Oprogramowanie magazynowe

Najważniejsze informacje na temat oprogramowania magazynowego. Dowiedz się, w jaki sposób może usprawnić działanie Twojego magazynu.

 • Logistyka e-commerce – kluczowe operacje

  Logistyka e-commerce – kluczowe operacje

  Mecalux

  Logistyka e-commerce obejmuje przyjęcie, składowanie i transport towaru do klienta, który złożył zamówienie online. 20% globalnej sprzedaży detalicznej w 2021 roku odbyło się drogą internetową. Prognozuje się, że sprzedaż online w 2025 roku będzie stanowił 25% handlu.

 • Organizacja data-driven – rewolucja cyfrowa i potęga danych

  Organizacja data-driven – rewolucja cyfrowa i potęga danych

  Mecalux

  Organizacja data-driven bazuje na analizie danych i cyfryzacji w procesie podejmowania decyzji o strategicznym znaczeniu dla logistyki firmy. Przedsiębiorstwa mierzą wydajność swoich procesów produkcyjnych i logistycznych, aby lepiej je poznać i dostosować do nowych wymagań rynkowych.

 • Small data a big data – definicja i zastosowania w logistyce

  Small data a big data – definicja i zastosowania w logistyce

  Mecalux

  Small data, choć nie tak popularne jak big data, przynosi liczne korzyści szczególnie firmom z sektora logistycznego. Zorientowanie na dane szczegółowe umożliwia sprawniejsze podejmowanie decyzji i lepsze poznanie potrzeb klientów i procesów operacyjnych.

 • Logistyka międzynarodowa – czym jest i jak ją zoptymalizować

  Logistyka międzynarodowa – czym jest i jak ją zoptymalizować

  Mecalux

  Logistyka międzynarodowa obejmuje zarządzanie przepływem towarów, usług oraz informacji pomiędzy państwami. Wiąże się z projektowaniem, planowaniem, przeprowadzaniem i monitorowaniem wszystkich działań związanych z globalnym łańcuchem dostaw.

 • Czym jest logistyczny łańcuch wartości?

  Czym jest logistyczny łańcuch wartości?

  Mecalux

  Logistyczny łańcuch wartości łączy czynności wykonywane wewnątrz i poza magazynem, które dodają produktowi wartości. Analiza łańcucha wartości umożliwia wykrycie niewydajności w logistyce i ułatwia późniejszą optymalizację zasobów.

 • Jak zoptymalizować przygotowywanie zamówień „pick-to-box”?

  Jak zoptymalizować przygotowywanie zamówień „pick-to-box”?

  Mecalux

  Pick-to-box to technika kompletacji polegająca na pobieraniu produktów z regałów i odkładaniu ich bezpośrednio do pudełek, które zostaną wysłane do klienta. Operator transportuje na wózku pudełka, do których wkłada produkty składające się na poszczególne zamówienia.

 • Zalety korzystania z systemu WMS

  Zalety korzystania z systemu WMS

  Mecalux

  System WMS jest oprogramowaniem logistycznym, które koordynuje wszystkie operacje wykonywane w magazynie. Automatyzacja oraz kontrola zapasów w czasie rzeczywistym to oczywiste zalety tego rozwiązania. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy ma ono jakieś wady.

 • Projektowanie łańcucha dostaw a optymalizacja zasobów

  Projektowanie łańcucha dostaw a optymalizacja zasobów

  Mecalux

  Projektowanie łańcucha dostaw stało się jednym z kluczowych elementów strategii logistycznej wielu firm. W projektowaniu sprawnego i elastycznego łańcucha dostaw kluczową rolę mogą odegrać technologie takie jak big data czy sztuczna inteligencja.

 • Technologia SaaS usprawnia działanie inteligentnych magazynów

  Technologia SaaS usprawnia działanie inteligentnych magazynów

  Mecalux

  Technologia software as a service umożliwia wdrożenie programów cyfrowych w magazynie za pomocą cloud computing. Model SaaS umożliwia łączenie się z oprogramowaniem z dowolnego stanowiska roboczego, co zwiększa elastyczność magazynu.

 • Znaczenie konfekcjonowania towaru w magazynie

  Znaczenie konfekcjonowania towaru w magazynie

  Mecalux

  Wydajnie przeprowadzany proces konfekcjonowania towaru usprawnia i podnosi poziom usług logistycznych. Ze względu na rosnącą liczbę zamówień o niewielkich rozmiarach w ostatnich latach zwiększyła się rola procesu konfekcjonowania towaru w magazynie.

 • Program magazynowy dla operatorów 3PL – czym jest i jak działa?

  Program magazynowy dla operatorów 3PL – czym jest i jak działa?

  Mecalux

  Operatorzy logistyczni 3PL korzystają z programu magazynowego, aby zdigitalizować swoje procesy i wyeliminować ryzyko błędów w zarządzaniu zapasami. Cyfryzacja procesu magazynowania czy zarządzania flotą przekłada się na wyższy poziom usługi logistycznej oferowanej klientowi końcowemu.

 • Czy ChatGPT zmieni oblicze łańcucha dostaw?

  Czy ChatGPT zmieni oblicze łańcucha dostaw?

  Mecalux

  Upowszechnienie się chatbotów i aplikacji takich jak ChatGPT może otworzyć cały wachlarz nowych możliwości do zastosowania w łańcuch dostaw. Jednak ich wdrożenie będzie zależało od zdolności oceny, które informacje są prawdziwe, a które fałszywe albo nieprzydatne dla użytkownika.

 • Znaczenie wieży kontroli łańcucha dostaw

  Znaczenie wieży kontroli łańcucha dostaw

  Mecalux

  Wieża kontroli łańcucha dostaw ma tak duże znaczenie, ponieważ zależy od niej zdolność rozwiązywania krytycznych problemów oraz odpowiadania na niespodziewane sytuacje. Wizualizowanie procesów logistycznych to istotna korzyść dla firm o rozbudowanej sieci dystrybucji lub skomplikowanych procesach.

 • System zarządzający e-commerce – klucz do sukcesu

  System zarządzający e-commerce – klucz do sukcesu

  Mecalux

  System zarządzający e-commerce umożliwia precyzyjną kontrolę zapasów oraz optymalizację procesów wykonywanych w magazynach firm działających online. System zwiększa wydajność i usprawnia kompletację oraz wysyłkę zamówień dystrybuowanych do klientów.

 • Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Mecalux

  Poziom stanów magazynowych to liczba produktów, którymi firma dysponuje w ramach własnej logistyki lub sieci dystrybucyjnej Redukcja i optymalizacja poziomu stanów magazynowych stała się niezbędna, aby wydajnie przeprowadzać procesy logistyczne i produkcyjne.

 • 10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  Mecalux

  Kierownik logistyki powinien przeanalizować wydajność kompletacji zamówień i zaproponować rozwiązania pozwalające usprawnić ten proces. W tym artykule znajdziesz 10 wskazówek jak zwiększyć wydajność tego skomplikowanego procesu magazynowego.