatnych i spersonalizowanych usług.

 • OTIF – zamówienia kompletne na czas

  OTIF – zamówienia kompletne na czas

  Mecalux

  Wskaźnik logistyczny OTIF uwzględnia zamówienia, które spełniają dwa warunki – są poprawnie skompletowane oraz dostarczenie na czas. OTIF wyraża poziom jakości świadczonych usług logistycznych.

 • Wdrożenie systemu WMS – przewodnik

  Wdrożenie systemu WMS – przewodnik

  Mecalux

  Wdrożenie systemu WMS do zarządzania magazynem umożliwia cyfryzację logistyki firmy. System ten jest kluczowym narzędziem pozwalającym sprostać takim wyzwaniom, jak sprzedaż w modelu omnichannel czy darmowe zwroty towarów.

 • 5 zalet programu magazynowego online

  5 zalet programu magazynowego online

  Mecalux

  Program magazynowy online umożliwia firmom monitorowanie swoich instalacji logistycznych z poziomu przeglądarki. To rozwiązanie zapewnia większą elastyczność wobec zmian i umożliwia wprowadzenie strategicznych ulepszeń mających na celu podniesienie wydajności.

 • Połączenie oprogramowania do zarządzania zakupami z systemem WMS

  Połączenie oprogramowania do zarządzania zakupami z systemem WMS

  Mecalux

  Oprogramowanie do zarządzania zakupami integruje zamówienia realizowane przez poszczególne działy firmy. Może się jednak okazać, że oprogramowanie to nie jest wystarczające do zarządzania towarem znajdującym się w magazynie, jeżeli nie współpracuje z systemem WMS, który monitoruje stan magazynowy.

 • Jak zwiększyć dokładność inwentaryzacji?

  Jak zwiększyć dokładność inwentaryzacji?

  Mecalux

  Wzrost dokładności inwentaryzacji jest kluczowy dla wydajnej i zoptymalizowanej logistyki. Dokładność inwentaryzacji można zwiększyć poprzez instalację systemu do zarządzania magazynem, który pozwala sprawować kontrolę nad zapasami w czasie rzeczywistym.