Automatyzacja magazynu

Zobacz, w jaki sposób automatyzacja magazynu może zwiększyć jego produktywność, szybkość działania i bezpieczeństwo pracowników.

 • Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Opublikowane przez Mecalux

  Robots as a service (RaaS) to model biznesowy, który rozpowszechnia wdrażanie robotów w magazynach i centrach produkcyjnych. Wynajem rozwiązań technologicznych za pomocą subskrypcji umożliwia zwiększenie elastyczności logistycznej poprzez dostosowanie magazynu do potrzeb firmy.

 • Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Opublikowane przez Mecalux

  Obiekty typu lights-out warehouse opierają się na całkowicie zautomatyzowanej logistyce, dzięki czemu nie wymagają ingerencji ze strony operatorów. W magazynach tego rodzaju zastosowana technologia automatyzuje takie procesy jak składowanie, kompletacja czy wysyłka zamówień.

 • Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja procesów składowania wiąże się z zastosowaniem zaawansowanej technologii, aby zoptymalizować procesy logistyczne i produkcyjne. Wybór automatycznych rozwiązań, jak np. układnice czy przenośniki, zwiększa wydajność magazynu i usprawnia obsługę ładunków.

 • Magazyny wysokiego składowania

  Magazyny wysokiego składowania

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyn wysokiego składowania to instalacja logistyczna zbudowana z wysokich regałów, wykorzystujących przestrzeń aż po strop. Obiekty te, ze względu na ich parametry, zazwyczaj wyposaża się w automatyczne systemy magazynowe.

 • Czym jest łańcuch logistyczny?

  Czym jest łańcuch logistyczny?

  Opublikowane przez Mecalux

  Łańcuch logistyczny to zbiór procesów, które zapewniają wysyłkę produktu z centrum logistycznego do klienta. Ma zapewnić dostarczenie zamówienia do klienta na czas, w odpowiedniej liczbie, zgodnie z ustalonymi warunkami i najmniejszym możliwym kosztem.

 • Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Opublikowane przez Mecalux

  Kontrola procesów to metoda analizy, prowadzenia i nadzorowania operacji stosowana zazwyczaj w logistyce i produkcji. Systemy kontroli do zarządzania złożonymi operacjami wykorzystują sterowniki i czujniki zainstalowane w miejscu pracy.

 • Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Opublikowane przez Mecalux

  Roboty AIV to automatyczny system transportu, który usprawnia przepływ towarów pomiędzy różnymi strefami magazynu lub centrum produkcyjnego. Główną cechą robotów AIV jest przemieszczanie się bez sterowania przez operatora.

 • 5 zalet automatyzacji magazynu

  5 zalet automatyzacji magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Wśród korzyści płynących z automatyzacji magazynu można wymienić większą wydajność i precyzyjne monitorowanie procesów logistycznych. Firmy poszukują sposobów na zwiększenie wydajności i redukcje kosztów, dlatego rynek magazynów automatycznych ciągle rośnie.

 • Zastosowanie robotów do kompletacji w magazynie

  Zastosowanie robotów do kompletacji w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Robot do kompletacji to urządzenie służące usprawnieniu przygotowywania zamówień – kluczowego procesu w magazynie. Jedną z największych zalet robotów do kompletacji jest możliwość szybkiej i dokładnej pracy w trybie 24/7, bez przerw ani konieczności nadzoru ze strony człowieka.

 • Jak działają roboty AGV?

  Jak działają roboty AGV?

  Opublikowane przez Mecalux

  Roboty AGV to automatyczne urządzenia pozwalające usprawnić przepływ ładunków między różnymi strefami magazynu lub zakładu produkcyjnego. Ich najważniejszą zaletą jest autonomiczne działanie bez konieczności nadzoru przez człowieka.

 • Automatyzacja łańcucha dostaw dziś i jutro

  Automatyzacja łańcucha dostaw dziś i jutro

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja łańcucha dostaw zakłada wdrożenie oprogramowania wspierającego procesy logistyczne i produkcyjne. Rozwiązania automatyczne pozwalają zwiększyć transparentność łańcucha dostaw oraz poprawić wydajność pracy magazynów i zakładów produkcyjnych.

 • Nowoczesne technologie w magazynie

  Nowoczesne technologie w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Nowoczesne technologie w magazynie dostarczają narzędzi poprawiających wydajność procesów logistycznych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić kontrolę zapasów, procesy kompletacji zamówień oraz przepływ ładunków.

 • Automatyzacja procesów logistycznych

  Automatyzacja procesów logistycznych

  Opublikowane przez Mecalux

  Niemal każdy proces w magazynie – począwszy od kompletacji zamówień, aż po kontrolę zapasów – można zautomatyzować. Zastosowanie automatycznych urządzeń transportu bliskiego, takich jak układnice i przenośniki, poprawia efektywność łańcucha dostaw w każdej branży.

