Oprogramowanie magazynowe

Najważniejsze informacje na temat oprogramowania magazynowego. Dowiedz się, w jaki sposób może usprawnić działanie Twojego magazynu.

 • Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Czym jest poziom stanów magazynowych?

  Opublikowane przez Mecalux

  Poziom stanów magazynowych to liczba produktów, którymi firma dysponuje w ramach własnej logistyki lub sieci dystrybucyjnej Redukcja i optymalizacja poziomu stanów magazynowych stała się niezbędna, aby wydajnie przeprowadzać procesy logistyczne i produkcyjne.

 • 10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  10 wskazówek jak usprawnić kompletację

  Opublikowane przez Mecalux

  Kierownik logistyki powinien przeanalizować wydajność kompletacji zamówień i zaproponować rozwiązania pozwalające usprawnić ten proces. W tym artykule znajdziesz 10 wskazówek jak zwiększyć wydajność tego skomplikowanego procesu magazynowego.

 • Zapas sezonowy – czym jest i jak nim zarządzać?

  Zapas sezonowy – czym jest i jak nim zarządzać?

  Opublikowane przez Mecalux

  Zapas sezonowy to artykuły znajdujące się w magazynie, na które popyt rośnie w pewnych okresach roku. Zarządzanie zapasem sezonowym opiera się na analizie składowanych jednostek asortymentowych oraz wahań zapotrzebowania na poszczególne produkty.

 • Wieża kontroli monitoruje łańcuch dostaw

  Wieża kontroli monitoruje łańcuch dostaw

  Opublikowane przez Mecalux

  Wieża kontroli łańcucha dostaw jest cyfrowym narzędziem, które umożliwia firmom monitorowanie wydajności. To rozwiązanie umożliwia pełną kontrolę od początku do końca oraz dostarcza informacje o działaniu całego łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym.

 • Jak działa omnichannel fulfillment?

  Jak działa omnichannel fulfillment?

  Opublikowane przez Mecalux

  Omnichannel fulfillment jest strategią umożliwiającą kontrolę i obsługę stanu magazynowego, w którym zapasy nie są podzielone według kanału sprzedaży. W przypadku tej strategii personel przygotowuje zamówienia niezależnie od kanału, za pośrednictwem którego zostały one złożone.

 • Jak zbudować autonomiczny łańcuch dostaw?

  Jak zbudować autonomiczny łańcuch dostaw?

  Opublikowane przez Mecalux

  Autonomiczny łańcuch dostaw wymaga automatyzacji wszystkich wykonywanych procesów będących częścią łańcucha dostaw. Dzięki nowym technologiom możliwość zbudowania całkowicie autonomicznego łańcucha dostaw staje się coraz bardziej realna.

 • Jak uzyskać elastyczną logistykę?

  Jak uzyskać elastyczną logistykę?

  Opublikowane przez Mecalux

  Elastyczna logistyka pozwala na efektywniejszą obsługę klienta końcowego dostosowaną do jego wymagań i potrzeb. Wdrożenie cyfrowego łańcucha dostaw sprzyja elastycznej logistyce, ponieważ umożliwia przepływ informacji w czasie rzeczywistym.

 • Co to jest „ship to store”?

  Co to jest „ship to store”?

  Opublikowane przez Mecalux

  „Ship to store” polega na wysyłce zamówień do sklepu stacjonarnego, skąd klienci odbierają nabyte online produkty. Strategia ta pozwala na nawiązanie kontaktu między klientem a marką. Zapewnia też producentom możliwość świadczenia bezpłatnych i spersonalizowanych usług.

 • OTIF – zamówienia kompletne na czas

  OTIF – zamówienia kompletne na czas

  Opublikowane przez Mecalux

  Wskaźnik logistyczny OTIF uwzględnia zamówienia, które spełniają dwa warunki – są poprawnie skompletowane oraz dostarczenie na czas. OTIF wyraża poziom jakości świadczonych usług logistycznych.

 • Wdrożenie systemu WMS – przewodnik

  Wdrożenie systemu WMS – przewodnik

  Opublikowane przez Mecalux

  Wdrożenie systemu WMS do zarządzania magazynem umożliwia cyfryzację logistyki firmy. System ten jest kluczowym narzędziem pozwalającym sprostać takim wyzwaniom, jak sprzedaż w modelu omnichannel czy darmowe zwroty towarów.

 • 5 zalet programu magazynowego online

  5 zalet programu magazynowego online

  Opublikowane przez Mecalux

  Program magazynowy online umożliwia firmom monitorowanie swoich instalacji logistycznych z poziomu przeglądarki. To rozwiązanie zapewnia większą elastyczność wobec zmian i umożliwia wprowadzenie strategicznych ulepszeń mających na celu podniesienie wydajności.

 • Połączenie oprogramowania do zarządzania zakupami z systemem WMS

  Połączenie oprogramowania do zarządzania zakupami z systemem WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Oprogramowanie do zarządzania zakupami integruje zamówienia realizowane przez poszczególne działy firmy. Może się jednak okazać, że oprogramowanie to nie jest wystarczające do zarządzania towarem znajdującym się w magazynie, jeżeli nie współpracuje z systemem WMS, który monitoruje stan magazynowy.

 • Jak zwiększyć dokładność inwentaryzacji?

  Jak zwiększyć dokładność inwentaryzacji?

  Opublikowane przez Mecalux

  Wzrost dokładności inwentaryzacji jest kluczowy dla wydajnej i zoptymalizowanej logistyki. Dokładność inwentaryzacji można zwiększyć poprzez instalację systemu do zarządzania magazynem, który pozwala sprawować kontrolę nad zapasami w czasie rzeczywistym.

 • Systemy informatyczne w logistyce – droga do cyfryzacji magazynu

  Systemy informatyczne w logistyce – droga do cyfryzacji magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Systemy informatyczne w logistyce to programy ułatwiające podejmowanie decyzji oraz zarządzanie procesami. Zapewniają sprawny przepływ informacji między przedsiębiorstwami uczestniczącymi w magazynowaniu i sprzedaży produktów.

 • Jak działa zintegrowany łańcuch dostaw?

  Jak działa zintegrowany łańcuch dostaw?

  Opublikowane przez Mecalux

  Uczestnictwo w zintegrowanym łańcuchu dostaw wymaga sprawnej wymiany informacji z innymi przedsiębiorstwami. W zintegrowanym łańcuchu dostaw łatwiej jest zapewnić identyfikowalność towarów, czyli możliwość ich śledzenia na poszczególnych etapach procesu logistycznego.

 • Data mining w logistyce 4.0

  Data mining w logistyce 4.0

  Opublikowane przez Mecalux

  Data mining to proces mający na celu odkrycie tendencji, reguł i wzorców w toku analizy dużych zbiorów danych. Eksploracja danych poczyniła w ostatnich latach znaczne postępy dzięki rozwojowi technologii big data oraz sztucznej inteligencji.

