Kompletacja zamówień

Skorzystaj z naszych wskazówek i zoptymalizuj proces kompletacji zamówień w swoim magazynie. Przedstawiamy najbardziej zaawansowane metody kompletacji i prezentujemy najnowsze trendy w branży.

 • Jak zoptymalizować zarządzanie zamówieniami?

  Jak zoptymalizować zarządzanie zamówieniami?

  Mecalux

  Zarządzanie zamówieniami obejmuje wszystkie procesy logistyczne od momentu dokonania zakupu przez klienta aż po dostarczenie produktu. Prawidłowa realizacja tego procesu bezpośrednio wpływa na poziom zadowolenia klientów i wizerunek marki.

 • Systemy kompletacji zamówień jako metoda usprawnienia magazynu

  Systemy kompletacji zamówień jako metoda usprawnienia magazynu

  Mecalux

  Systemy kompletacji to strategie wykorzystywane w magazynach podczas przygotowania, konsolidacji i wysyłki zamówień. Dostępny jest szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie kompletacji, od systemów manualnych po automatyczne, aby dostosować przeprowadzanie operacji do potrzeb przedsiębiorstwa.

 • 3 przykłady wydajnego procesu realizacji zamówień

  3 przykłady wydajnego procesu realizacji zamówień

  Mecalux

  Omawiane przykłady firm pokazują, jak istotny jest proces realizacji zamówień dla całego łańcucha dostaw. Istnieją różne rodzaje kompletacji zamówień w zależności od stopnia automatyzacji: ręczna, wspomagana oprogramowaniem logistycznym lub w pełni zrobotyzowana.

 • Cluster picking – sprawna kompletacja zamówień

  Cluster picking – sprawna kompletacja zamówień

  Mecalux

  Cluster picking to metoda kompletacji umożliwiająca order pickerom pobieranie produktów z różnych zamówień jednocześnie i rozsortowywanie ich do pojemników. Strategia cluster picking optymalizuje wydajność pracy order pickerów, skracając pokonywane przez nich trasy w trakcie kompletacji.

 • Fulfillment dla e-commerce – wyzwania oraz propozycje rozwiązań

  Fulfillment dla e-commerce – wyzwania oraz propozycje rozwiązań

  Mecalux

  Aby podnieść wydajność kompletacji zamówień w handlu elektronicznym, należy przede wszystkim do minimum ograniczyć liczbę popełnianych na tym etapie błędów. W tym celu najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania informatyczne, np. system WMS.

 • Logistyka pierwszej mili – początek udanej dostawy

  Logistyka pierwszej mili – początek udanej dostawy

  Mecalux

  Logistyka pierwszej mili rozpoczyna się w chwili przyjęcia zamówienia do systemu, a kończy wraz z załadunkiem zamówionych produktów na pojazd transportowy. Jej optymalizacja ma zasadnicze znaczenie dla konkurencyjności i rentowności pozostałych czynności w ramach łańcucha dostaw, zwłaszcza dla etapu ostatniej mili.

 • Elastyczna kompletacja zamówień a łańcuch dostaw

  Elastyczna kompletacja zamówień a łańcuch dostaw

  Mecalux

  Elastyczność kompletacji zamówień i łańcucha dostaw jest niezbędna dla efektywnej obsługi bieżących zleceń oraz by sprostać gwałtownym zmianom popytu. Zakłada możliwość wysyłki zamówień z dowolnego centrum dystrybucyjnego firmy, a nawet bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych. Jej celem jest priorytetowe traktowanie sprzedaży i dostawy produktów nawet kosztem zysku z zamówienia.

 • Lista magazynowa – narzędzie usprawniające kompletację zamówień

  Lista magazynowa – narzędzie usprawniające kompletację zamówień

  Mecalux

  Lista magazynowa to dokument, którym magazynier posługuje się podczas przygotowywania zamówień. Zarówno w postaci cyfrowej, jak i drukowanej, zawiera zestaw danych usprawniających ten proces, np. lokalizację produktu w magazynie czy optymalną trasę kompletacji.

 • Przygotowywanie zamówień w strefie kompletacji

  Przygotowywanie zamówień w strefie kompletacji

  Mecalux

  Przygotowywanie zamówień to czynność, w ramach której produkty zamówione przez klientów są przygotowywane do wysyłki. Dowiedz się, jak skutecznie zaplanować strefę kompletacji oraz jak usprawnić ten kluczowy proces logistyczny realizowany w magazynie.