 • Magazyn konsolidacyjny i jego rola w logistyce

  Magazyn konsolidacyjny i jego rola w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyn konsolidacyjny pozwala znacząco usprawnić działalność przedsiębiorstw obsługujących dużą liczbę zamówień. W tego rodzaju magazynach konsoliduje się ładunki, które następnie wysyłane są pojedynczym środkiem transportu, co przynosi firmie znaczne oszczędności.

 • Jak zautomatyzować magazyn spożywczy?

  Jak zautomatyzować magazyn spożywczy?

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja magazynu spożywczego pozwala stawiać czoła problemom napotykanym w łańcuchu dostaw żywności. Branża spożywcza potrzebuje pewnych i skutecznych rozwiązań zapewniających utrzymanie produktów w idealnym stanie, zanim trafią do klientów końcowych.

 • Jak wybrać urządzenia transportu bliskiego do magazynu?

  Jak wybrać urządzenia transportu bliskiego do magazynu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Urządzenia transportu bliskiego w magazynie służą do przewozu ładunków między różnymi strefami obiektu. Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań tego typu, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, które z nich rzeczywiście pomogą usprawnić łańcuch dostaw firmy.

 • Wózki AGV – szybka i bezpieczna praca magazynu

  Wózki AGV – szybka i bezpieczna praca magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Wózki AGV poruszają się po magazynie bez nadzoru ze strony operatorów. W branży logistycznej pojazdy tego typu są wykorzystywane zamiast ręcznych urządzeń przeładunkowych, co pozwala usprawnić przepływ towarów.

 • Automatyzacja magazynu – przykłady najskuteczniejszych rozwiązań

  Automatyzacja magazynu – przykłady najskuteczniejszych rozwiązań

  Opublikowane przez Mecalux

  Systemy automatyczne pozwalają usprawnić przepływ ładunków w magazynie, dlatego coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie tego typu rozwiązań, m.in. układnic, przenośników oraz systemów transportu szynowego. Przedstawiamy przykłady automatyzacji magazynów wybranych przedsiębiorstw z całego świata.

 • Maszyny magazynowe o różnym przeznaczeniu

  Maszyny magazynowe o różnym przeznaczeniu

  Opublikowane przez Mecalux

  Maszyny magazynowe odkrywają ważną rolę w większości procesów wykonywanych w obiektach logistycznych. Urządzenia te można podzielić na dwie grupy według sposobu obsługi (ręczne i automatyczne) oraz na kilka kategorii pod względem przeznaczenia.

 • Przemysł 5.0 – człowiek, ekologia, stabilność

  Przemysł 5.0 – człowiek, ekologia, stabilność

  Opublikowane przez Mecalux

  Przemysł 5.0 to nowy model rozwoju nastawiony na ekologię, stabilność działalności oraz harmonijne uzupełnianie się człowieka i technologii. Podejście to promuje Komisja Europejska w dokumencie opracowanym we współpracy z wieloma instytutami badawczo-rozwojowymi z całego kontynentu.

 • Elastyczna automatyzacja magazynu

  Elastyczna automatyzacja magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Elastyczna automatyzacja magazynu wymaga uwzględnienia specyficznych wymagań zleceniodawcy projektu. Automatyczny magazyn to obiekt, który powinien być zaprojektowany tak, żeby służyć firmie przez długie lata, nawet w razie zmiany profilu działalności.

 • Automatyczny lub półautomatyczny Pallet Shuttle – który system wybrać?

  Automatyczny lub półautomatyczny Pallet Shuttle – który system wybrać?

  Opublikowane przez Mecalux

  Wybór między automatycznym a półautomatycznym systemem Pallet Shuttle zależy od wielu czynników, w tym m.in. natężenia przepływu ładunków w magazynie oraz dostępnych środków na inwestycję. W niniejszym artykule porównujemy zastosowanie i działanie obu systemów.

 • Pick by vision – nowa metoda przygotowywania zamówień

  Pick by vision – nowa metoda przygotowywania zamówień

  Opublikowane przez Mecalux

  Pick by vision to metoda przygotowywania zamówień przy użyciu okularów z funkcją rzeczywistości rozszerzonej. Urządzenia te można obsługiwać bez użycia rąk, co pozwala znacznie usprawnić proces kompletacji zamówień, a w rezultacie podnieść wydajność pracy magazynu.

 • 6 trendów w dziedzinie automatycznych systemów składowania, które warto znać

  6 trendów w dziedzinie automatycznych systemów składowania, które warto znać

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyczne systemy składowania nie tylko pozwalają usprawnić szereg procesów logistycznych, ale dodatkowo zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa pracy i ograniczają ryzyko kosztownych błędów. To dlatego coraz częściej znajdują one zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu.