 • Równoważenie stanu zapasów poprzez przesunięcia magazynowe

  Równoważenie stanu zapasów poprzez przesunięcia magazynowe

  Opublikowane przez Mecalux

  Przesunięcie magazynowe to przeniesienie towarów między obiektami należącymi do tego samego przedsiębiorstwa. Proces ten służy wyrównaniu ilości zapasów w celu zapewnienia realizacji wszystkich zamówień klientów.

 • Model „hub and spoke” – scentralizowana dystrybucja towarów

  Model „hub and spoke” – scentralizowana dystrybucja towarów

  Opublikowane przez Mecalux

  Za dystrybucję towarów w modelu „hub and spoke” odpowiada jeden centralny obiekt logistyczny, co upraszcza zarządzanie wysyłkami. Dzięki temu kierownik ds. logistyki może łatwiej opracować strategię optymalizacji procesów magazynowania i dystrybucji.

 • Metaverse – nowy internet dla przemysłu?

  Metaverse – nowy internet dla przemysłu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Metaverse łączy nowoczesne technologie, takie jak rzeczywistość wirtualna czy blockchain, aby zapewnić użytkownikom wielozmysłowe doznania. Metaverse otwiera niewyczerpalne możliwości prowadzenia biznesu, które mogą zrewolucjonizować wszystkie obszary działania przedsiębiorstwa.

 • System do inwentaryzacji – metody kontroli zapasów w magazynie

  System do inwentaryzacji – metody kontroli zapasów w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  System do inwentaryzacji pozwala określić, jakie towary znajdują się aktualnie na stanie oraz czy wystarczą one do zaspokojenia bieżącego popytu. Precyzyjna kontrola zapasów ułatwia właściwe planowanie zaopatrzenia oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu dostępności produktów.

 • Na czym polega logistyka „milk run”?

  Na czym polega logistyka „milk run”?

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka „milk run” to metoda dostarczania towarów, w której jeden pojazd zbiera i przewozi ładunki od wielu dostawców. Jej podstawowym założeniem jest obniżenie kosztów transportu i usprawnienie procesu zaopatrzenia zakładu produkcyjnego.

 • Jak utrzymywać właściwy poziom zapasów?

  Jak utrzymywać właściwy poziom zapasów?

  Opublikowane przez Mecalux

  Określenie właściwego poziomu zapasów poszczególnych artykułów to pierwszy krok do wprowadzenia efektywnej strategii planowania logistycznego. Jej podstawowym celem jest całkowite zaspokojenie aktualnego popytu oraz zapewnienie rentownego zarządzania zapasami.

 • 25 sposobów na wydajny magazyn

  25 sposobów na wydajny magazyn

  Opublikowane przez Mecalux

  Przeczytaj 25 porad i zastosuj choć kilka z nich, aby minimalnym kosztem zwiększyć wydajność magazynu i podnieść jakość obsługi klienta. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść bieżąca kontrola zapasów, automatyzacja przepływu towarów oraz inwestycja w nowoczesną technologię.

 • M-commerce i jego wpływ na logistykę

  M-commerce i jego wpływ na logistykę

  Opublikowane przez Mecalux

  M-commerce to stosunkowo nowy termin opisujący działalność handlową realizowaną za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Popularność smartfonów i rozwój technologii 5G wskazują, że udział transakcji mobile commerce w handlu elektronicznym będzie stopniowo wzrastał.

 • Efektywna gospodarka magazynowa

  Efektywna gospodarka magazynowa

  Opublikowane przez Mecalux

  Efektywna gospodarka magazynowa pozwala ograniczyć wydatki na kontrolę zapasów oraz kompletację i wysyłkę zamówień. Aby osiągnąć te cele należy wyposażyć kadrę zarządzającą magazynem w odpowiednie narzędzia cyfrowe przeznaczone do optymalizacji procesów logistycznych.

 • Multichannel – na drodze do pełnej integracji kanałów komunikacji

  Multichannel – na drodze do pełnej integracji kanałów komunikacji

  Opublikowane przez Mecalux

  Multichannel to powszechnie stosowana strategia polegająca na wykorzystaniu wielu odrębnych kanałów do sprzedaży produktów i obsługi klientów. Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega jednak jej niedoskonałości i decyduje się na wdrożenie strategii omnichannel.

 • Wskazówki dotyczące procesu kompletacji w magazynie

  Wskazówki dotyczące procesu kompletacji w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Przeczytaj 45 praktycznych wskazówek, dzięki którym zwiększysz wydajność kompletacji w magazynie. Poznaj zasady obowiązujące w handlu elektronicznym, aby wyeliminować ewentualne błędy i dotrzymać kroku konkurencji.

 • Jak komputery kwantowe mogą zmienić logistykę?

  Jak komputery kwantowe mogą zmienić logistykę?

  Opublikowane przez Mecalux

  Komputery kwantowe mogą wyprzeć tradycyjne procesy informatyczne dzięki większej mocy obliczeniowej. W odróżnieniu od zwykłych bitów, które reprezentują tylko wartość 0 lub 1, kubit może znajdować się w dowolnej superpozycji dwóch stanów kwantowych, co pozwala znacznie przyspieszyć wykonywanie obliczeń.

 • Smart pallet – paleta możliwości

  Smart pallet – paleta możliwości

  Opublikowane przez Mecalux

  Smart pallet to inteligentna paleta wyposażona w czujniki do monitorowania warunków panujących w magazynie. Pozwalają one nie tylko kontrolować najbliższe otoczenie ładunków, ale również np. sprawdzać, gdzie dokładnie znajdują się konkretne produkty.

 • Symulator magazynu – optymalizacja pracy w obiekcie logistycznym

  Symulator magazynu – optymalizacja pracy w obiekcie logistycznym

  Opublikowane przez Mecalux

  Symulator magazynu to program używany do projektowania obiektów logistycznych w wirtualnym środowisku i obliczania ich wydajności. Mecalux wykorzystuje symulator magazynu do realizacji nowych projektów, aby znaleźć najlepsze rozwiązania pozwalające zaspokoić indywidualne potrzeby klientów.

 • 7 powodów, dla których warto prowadzić inwentaryzację w chmurze

  7 powodów, dla których warto prowadzić inwentaryzację w chmurze

  Opublikowane przez Mecalux

  Podstawową zaletą inwentaryzacji w chmurze jest możliwość bieżącej kontroli dostępnych zapasów. Prowadzi się ją przy użyciu odpowiedniego programu w wersji SaaS, dostępnego za opłatą abonamentową, której wysokość zależy od liczby użytkowanych licencji.

