Kompletacja zamówień

Skorzystaj z naszych wskazówek i zoptymalizuj proces kompletacji zamówień w swoim magazynie. Przedstawiamy najbardziej zaawansowane metody kompletacji i prezentujemy najnowsze trendy w branży.

 • Cluster picking – sprawna kompletacja zamówień

  Cluster picking – sprawna kompletacja zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  Cluster picking to metoda kompletacji umożliwiająca order pickerom pobieranie produktów z różnych zamówień jednocześnie i rozsortowywanie ich do pojemników. Strategia cluster picking optymalizuje wydajność pracy order pickerów, skracając pokonywane przez nich trasy w trakcie kompletacji.

 • Put-to-light – szybkie i bezbłędne przygotowywanie zamówień

  Put-to-light – szybkie i bezbłędne przygotowywanie zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  System wspomagania kompletacji put-to-light działa w oparciu o zestaw urządzeń z podświetleniem LED. Współpracuje z oprogramowaniem magazynowym, które steruje urządzeniami świetlnymi, co usprawnia pracę magazynierów.

 • Fulfillment dla e-commerce – wyzwania oraz propozycje rozwiązań

  Fulfillment dla e-commerce – wyzwania oraz propozycje rozwiązań

  Opublikowane przez Mecalux

  Aby podnieść wydajność kompletacji zamówień w handlu elektronicznym, należy przede wszystkim do minimum ograniczyć liczbę popełnianych na tym etapie błędów. W tym celu najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania informatyczne, np. system WMS.

 • Logistyka pierwszej mili – początek udanej dostawy

  Logistyka pierwszej mili – początek udanej dostawy

  Opublikowane przez Mecalux

  Logistyka pierwszej mili rozpoczyna się w chwili przyjęcia zamówienia do systemu, a kończy wraz z załadunkiem zamówionych produktów na pojazd transportowy. Jej optymalizacja ma zasadnicze znaczenie dla konkurencyjności i rentowności pozostałych czynności w ramach łańcucha dostaw, zwłaszcza dla etapu ostatniej mili.

 • Elastyczna kompletacja zamówień a łańcuch dostaw

  Elastyczna kompletacja zamówień a łańcuch dostaw

  Opublikowane przez Mecalux

  Elastyczność kompletacji zamówień i łańcucha dostaw jest niezbędna dla efektywnej obsługi bieżących zleceń oraz by sprostać gwałtownym zmianom popytu. Zakłada możliwość wysyłki zamówień z dowolnego centrum dystrybucyjnego firmy, a nawet bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych. Jej celem jest priorytetowe traktowanie sprzedaży i dostawy produktów nawet kosztem zysku z zamówienia.

 • Lista magazynowa – narzędzie usprawniające kompletację zamówień

  Lista magazynowa – narzędzie usprawniające kompletację zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  Lista magazynowa to dokument, którym magazynier posługuje się podczas przygotowywania zamówień. Zarówno w postaci cyfrowej, jak i drukowanej, zawiera zestaw danych usprawniających ten proces, np. lokalizację produktu w magazynie czy optymalną trasę kompletacji.

 • Przygotowywanie zamówień w strefie kompletacji

  Przygotowywanie zamówień w strefie kompletacji

  Opublikowane przez Mecalux

  Przygotowywanie zamówień to czynność, w ramach której produkty zamówione przez klientów są przygotowywane do wysyłki. Dowiedz się, jak skutecznie zaplanować strefę kompletacji oraz jak usprawnić ten kluczowy proces logistyczny realizowany w magazynie.

 • Kod 128 (GS1-128 lub EAN-128) – najważniejszy kod kreskowy w logistyce

  Kod 128 (GS1-128 lub EAN-128) – najważniejszy kod kreskowy w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Etykieta GS1-128 (dawniej EAN-128) to przykład praktycznego zastosowania kodu 128 w łańcuchu dostaw – jest szeroko wykorzystywana w logistyce do identyfikacji parametrów produktu na podstawie ciągu zakodowanych znaków. W połączeniu z systemem WMS etykiety GS1-128 pozwalają znacznie poprawić wydajność pracy magazynu.