 • Kod 128 (GS1-128 lub EAN-128) – najważniejszy kod kreskowy w logistyce

  Kod 128 (GS1-128 lub EAN-128) – najważniejszy kod kreskowy w logistyce

  Mecalux

  Etykieta GS1-128 (dawniej EAN-128) to przykład praktycznego zastosowania kodu 128 w łańcuchu dostaw – jest szeroko wykorzystywana w logistyce do identyfikacji parametrów produktu na podstawie ciągu zakodowanych znaków. W połączeniu z systemem WMS etykiety GS1-128 pozwalają znacznie poprawić wydajność pracy magazynu.

 • Czym jest „dropshipping”?

  Czym jest „dropshipping”?

  Mecalux

  Dropshipping to model sprzedaży internetowej, w którym pośrednik i hurtownik zawierają umowę określającą jasny podział obowiązków – jedna strona zajmuje się marketingiem, a druga bierze na siebie obsługę logistyczną. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak działa to w praktyce.

 • Rzeczywistość rozszerzona i wearables przyszłością logistyki

  Rzeczywistość rozszerzona i wearables przyszłością logistyki

  Mecalux

  Rzeczywistość rozszerzona i urządzenia typu wearable (czytniki kodów kreskowych zakładane na palec czy systemy kompletacji głosowej) odgrywają coraz ważniejszą rolę w logistyce. Narzędzia te pozwalają uwolnić ręce pracowników, dzięki czemu mogą oni wydajniej realizować swoje rutynowe zadania.

 • Kitting – optymalizacja procesu kompletowania zestawów w magazynie

  Kitting – optymalizacja procesu kompletowania zestawów w magazynie

  Mecalux

  „Kitting” to strategia polegająca na grupowaniu poszczególnych elementów wchodzących w skład danego produktu w celu ich wysłania na linie montażowe. Po dostarczeniu komponentów operatorzy dysponują wszystkimi materiałami potrzebnymi do wytworzenia artykułu docelowego.

 • D2C – zalety sprzedaży bezpośrednio do klienta

  D2C – zalety sprzedaży bezpośrednio do klienta

  Mecalux

  Magazyny w modelu D2C to rozwiązanie umożliwiające producentom zwiększenie zysków dzięki redukcji kosztów i sprzedaż produktów bezpośrednio do klientów w lepszej cenie, dzięki pominięciu pośredników. W niniejszym artykule prezentujemy kanał sprzedaży D2C oraz zalety i wady posiadania magazynu w tym modelu.

 • Lista kompletacyjna – sposób na uniknięcie błędów

  Lista kompletacyjna – sposób na uniknięcie błędów

  Mecalux

  Listy kompletacyjne (ang. picking lists) pomagają określić kolejność pobierania produktów z magazynu przed przygotowaniem ich do wysyłki. Co powinny zawierać i jakie są zalety tworzenia list kompletacyjnych przy użyciu systemu WMS? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

 • Kompletacja zamówień pick to cart

  Kompletacja zamówień pick to cart

  Mecalux

  Kompletacja pick to cart polega na korzystaniu ze specjalnych wózków, które są przystosowane do procesu pobierania produktów. W tym artykule wyjaśnimy, w jakich magazynach warto korzystać z tej metody.

 • Optymalizacja procesu pakowania zamówień w logistyce

  Optymalizacja procesu pakowania zamówień w logistyce

  Mecalux

  Pakowanie zamówień może mieć istotny wpływ na wydajność logistyki magazynowej. Jak można usprawnić ten proces? Na jakie zagadnienia należy zwrócić uwagę? W tym artykule prezentujemy kilka porad, które pomogą zoptymalizować pakowanie produktów w magazynie.

 • Na czym polega konsolidacja ładunków w logistyce?

  Na czym polega konsolidacja ładunków w logistyce?

  Mecalux

  Konsolidacja ładunków to metoda przygotowywania towarów do wysyłki, która pozwala zmniejszyć koszty związane z ich transportem. W tym artykule dowiesz się, na czym ten proces polega i jakie korzyści może przynieść firmie.