 • 5 wskazówek jak skutecznie zarządzać zapasami w sektorze e-commerce

  5 wskazówek jak skutecznie zarządzać zapasami w sektorze e-commerce

  Opublikowane przez Mecalux

  Wydajne zarządzanie zapasami e-commerce zapewnia stałą dostępność artykułów zamawianych przez klientów. Za pomocą systemu WMS firmy z branży e-commerce mogą nie tylko śledzić towary w łańcuchu dostaw, ale również aktualizować oferty sklepów internetowych według dostępnego stanu zapasów.

 • Możliwości zastosowania NFT w logistyce

  Możliwości zastosowania NFT w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  NFT to technologia, która pozwala jednoznacznie potwierdzić własność konkretnych aktywów. Dotychczas stosowano ją niemal wyłącznie w odniesieniu do aktywów cyfrowych, jednak są już dostępne rozwiązania zaprojektowane z myślą o usprawnieniu łańcucha dostaw.

 • Kod SSCC – unikatowy identyfikator na etykiecie logistycznej

  Kod SSCC – unikatowy identyfikator na etykiecie logistycznej

  Opublikowane przez Mecalux

  Kod SSCC pozwala jednoznacznie zidentyfikować każdą jednostkę przyjmowaną do magazynu. To unikatowy numer złożony z 18 cyfr, który zdecydowanie ułatwia śledzenie przepływu towarów wzdłuż całego łańcucha dostaw.

 • Dlaczego warto przeprowadzać audyt logistyczny

  Dlaczego warto przeprowadzać audyt logistyczny

  Opublikowane przez Mecalux

  Audyt logistyczny obejmuje analizę planowania logistycznego, efektywności procesów oraz wydajności stosowanych systemów składowania. Dostarcza szczegółowych informacji na temat wszystkich etapów łańcucha dostaw, jakie przechodzi produkt zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu.

 • Unified commerce – więcej niż omnichannel

  Unified commerce – więcej niż omnichannel

  Opublikowane przez Mecalux

  Unified commerce gwarantuje lepsze doświadczenia zakupowe oraz wydajniejszą obsługę logistyczną. Programy do zarządzania unified commerce pozwalają na bieżąco śledzić sytuację w poszczególnych kanałach sprzedaży.

 • Hiperautomatyzacja – kiedy decyzje podejmują roboty

  Hiperautomatyzacja – kiedy decyzje podejmują roboty

  Opublikowane przez Mecalux

  Hiperautomatyzacja przewiduje zrobotyzowane zarządzanie wszystkimi procesami w przedsiębiorstwie. Hiperautomatyzacja łańcucha dostaw zakłada powierzenie sztucznej inteligencji podejmowania niektórych decyzji, za które wcześniej byli odpowiedzialni pracownicy.

 • WMS firmy Mecalux w modelu Saas: zarządzanie magazynem poprzez „cloud computing”

  WMS firmy Mecalux w modelu Saas: zarządzanie magazynem poprzez „cloud computing”

  Opublikowane przez Mecalux

  Informatyczny system magazynowy Easy WMS firmy Mecalux jest dostępny w modelu abonamentowym SaaS (oprogramowanie jako usługa). Użytkownicy tej wersji mogą korzystać z systemu za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, nie przejmując się konserwacją ani aktualizacjami oprogramowania.

 • Magazyn e-commerce – serce handlu internetowego

  Magazyn e-commerce – serce handlu internetowego

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyny e-commerce to obiekty logistyczne, w których przygotowuje się do wysyłki produkty zakupione w sklepie internetowym. Są one wyposażone w systemy składowania, transportu i zarządzania umożliwiające sprawną kompletację dużej liczby zamówień w możliwie najkrótszym czasie.

 • Czym jest magazyn buforowy i w jaki sposób pozwala usprawnić logistykę

  Czym jest magazyn buforowy i w jaki sposób pozwala usprawnić logistykę

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyn buforowy pełni zazwyczaj funkcję strategicznego obiektu umożliwiającego składowanie gotowych produktów w oczekiwaniu na dalszy transport. Stanowi bufor dla przepływu ładunków między zakładem produkcyjnym a centrami dystrybucji lub regionalnymi magazynami przedsiębiorstwa.

 • Aplikacja do inwentaryzacji – zapasy pod kontrolą

  Aplikacja do inwentaryzacji – zapasy pod kontrolą

  Opublikowane przez Mecalux

  Aplikacja do inwentaryzacji to narzędzie służące do zarządzania ogółem informacji dotyczących ładunków w magazynie. Umożliwia bezbłędne i automatyczne śledzenie przyjmowanych i wydawanych produktów.

 • Kompletacja strefowa jako sposób na szybsze przygotowanie zamówień

  Kompletacja strefowa jako sposób na szybsze przygotowanie zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  Kompletacja strefowa to metoda usprawniająca przygotowywanie zamówień, w której magazyn podzielony jest na strefy obsługiwane przez wyznaczonych pracowników. Jej skuteczne wdrożenie wymaga zastosowania systemu WMS do prawidłowej koordynacji pracy i optymalizacji transportu towarów.

 • Cykl konwersji gotówki – miernik aktywności firmy

  Cykl konwersji gotówki – miernik aktywności firmy

  Opublikowane przez Mecalux

  Cykl konwersji gotówki to miernik wykorzystywany do analizy działalności biznesowej. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak go obliczyć i wykorzystać do poprawy pracy magazynu.

 • Kompletowanie zamówień głosem – powrót trendu

  Kompletowanie zamówień głosem – powrót trendu

  Opublikowane przez Mecalux

  Urządzenia do kompletowania zamówień głosem pozwalają usprawnić pracę order pickerów. Technologia ta zyskuje na popularności dzięki rozwojowi e-commerce, postępom w dziedzinie rozpoznawania mowy i upowszechnieniu informatycznych systemów magazynowych.

 • Cyfrowy bliźniak – 3 przykłady zastosowań w logistyce

  Cyfrowy bliźniak – 3 przykłady zastosowań w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Cyfrowy bliźniak to wirtualna kopia procesu, urządzenia lub obiektu, która dokładnie odwzorowuje zachowanie swojego rzeczywistego odpowiednika. W logistyce tego rodzaju narzędzia stosuje się m.in. w celu optymalizacji pracy magazynu oraz poprawy bezpieczeństwa i wydajności transportu i składowania towarów.

 • Omnichannel – nowe doświadczenie zakupowe

  Omnichannel – nowe doświadczenie zakupowe

  Opublikowane przez Mecalux

  Omnichannel to strategia polegająca na komunikacji firmy z klientami równocześnie za pośrednictwem wielu kanałów, co pozwala stworzyć wyjątkowe doświadczenie zakupowe. Jakie znaczenie ma strategia omnichannel dla logistyki? Przedstawiamy główne jej zalety oraz związane z nią konsekwencje dla magazynu.