 • Czym jest „dropshipping”?

  Czym jest „dropshipping”?

  Opublikowane przez Mecalux

  Dropshipping to model sprzedaży internetowej, w którym pośrednik i hurtownik zawierają umowę określającą jasny podział obowiązków – jedna strona zajmuje się marketingiem, a druga bierze na siebie obsługę logistyczną. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak działa to w praktyce.

 • Rzeczywistość rozszerzona i wearables przyszłością logistyki

  Rzeczywistość rozszerzona i wearables przyszłością logistyki

  Opublikowane przez Mecalux

  Rzeczywistość rozszerzona i urządzenia typu wearable (czytniki kodów kreskowych zakładane na palec czy systemy kompletacji głosowej) odgrywają coraz ważniejszą rolę w logistyce. Narzędzia te pozwalają uwolnić ręce pracowników, dzięki czemu mogą oni wydajniej realizować swoje rutynowe zadania.

 • Kitting – optymalizacja procesu kompletowania zestawów w magazynie

  Kitting – optymalizacja procesu kompletowania zestawów w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  „Kitting” to strategia polegająca na grupowaniu poszczególnych elementów wchodzących w skład danego produktu w celu ich wysłania na linie montażowe. Po dostarczeniu komponentów operatorzy dysponują wszystkimi materiałami potrzebnymi do wytworzenia artykułu docelowego.

 • D2C – zalety sprzedaży bezpośrednio do klienta

  D2C – zalety sprzedaży bezpośrednio do klienta

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyny w modelu D2C to rozwiązanie umożliwiające producentom zwiększenie zysków dzięki redukcji kosztów i sprzedaż produktów bezpośrednio do klientów w lepszej cenie, dzięki pominięciu pośredników. W niniejszym artykule prezentujemy kanał sprzedaży D2C oraz zalety i wady posiadania magazynu w tym modelu.

 • Lista kompletacyjna – sposób na uniknięcie błędów

  Lista kompletacyjna – sposób na uniknięcie błędów

  Opublikowane przez Mecalux

  Listy kompletacyjne (ang. picking lists) pomagają określić kolejność pobierania produktów z magazynu przed przygotowaniem ich do wysyłki. Co powinny zawierać i jakie są zalety tworzenia list kompletacyjnych przy użyciu systemu WMS? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

 • Kompletacja zamówień pick to cart

  Kompletacja zamówień pick to cart

  Opublikowane przez Mecalux

  Kompletacja pick to cart polega na korzystaniu ze specjalnych wózków, które są przystosowane do procesu pobierania produktów. W tym artykule wyjaśnimy, w jakich magazynach warto korzystać z tej metody.

 • Optymalizacja procesu pakowania zamówień w logistyce

  Optymalizacja procesu pakowania zamówień w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Pakowanie zamówień może mieć istotny wpływ na wydajność logistyki magazynowej. Jak można usprawnić ten proces? Na jakie zagadnienia należy zwrócić uwagę? W tym artykule prezentujemy kilka porad, które pomogą zoptymalizować pakowanie produktów w magazynie.

 • Na czym polega konsolidacja ładunków w logistyce?

  Na czym polega konsolidacja ładunków w logistyce?

  Opublikowane przez Mecalux

  Konsolidacja ładunków to metoda przygotowywania towarów do wysyłki, która pozwala zmniejszyć koszty związane z ich transportem. W tym artykule dowiesz się, na czym ten proces polega i jakie korzyści może przynieść firmie.

 • Na czym polega kompletacja grupowa w magazynie

  Na czym polega kompletacja grupowa w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Kompletacja grupowa, nazywana również batch picking, to proces, w którym pobiera się artykuły w celu skompletowania wielu różnych zamówień jednocześnie. Oto różne sposoby jej przeprowadzania oraz sytuacje, w której zastosowanie tej metody kompletacji będzie najlepszym rozwiązaniem.