 • 3 przykłady inwentaryzacji w magazynie

  3 przykłady inwentaryzacji w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Optymalne zarządzanie zapasami jest niezbędne, aby zapewnić efektywny i konkurencyjny łańcuch dostaw. Przedstawiamy to na trzech przykładach inwentaryzacji: wykonywanej ręcznie, przy użyciu systemu do zarządzania oraz w inteligentnym i całkowicie zautomatyzowanym magazynie.

 • Czas na logistykę miejską

  Czas na logistykę miejską

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka miejska obejmuje wszystkie czynności i procesy prowadzące do sprzedaży produktów w modelu B2B i B2C w ośrodkach miejskich. Firmy coraz częściej przenoszą się do największych aglomeracji z myślą o przyspieszeniu dostaw.

 • Ship from store – zmień swój sklep w niewielkie centrum dystrybucyjne

  Ship from store – zmień swój sklep w niewielkie centrum dystrybucyjne

  Opublikowane przez Mecalux

  „Ship from store” to strategia logistyczna, która polega na wysyłce zamówień klientów ze sklepu stacjonarnego. Sklep stacjonarny, na wzór centrum dystrybucyjnego, wspomaga logistykę firmy, skutecznie umożliwiając jej stawienie czoła wyzwaniom związanym z obsługą zamówień składanych online.

 • Do czego służy inwentaryzacja okresowa?

  Do czego służy inwentaryzacja okresowa?

  Opublikowane przez Mecalux

  Inwentaryzacja okresowa to sposób kontroli stanu magazynowego sprawowanej z określoną częstotliwością. Polega na fizycznym zliczaniu składowanych artykułów w celu dokładnego ustalenia dostępnej w danym momencie ilości zapasów.

 • Oprogramowanie inwentaryzacyjne – narzędzie kontroli zapasów

  Oprogramowanie inwentaryzacyjne – narzędzie kontroli zapasów

  Opublikowane przez Mecalux

  Oprogramowanie inwentaryzacyjne dostarcza informacje na temat stanu zapasów firmy, w tym surowców, półproduktów oraz produktów gotowych. Firma Mecalux oferuje oprogramowanie Easy WMS, które pomoże Ci w organizacji, planowaniu i kontroli zapasów w magazynie.

 • Znaczenie kontroli stanu magazynowego

  Znaczenie kontroli stanu magazynowego

  Opublikowane przez Mecalux

  Kontrola stanu magazynowego polega na prowadzeniu ewidencji wszystkich składowanych zasobów. Proces ten można zautomatyzować za pomocą oprogramowania WMS do zarządzania magazynem, co sprawdza się szczególnie w firmach obsługujących wiele jednostek asortymentowych.

 • Czy ERP to najlepsze rozwiązanie do magazynu?

  Czy ERP to najlepsze rozwiązanie do magazynu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Dążąc do cyfryzacji procesów logistycznych, firmy analizują dostępne na rynku narzędzia pod kątem skuteczności w prowadzeniu i rozwoju działalności: system ERP i oprogramowanie do zarządzania magazynem WMS.

 • Różnice inwentaryzacyjne – czym są i jak im zapobiegać

  Różnice inwentaryzacyjne – czym są i jak im zapobiegać

  Opublikowane przez Mecalux

  Pojęcie różnic inwentaryzacyjnych stosowane jest do określenia rozbieżności między fizycznym stanem zapasów a stanem wynikającym z ewidencji. Różnice inwentaryzacyjne stanowią istotny problem logistyczny, który prowadzi do braków zapasów w magazynie, uniemożliwiających dostarczenie zamówienia na warunkach uzgodnionych z klientem lub terminowe zaopatrzenie linii produkcyjnych.

 • Inwentaryzacja ciągła – kontrola stanu zapasów w czasie rzeczywistym

  Inwentaryzacja ciągła – kontrola stanu zapasów w czasie rzeczywistym

  Opublikowane przez Mecalux

  Inwentaryzacja ciągła to sposób zarządzania zapasami polegający na ciągłej kontroli stanu magazynowego. W celu prowadzenia tego rodzaju inwentaryzacji należny wdrożyć system WMS zapewniający podgląd stanu zapasów w czasie rzeczywistym, możliwość śledzenia produktów, a także usprawnienie czynności wykonywanych w magazynie.

 • Zarządzanie stanem magazynowym – kluczowy aspekt wydajności magazynu

  Zarządzanie stanem magazynowym – kluczowy aspekt wydajności magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Zarządzanie stanem magazynowym to proces logistyczny polegający na organizacji, zaplanowaniu i kontroli zapasów firmy. Ma na celu zapewnienie ciągłości procesu produkcyjnego oraz terminową dostawę zamówień. Optymalne zarządzanie zapasami przekłada się na sukces firmy oraz wysoki poziom satysfakcji klientów.

 • E-logistyka – obsługa sprzedaży online

  E-logistyka – obsługa sprzedaży online

  Opublikowane przez Mecalux

  Pojęcie e-logistyki odzwierciedla coraz silniejszą zależność między działalnością internetową a cyfryzacją procesów prowadzonych w magazynie w celu zapewnienia większej wydajności i konkurencyjności. Handel elektroniczny znacząco zwiększył zapotrzebowanie na rozwiązania i oprogramowania logistyczne umożliwiające ograniczenie ryzyka błędnych zamówień i dostaw.

 • Integracja eBay z magazynem – kompleksowe zarządzanie zapasami

  Integracja eBay z magazynem – kompleksowe zarządzanie zapasami

  Opublikowane przez Mecalux

  Wiele firm decyduje się na integrację magazynu z serwisem eBay w celu synchronizacji asortymentu sklepu internetowego z zapasami zgromadzonymi w obiekcie. Jest to jedna z wielu zaawansowanych funkcji systemu zarządzania magazynem Easy WMS firmy Mecalux umożliwiająca dostosowanie logistyki do strategii omnichannel.

 • Integracja PrestaShop z systemem WMS

  Integracja PrestaShop z systemem WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Koordynacja systemu WMS z oprogramowaniem PrestaShop zapewnia synchronizację stanu magazynowego z asortymentem oferowanym w sklepie internetowym. Nowa funkcja Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration zwiększa efektywność systemu Easy WMS w magazynach sektora e-commerce.

 • Prognozowanie popytu – gotowość na przyszłe wyzwania

  Prognozowanie popytu – gotowość na przyszłe wyzwania

  Opublikowane przez Mecalux

  Prognozowanie popytu polega na zaplanowaniu czynności wykonywanych w magazynie oraz budżetu firmy na podstawie szacunkowej wielkości sprzedaży. Umożliwia to zapewnienie optymalnego poziomu zapasów z uwzględnieniem dostępności niezbędnych produktów w odpowiednim czasie w celu świadczenia bieżącej obsługi zamówień.