 • Jak usprawnić kompletowanie zamówień internetowych w magazynie?

  Jak usprawnić kompletowanie zamówień internetowych w magazynie?

  Opublikowane przez Mecalux

  W jaki sposób można usprawnić kompletowanie zamówień internetowych w magazynie? Efektywność których procesów magazynowych można zwiększyć, zachowując przy tym najwyższą jakość oferowanych usług klientom? O tym dowiesz się w naszym artykule.

 • <em>Pick by voice</em>: wszystko co należy wiedzieć o głosowej kompletacji zamówień

  Pick by voice: wszystko co należy wiedzieć o głosowej kompletacji zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  Pick by voice to urządzenie stosowane w kompletacji zamówień w magazynie, które przetwarza polecenia oprogramowania WMS na głosowe komunikaty przekazywane pracownikom. W artykule omawiamy sposób działania systemu, jego zalety oraz kwestie, które należy rozważyć przed instalacją tego rozwiązania w magazynie.

 • Jak przygotować procesy magazynowe na czas sezonowych szczytów zamówień?

  Jak przygotować procesy magazynowe na czas sezonowych szczytów zamówień?

  Opublikowane przez Mecalux

  Procesy magazynowe realizowane w czasie szczytu zamówień stawiają przed magazynami dodatkowe wyzwania. Duża liczba zamówień i krótki czas ich realizacji sprawiają, że firmy muszą szukać rozwiązań, które pozwolą im się zmierzyć z okresem wzmożonej działalności. Oto kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

 • Automatyczna kompletacja zamówień w magazynie

  Automatyczna kompletacja zamówień w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyczna kompletacja zamówień polega na wykorzystaniu robotów i urządzeń autonomicznych do przygotowywania zamówień w magazynie. Dzięki temu, ta istotna w procesach magazynowych operacja odbywa się szybciej i jest o wiele bardziej wydajna. Oto urządzenia, które są stosowane do jej realizacji.

 • Realizacja zamówień: metody kompletacji

  Realizacja zamówień: metody kompletacji

  Opublikowane przez Mecalux

  Istnieją różne metody kompletacji zamówień w magazynie. Które z nich są najbardziej efektywne i przyniosą najwięcej korzyści przedsiębiorstwu? W tym artykule przyglądamy się najczęściej wykorzystywanym metodom kompletacji zamówień i wyjaśniamy, w jaki sposób się odbywają.

 • Urządzenia magazynowe: jakich błędów unikać?

  Urządzenia magazynowe: jakich błędów unikać?

  Opublikowane przez Mecalux

  Jakich błędów należy unikać, aby zmniejszyć koszty związane z urządzeniami magazynowymi, a tym samym zwiększyć produktywność przedsiębiorstwa? Regularne konserwacje, szkolenia personelu i inwestycje w nowe technologie pozwolą Ci osiągnąć zamierzony cel.

 • Pięć metod optymalizacji procesu kompletacji zamówień w magazynie

  Pięć metod optymalizacji procesu kompletacji zamówień w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Proces kompletacji w magazynie Twojej firmy nie jest efektywny? Zapoznaj się z radami zawartymi w naszym artykule i zoptymalizuj proces realizacji zamówień w swoim przedsiębiorstwie. Dzięki nim zwiększysz wydajność pracy, zaoszczędzisz pieniądze i sprawisz, że klienci będą zadowoleni z Twoich usług.

 • Przyczyny błędów w procesie kompletacji

  Przyczyny błędów w procesie kompletacji

  Opublikowane przez Mecalux

  W naszym artykule wymieniamy przyczyny występowania błędów w procesie kompletacji. Ich identyfikacja pozwoli Ci zastosować działania zapobiegawcze i zadbać o zadowolenie klientów, którzy otrzymają zamówiony towar. Dzięki wskazówkom Mecaluxu osiągniesz wysoką wydajność procesu kompletacji w Twoim magazynie