 • Magazyn w chmurze – elastyczne rozwiązanie przyszłości

  Magazyn w chmurze – elastyczne rozwiązanie przyszłości

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyn w chmurze to idealne rozwiązanie w obliczu wyzwania stawianego przez zintegrowane łańcuchy dostaw prowadzone w ramach strategii omnichannel. Do obsługi wybranego programu w chmurze pracownikom wystarczą jedynie urządzenia mające dostęp do internetu.

 • Digital twin – jak wirtualne kopie pomagają zwiększyć wydajność

  Digital twin – jak wirtualne kopie pomagają zwiększyć wydajność

  Opublikowane przez Mecalux

  Digital twin (cyfrowy bliźniak) to technologia polegająca na tworzeniu cyfrowej kopii produktu, systemu lub procesu pozwalającej sprawdzić ich funkcjonowanie przed wdrożeniem. W logistyce tego typu symulacje wykorzystuje się w celu zapobiegania błędom, rozpoznania możliwości usprawnienia procesów i poprawy ogólnej wydajności pracy magazynu.

 • Inteligentne magazyny – od automatyzacji po big data

  Inteligentne magazyny – od automatyzacji po big data

  Opublikowane przez Mecalux

  Inteligentne magazyny wykorzystują najnowsze technologie w celu zwiększenia efektywności wszystkich procesów prowadzonych w obiekcie. W niniejszym artykule analizujemy zalety wykorzystania magazynów inteligentnych oraz rozwiązania w nich stosowane.

 • Jak obliczyć optymalną wielkość zamówienia w magazynie?

  Jak obliczyć optymalną wielkość zamówienia w magazynie?

  Opublikowane przez Mecalux

  Optymalna wielkość zamówienia określa niezbędną ilość zapasów zapewniającą ciągłość procesów w magazynie, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych ze składowaniem. W niniejszym artykule opisujemy koncepcję optymalnej wielkości zamówienia i prezentujemy czynniki mające na nią wpływ. Przedstawiamy też sposób jej wyliczenia za pomocą wzoru.

 • System traceability – wszystkie produkty pod kontrolą

  System traceability – wszystkie produkty pod kontrolą

  Opublikowane przez Mecalux

  System traceability pozwala monitorować produkty na poszczególnych etapach łańcucha dostaw. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, jakie materiały wykorzystano do produkcji i jakim procesom kolejno poddawano konkretny artykuł.

 • Jak przeprowadzić inwentaryzację częściową?

  Jak przeprowadzić inwentaryzację częściową?

  Opublikowane przez Mecalux

  Inwentaryzacja częściowa jest doskonałą alternatywą dla corocznego spisu z natury, ponieważ pozwala lepiej kontrolować stan zapasów, zwiększając tym samym zysk przedsiębiorstwa i podnosząc jakość obsługi klientów.

 • Analiza logistyczna jako sposób optymalizacji procesów

  Analiza logistyczna jako sposób optymalizacji procesów

  Opublikowane przez Mecalux

  Analiza logistyczna to metoda analizy bieżącej sytuacji w łańcuchu dostaw celem rozpoznania możliwości poprawy. Na podstawie wskaźników KPI specjaliści w dziedzinie logistyki potrafią określić, które obszary działalności magazynu wymagają wprowadzenia usprawnień.

 • System identyfikowalności wewnętrznej – bezpieczeństwo i pełna kontrola towarów

  System identyfikowalności wewnętrznej – bezpieczeństwo i pełna kontrola towarów

  Opublikowane przez Mecalux

  Identyfikacja przepływów wewnętrznych w ramach każdego ogniwa wchodzącego w skład łańcucha dostaw produktów jest dziś niezbędna. W kontekście skrócenia czasu realizacji czynności magazynowych firmy muszą dbać o zachowanie odpowiedniej jakości oraz bezpieczeństwa swoich procesów logistycznych.

 • Zalety wdrożenia kodów QR w logistyce

  Zalety wdrożenia kodów QR w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Kody QR są niezwykle przydatne w sektorze logistyki, ponieważ umożliwiają zapis większej ilości informacji na temat produktów niż kody kreskowe. Można je odczytać za pomocą smartfonów, tabletów i terminali radiowych.

 • Optymalizacja załadunku palet na ciężarówki za pomocą oprogramowania

  Optymalizacja załadunku palet na ciężarówki za pomocą oprogramowania

  Opublikowane przez Mecalux

  Załadunek to proces polegający na rozmieszczeniu pojemników lub palet we wnętrzu pojazdu w celu ich przewozu do dostawcy lub klienta końcowego. System WMS z funkcją obsługi załadunku pojazdu stanowi idealne rozwiązanie zapewniające maksymalną wydajność i brak dodatkowych kosztów w magazynie.

 • Elektroniczne potwierdzenie odbioru w logistyce

  Elektroniczne potwierdzenie odbioru w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Elektroniczne potwierdzenie odbioru stało się niezbędnym narzędziem wykorzystywanym w logistyce do usprawnienia procesu dostawy zamówień. Ten elektroniczny dokument stanowi gwarancję odpowiedniego stanu przesyłki oraz jej poprawnego doręczenia klientowi końcowemu.

 • System MRP – sprawne zarządzanie procesem produkcyjnym

  System MRP – sprawne zarządzanie procesem produkcyjnym

  Opublikowane przez Mecalux

  System MRP (planowania zapotrzebowania materiałowego) polega na określeniu rodzaju i ilości materiałów niezbędnych do zapewnienia ciągłości produkcji. To skuteczna metoda utrzymania minimalnego stanu zapasów, który pozwoli sprostać oczekiwaniom klientów.

 • Jak zbudować inteligentny łańcuch dostaw

  Jak zbudować inteligentny łańcuch dostaw

  Opublikowane przez Mecalux

  Nowe technologie umożliwiają natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji o procesach i operacjach realizowanych w magazynie. W jaki sposób można wykorzystać te dane, aby zwiększyć wydajność pracy obiektu? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, na czym polega inteligentny łańcuch dostaw.

 • Blockchain w logistyce – sprawny i bezpieczny magazyn

  Blockchain w logistyce – sprawny i bezpieczny magazyn

  Opublikowane przez Mecalux

  Technologia blockchain polega na wykorzystaniu wzajemnie połączonych komputerów wykorzystujących wspólny protokół do weryfikacji danych w sieci peer-to-peer (P2P). W jaki sposób można ją wykorzystać do poprawy efektywności procesów logistycznych? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

 • Przemysłowy internet rzeczy (IIoT) – rewolucja technologiczna w logistyce

  Przemysłowy internet rzeczy (IIoT) – rewolucja technologiczna w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak przemysłowy internet rzeczy wpłynie na branżę logistyczną? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii IIoT i możliwości jej zastosowania w przemyśle oraz korzyściach, jakie może przynieść w działalności przedsiębiorstw funkcjonujących w warunkach czwartej rewolucji przemysłowej.

 • W jaki sposób 5G zrewolucjonizuje przemysł?

  W jaki sposób 5G zrewolucjonizuje przemysł?

  Opublikowane przez Mecalux

  5G zmieni nasze postrzeganie świata. Przede wszystkim ułatwi komunikację między ludźmi i urządzeniami. Jakie korzyści może przynieść zastosowanie tej technologii? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, co 5G oznacza dla przemysłu i logistyki.

 • Czy inwentaryzacja w Excelu jest skuteczna?

  Czy inwentaryzacja w Excelu jest skuteczna?

  Opublikowane przez Mecalux

  Wiele firm wykorzystuje szablony Excela do kontroli ładunków w magazynie. Czy jednak to narzędzie jest wystarczające? System WMS pozwala zautomatyzować zarządzanie zapasami w czasie rzeczywistym oraz przyspiesza realizację procesów takich jak przygotowywanie i wysyłka zamówień.

 • Zamówienia przerastające (backorder) – jak sprzedawać bez zapasów

  Zamówienia przerastające (backorder) – jak sprzedawać bez zapasów

  Opublikowane przez Mecalux

  Zamówienia przerastające (ang. backorders) to zamówienia na artykuły, których zapasów zabrakło w magazynie. Do zarządzania nimi przedsiębiorstwa wykorzystują systemy WMS, dzięki którym zyskują duże korzyści i unikają negatywnego wpływu zamówień przerastających na cały łańcuch dostaw.

 • Micro-fulfillment – mikrocentra logistyczne w miastach

  Micro-fulfillment – mikrocentra logistyczne w miastach

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyny typu micro-fulfillment położone w pobliżu dużych miast stanowią idealne rozwiązanie umożliwiające firmom z sektora sprzedaży detalicznej sprawne przygotowywanie zamówień internetowych. W świetle dynamicznego wzrostu sektora e-commerce i strategii omnikanałowej detaliści muszą dostarczać zamówienia klientom szybko i bezbłędnie.

 • Marketing logistyczny – łańcuch dostaw jako wartość dodana

  Marketing logistyczny – łańcuch dostaw jako wartość dodana

  Opublikowane przez Mecalux

  Marketing logistyczny dąży do zdobycia lojalności klientów, wyznaczając oczekiwania względem oferowanych produktów i usług, których spełnienie należy do zadań logistyki. Marketing logistyczny łączy potencjał marketingu i logistyki celem wzmocnienia i wyróżnienia marki. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

 • Systemy MES — do czego służą i czym różnią się od ERP i WMS

  Systemy MES — do czego służą i czym różnią się od ERP i WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  System MES (Manufacturing Execution System) to oprogramowanie używane do organizacji i nadzorowania procesów produkcji. W niniejszym artykule omawiamy jego podstawowe funkcje i role, jakie pełni w planowaniu produkcji. Dowiedz się, w jaki sposób MES współpracuje z systemami ERP i WMS.

 • Integracja systemów ERP i WMS

  Integracja systemów ERP i WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Jednym z najważniejszych procesów podczas wdrażania oprogramowania do zarządzania magazynem jest jego integracja z systemem ERP. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przebiega przepływ informacji pomiędzy systemami oraz poznaj różne sposoby nawiązywania łączności między ERP i WMS.

 • Uczenie maszynowe w logistyce – obszary zastosowania

  Uczenie maszynowe w logistyce – obszary zastosowania

  Opublikowane przez Mecalux

  Systemy wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego („machine learning”) w logistyce są obecnie przedmiotem intensywnych prac rozwojowych. Na czym polega ten nowy rodzaj obliczeń? Jakie korzyści zapewnia dla zarządzania poszczególnymi obszarami logistyki? Omawiamy tę kwestię w niniejszym artykule.

 • Wysyłka zamówień w 24h – jedno z największych wyzwań w logistyce

  Wysyłka zamówień w 24h – jedno z największych wyzwań w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  W dzisiejszych czasach klienci sklepów internetowych oczekują realizacji swoich zamówień w czasie 24 godzin, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych i niskiego kosztu dostawy. Stanowi to duże wyzwanie dla logistyki. W naszym artykule wyjaśniamy, skąd wziął się ten trend, jakie są jego konsekwencje, a także przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań w tym zakresie z powodzeniem stosowanych w magazynach z branży e-commerce.

 • KPI w logistyce jako narzędzie pomiaru wydajności łańcucha dostaw

  KPI w logistyce jako narzędzie pomiaru wydajności łańcucha dostaw

  Opublikowane przez Mecalux

  Wskaźniki KPI stanowią solidną podstawę do podejmowania trafnych decyzji zmierzających do poprawy efektywności zarządzania łańcuchem dostaw. Z naszego artykułu dowiesz się o różnych rodzajach wskaźników w logistyce i poznasz kilka przykładów KPI stosowanych do analizy łańcucha dostaw.

 • Zastosowanie cyklu Deminga (PDCA) w logistyce

  Zastosowanie cyklu Deminga (PDCA) w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Cykl Deminga, zwany też cyklem PDCA (ang. Plan, Do, Check and Act) umożliwia realizację strategii ciągłego doskonalenia procesów logistycznych firmy, zwiększając wydajność pracy obiektu. Dowiedz się, jak zwiększyć jakość obsługi logistycznej poprzez zastosowanie tej metody w magazynie.

 • Jak efektywnie zoptymalizować logistykę produkcji?

  Jak efektywnie zoptymalizować logistykę produkcji?

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka produkcji obejmuje zarządzanie zapasami w magazynie oraz przepływy materiałów w procesach produkcyjnych. Jakie czynniki warunkują organizację logistyki przemysłowej i jak je zoptymalizować? Jak zwiększyć wydajność procesów, aby zaoferować klientowi jak najlepszego produktu?

 • Strategia omnichannel w sektorze detalicznym – od BOPIS do BORIS

  Strategia omnichannel w sektorze detalicznym – od BOPIS do BORIS

  Opublikowane przez Mecalux

  Czym jest strategia omnichannel? Jak zastosować ją w sektorze detalicznym? W tym artykule analizujemy nowe tendencje konsumpcyjne oraz przepływy logistyczne powstałe wraz z dynamicznym wzrostem handlu elektronicznego, a także omawiamy kilka rozwiązań w zakresie oprogramowania, które umożliwiają stawienie czoła wyzwaniom, jakie niesie strategia omnichannel.

 • Jak szybko i sprawnie przeprowadzić inwentaryzację magazynu

  Jak szybko i sprawnie przeprowadzić inwentaryzację magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  W dzisiejszym artykule omawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące inwentaryzacji magazynu. Przedstawiamy narzędzia i rozwiązania pozwalające maksymalnie usprawnić ten proces. Poznaj metody szybkiej i profesjonalnej inwentaryzacji zapasów w Twojej firmie.

 • Zalety automatycznej kontroli przyjęć i wydań ładunków w magazynie

  Zalety automatycznej kontroli przyjęć i wydań ładunków w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak skutecznie kontrolować przyjęcia i wydania w magazynie, aby optymalnie zarządzać zapasami? Rozwiązaniem jest automatyzacja procesu. W naszym artykule omawiamy zalety korzystania z systemu zarządzania magazynem dla kontroli przyjęć i wydań ładunków na przykładzie oprogramowania Easy WMS firmy Mecalux.

 • Jakie wskaźniki monitorować, aby precyzyjnie kontrolować magazyn?

  Jakie wskaźniki monitorować, aby precyzyjnie kontrolować magazyn?

  Opublikowane przez Mecalux

  Aby skutecznie sprawować kontrolę nad magazynem, należy gromadzić informacje dotyczące jego funkcjonowania oraz poddawać je analizie. W naszym artykule prezentujemy najważniejsze KPI rejestrowane przez system zarządzania magazynem oraz ich znaczenie dla procesów zachodzących w całym obiekcie.

 • Główne strategie uzupełniania zapasów w magazynie

  Główne strategie uzupełniania zapasów w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Uzupełnianie zapasów to przemieszczanie towarów z regałów, na których składuje się ich zapas na regały zaopatrujące strefę kompletacji. Pojęcie to może również dotyczyć zaopatrzenia magazynu w następstwie odbioru towarów. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj główne strategie regulujące uzupełnianie zapasów w magazynie.

 • Wpływ punktu zamawiania na zarządzanie magazynem

  Wpływ punktu zamawiania na zarządzanie magazynem

  Opublikowane przez Mecalux

  Punkt zamawiania (reorder point) to moment, w którym firma musi zakupić nowe materiały od dostawców, aby uniknąć wyczerpania się zapasów i utrzymać optymalny standard obsługi dla zaspokojenia bieżącego popytu.

 • Efekt byczego bicza w logistyce i metody jego zapobiegania

  Efekt byczego bicza w logistyce i metody jego zapobiegania

  Opublikowane przez Mecalux

  Efekt byczego bicza w logistyce to zjawisko polegające na niemożliwości dokładnego oszacowania popytu ze strony poszczególnych uczestników łańcucha dostaw, co negatywnie wpływa na równowagę zapasów. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma również boryka się z tym problemem i jak temu zaradzić.

 • Zapas minimalny – czym jest i jakie strategie należy przyjąć?

  Zapas minimalny – czym jest i jakie strategie należy przyjąć?

  Opublikowane przez Mecalux

  Minimalny zapas operacyjny wskazuje stan zużycia zapasów, w przypadku którego konieczne jest ich uzupełnienie, zaraz przed przejściem na korzystanie z zapasu bezpieczeństwa. Przedstawiamy zasadę zapasu minimalnego/maksymalnego, omawiamy jej ograniczenia oraz sposób dostosowania do realiów logistycznych firmy.

 • Trendy w logistyce w 2021 roku

  Trendy w logistyce w 2021 roku

  Opublikowane przez Mecalux

  Rok 2020 był czasem zmian w zwyczajach konsumpcyjnych i logistyce spowodowanych pandemią koronawirusa. Znajomość trendów i nowinek technologicznych 2021 roku jest kluczowa dla firm, które zamierzają zwiększyć sprzedaż i zaakcentować swoją obecność na rynku.

 • Wydanie towaru z magazynu: przebieg i możliwości usprawnień

  Wydanie towaru z magazynu: przebieg i możliwości usprawnień

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak wygląda wydanie towaru z magazynu? W tym artykule rozkładamy ten proces logistyczny na czynniki pierwsze, analizujemy jego przebieg na poszczególnych etapach, a także dzielimy się wskazówkami, co zrobić, aby odbywał się on szybciej i był jeszcze bardziej wydajny.

 • Identyfikowalność produktu w logistyce

  Identyfikowalność produktu w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  : Identyfikowalność jest jednym z kluczowych aspektów branży e-commerce. Monitorowanie produktu pozwala określić jego pochodzenie i prześledzić wszystkie etapy łańcucha dostaw, przez które przechodzi. W tym artykule omówimy, w jaki sposób identyfikowalność się odbywa i co jest niezbędne do jej realizacji.

 • Brak zapasów w magazynie – jak zapobiec jego występowaniu?

  Brak zapasów w magazynie – jak zapobiec jego występowaniu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Co oznacza brak zapasów w magazynie? Jakie są przyczyny jego występowania i jakie niesie ze sobą konsekwencje? W tym artykule wyjaśniamy zagadnienie deficytu towarów na półkach regałowych oraz wskazujemy jak mu zaradzić, aby nie narażać firmy na straty finansowe i utratę klientów.

 • Koncepcja big data w logistyce

  Koncepcja big data w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Zastosowanie big data w logistyce umożliwia firmom usprawnić działanie niemal każdego etapu łańcucha dostaw. Przyjrzyjmy się, na czym polega ta koncepcja, o jakim rodzaju danych jest mowa i w jaki sposób pozyskana z nich wiedza przekłada się na korzyści dla przedsiębiorstwa.

 • Logistyka e-commerce: charakterystyka i wyzwania związane z jej zarządzaniem

  Logistyka e-commerce: charakterystyka i wyzwania związane z jej zarządzaniem

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka e-commerce rozwija się równolegle wraz z gwałtownym wzrostem popularności handlu elektronicznego. W tym artykule przyglądamy się jej głównym cechom i temu, w jaki sposób wpływa na zmianę funkcjonowania magazynu w porównaniu do tradycyjnego modelu dystrybucji i obsługi towarów

 • Jakie czynniki mają wpływ na cenę systemu WMS?

  Jakie czynniki mają wpływ na cenę systemu WMS?

  Opublikowane przez Mecalux

  Co wpływa na cenę systemu WMS? Na koszty systemu zarządzania magazynem składają się trzy elementy: oprogramowanie i jego funkcje, sprzęt i urządzenia wymagane do jego obsługi oraz wszelkie usługi dodatkowe. W tym artykule przyjrzymy się im bliżej.

 • Wdrożenie WMS w magazynie: cztery najczęściej popełniane błędy

  Wdrożenie WMS w magazynie: cztery najczęściej popełniane błędy

  Opublikowane przez Mecalux

  Wdrożenie systemu WMS to skomplikowany i złożony proces, którego nieodpowiednie przeprowadzenie może wydłużyć czas instalacji oprogramowania oraz wygenerować niepotrzebne koszty. W tym artykule analizujemy najczęstsze błędy popełniane w czasie implementacji systemu WMS w magazynie i radzimy, jak ich uniknąć.

 • Dlaczego warto mierzyć wskaźniki KPI w magazynie

  Dlaczego warto mierzyć wskaźniki KPI w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Wskaźniki KPI w magazynie to narzędzia umożliwiające weryfikację wydajności przeprowadzanych procesów magazynowych. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą dokładnie kontrolować oraz w razie potrzeby korygować przebieg gospodarki magazynowej. Dowiedz się, jakie KPI stosować oraz jak uzyskać obiektywne rezultaty.

 • Zarządzanie zapasami w magazynie

  Zarządzanie zapasami w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Zarządzanie zapasami dotyczy wszystkich operacji dotyczących organizacji i realizacji przepływów towarów w magazynie. W tym artykule przyglądamy się bliżej temu zagadnieniu, wyjaśniając jego znaczenie dla procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych.

 • Co to jest SKU i jakie jest jego zastosowanie w magazynie

  Co to jest SKU i jakie jest jego zastosowanie w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Dzięki kodom SKU możliwa jest identyfikacja każdego produktu składowanego w magazynie, a tym samym pełna kontrola i efektywne zarządzanie stanem zapasów. Dowiedz się, w jaki sposób są one generowane, jakie jest ich zastosowanie oraz co je odróżnia od innych stosowanych kodów identyfikacyjnych (EAN lub UPC).

 • Co to jest logistyka 4.0?

  Co to jest logistyka 4.0?

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka 4.0 powstała w oparciu o koncepcję przemysłu 4.0, dążąc do digitalizacji procesów łańcucha dostaw. Innowacje i cyfrowa transformacja zaczęły być wykorzystywane na szeroką skalę w produkcji, magazynowaniu i dystrybucji towarów. Oto wyzwania i możliwości, jakie nowy etap logistyki stawia przed firmami.

 • SaaS czy <em>on-premise</em> – jaką wybrać metodę wdrożenia systemu WMS?

  SaaS czy on-premise – jaką wybrać metodę wdrożenia systemu WMS?

  Opublikowane przez Mecalux

  SaaS vs. on-premise – jakie są różnice pomiędzy tymi sposobami wdrożenia systemu zarządzania magazynem Easy WMS, zaprojektowanego przez Mecalux? Wyjaśniamy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji na temat metody implementacji oprogramowania magazynowego w przedsiębiorstwie.

 • Definicja i zalety metody <em>Just In Time</em> w logistyce

  Definicja i zalety metody Just In Time w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Dowiedz się, czym jest Just In Time, jakie są zalety stosowania tej metody w logistyce oraz z jakimi wyzwaniami będzie musiała się zmierzyć firma, która zdecyduje się na jej wdrożenie i przyjęcie filozofii lean management.

 • Logistyka dystrybucji: 5 wyzwań stojących przed magazynem

  Logistyka dystrybucji: 5 wyzwań stojących przed magazynem

  Opublikowane przez Mecalux

  Z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się magazyn, będąc początkowym i kluczowym elementem logistyki dystrybucji? Poznanie ich jest istotne, ponieważ dzięki temu firma będzie w stanie skutecznie konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku logistycznym.

 • Strategia omnichannel: jak przystosować magazyn do wymagań branży e-commerce

  Strategia omnichannel: jak przystosować magazyn do wymagań branży e-commerce

  Opublikowane przez Mecalux

  Zastosowanie strategii omnichannel stało się obecnie wymogiem dla firm działających w branży e-commerce. W jaki sposób wszechkanałowość wpływa na procesy logistyczne? Co należy wziąć pod uwagę podczas przystosowywania magazynu do obsługi sprzedaży online? Odpowiedź w naszym poście.

 • Czym powinien cechować się najlepszy program magazynowy?

  Czym powinien cechować się najlepszy program magazynowy?

  Opublikowane przez Mecalux

  Czym powinien charakteryzować się najlepszy program magazynowy na rynku? Jakie funkcjonalności powinien posiadać i w jakich magazynach należy go zaimplementować? W artykule przyglądamy się systemom zarządzania magazynem oraz oprogramowaniu Easy WMS Mecaluxu.

 • Zalety oprogramowania umożliwiającego zarządzanie czasem pracy w magazynie

  Zalety oprogramowania umożliwiającego zarządzanie czasem pracy w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Dlaczego warto wdrożyć w magazynie oprogramowanie odpowiedzialne za zarządzanie czasem pracy? Zobacz, jakie są funkcjonalności tego systemu informatycznego i dowiedz się, jakie może przynieść korzyści. Oszczędź czas i pieniądze, zwiększając wydajność magazynu i dbając o odpowiednią motywację pracowników.

 • Oprogramowanie logistyczne: różnice pomiędzy WMS, WCS i WES

  Oprogramowanie logistyczne: różnice pomiędzy WMS, WCS i WES

  Opublikowane przez Mecalux

  Jakie oprogramowanie logistyczne jest stosowane w magazynach? Jakie jest jego zadanie? Mecalux pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania. Dowiedz się, jakie są różnice pomiędzy systemami WMS, WCS i WES, i wybierz najoptymalniejsze rozwiązanie dla prowadzonej przez Twoje przedsiębiorstwo działalności.

 • Kontrola zapasów w magazynie i inne zalety systemu WMS

  Kontrola zapasów w magazynie i inne zalety systemu WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Dlaczego do kontroli zapasów w magazynie warto wybrać system WMS firmy Mecalux? Które z funkcjonalności naszego oprogramowania przyniosą najwięcej korzyści Twojej firmie? Wybierz Easy WMS i zoptymalizuj operacje magazynowe związane z kontrolą zapasów.

 • Program do kompletacji zamówień w magazynie

  Program do kompletacji zamówień w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Jakie korzyści dla przedsiębiorstwa przynosi program do kompletacji zamówień? Nasi eksperci pomogą Ci ulepszyć proces komisjonowania w magazynie. Pracownicy będą popełniać mniej błędów, a klienci szybciej otrzymają zamówiony towar, co przełoży się na ich zadowolenie z oferowanych przez Twoją firmę usług.

 • Jak prawidłowo zainstalować magazynowy system informatyczny WMS

  Jak prawidłowo zainstalować magazynowy system informatyczny WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak prawidłowo zainstalować magazynowy system informatyczny? Przedstawiamy krótki poradnik krok po kroku wyjaśniający, jak należy przeprowadzić implementację systemu WMS w magazynie. Dzięki informatyzacji wyniesiesz produktywność swojego przedsiębiorstwa na wyższy poziom.

 • Wybór systemu WMS

  Wybór systemu WMS

  Opublikowane przez Mecalux

  Jak wybrać system WMS spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku? Nasi eksperci pomogą Ci w podjęciu prawidłowej decyzji. Określ potrzeby Twojego przedsiębiorstwa, powołaj zespół projektowy odpowiedzialny za wdrożenie systemu WMS i przygotuj plan, według którego przeprowadzona zostanie cała operacja.