 • Automatyzacja logistyki – odległa przyszłość czy nowa rzeczywistość?

  Automatyzacja logistyki – odległa przyszłość czy nowa rzeczywistość?

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja logistyki przejawia się we wdrażaniu szeregu nowoczesnych rozwiązań technologicznych na poszczególnych etapach łańcucha dostaw. Autonomiczne roboty mobilne czy automatyczne systemy składowania coraz częściej wspomagają personel przy realizacji rutynowych zadań i usprawniają pracę.

 • Automatyczne magazyny – przewodnik po skutecznych rozwiązaniach dla logistyki

  Automatyczne magazyny – przewodnik po skutecznych rozwiązaniach dla logistyki

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja magazynu to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń i usprawnić pracę. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak częściowo lub całkowicie zautomatyzować operacje magazynowe zależnie od specyfiki działalności.

 • Inteligentna logistyka – innowacyjne technologie w magazynie

  Inteligentna logistyka – innowacyjne technologie w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Inteligentna logistyka wymaga zastosowania innowacyjnej technologii we wszystkich procesach zachodzących w magazynie. Rozwiązania te zdecydowanie ułatwiają automatyzację operacji logistycznych, zapewniając maksymalną wydajność pracy przez 24 godziny na dobę przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

 • Robotyzacja logistyki – nowoczesna technologia w magazynie

  Robotyzacja logistyki – nowoczesna technologia w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Robotyzacja logistyki polega na zaawansowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwalających maksymalnie usprawnić pracę obiektów magazynowych. Umożliwia zwiększenie szybkości, dokładności i bezpieczeństwa wszystkich procesów magazynowych – od składowania i przeładunku towarów, aż po kompletację i wysyłkę zamówień.

 • Pociąg logistyczny – początki automatycznych systemów transportowych

  Pociąg logistyczny – początki automatycznych systemów transportowych

  Opublikowane przez Mecalux

  Pociąg logistyczny to zestaw wózków bliskiego transportu doczepionych do ciągnika prowadzonego przez operatora. Mimo oczywistych zalet, przy większym natężeniu przepływu ładunków w magazynie takie rozwiązanie może okazać się znacznie mniej wydajne od przenośników paletowych.

 • Regały automatyczne dla szybszej i dokładniejszej pracy magazynu

  Regały automatyczne dla szybszej i dokładniejszej pracy magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Regały automatyczne pozwalają zautomatyzować czynności pobierania i odkładania ładunków. Dzięki nieprzerwanej realizacji kluczowych procesów w magazynie przez 24 godziny na dobę możliwy jest znaczny wzrost wydajności obiektu.

 • Maksymalna wydajność dzięki automatyzacji w logistyce

  Maksymalna wydajność dzięki automatyzacji w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyzacja w logistyce magazynowej zapewnia bezbłędny i sprawny przepływ towarów oraz maksymalne bezpieczeństwo produktów, urządzeń i pracowników. Wdrożenie zautomatyzowanych systemów magazynowych umożliwia lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i maksymalną wydajność procesów logistycznych.

 • AMR vs. AGV – które rozwiązanie jest lepsze?

  AMR vs. AGV – które rozwiązanie jest lepsze?

  Opublikowane przez Mecalux

  Urządzenia AMR i AGV to dwa systemy transportu automatycznego, które umożliwiają szybsze pokonywanie tras między poszczególnymi strefami magazynu lub centrum produkcyjnego. Pojazdy AGV poruszają się po wstępnie ustalonej trasie, natomiast urządzenia AMR stale dostosowują drogę przejazdu, wykorzystując w tym celu sztuczną inteligencję.

 • „Pick-to-tote” – szybka kompletacja bezpośrednio do pojemników

  „Pick-to-tote” – szybka kompletacja bezpośrednio do pojemników

  Opublikowane przez Mecalux

  System „pick-to-tote” polega na przygotowywaniu zamówień poprzez klasyfikowanie towaru w plastikowych pojemnikach. Każdy z nich zawiera artykuły wchodzące w skład jednego zamówienia, co ułatwia ich późniejsze przeniesienie do strefy konsolidacji i wysyłki.

 • „Towar do człowieka” – większa wydajność kompletacji

  „Towar do człowieka” – większa wydajność kompletacji

  Opublikowane przez Mecalux

  Przygotowywanie zamówień na zasadzie „towar do człowieka” ogranicza przemieszczanie się operatorów w magazynie oraz ich udział w procesie kompletacji. Czynność ta nie tylko zwiększa efektywność pracy osoby odpowiedzialnej za kompletację, ale również pozwala na wyeliminowanie błędów związanych z ręczną obsługą towaru.

 • Podnośniki palet w magazynie

  Podnośniki palet w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Podnośnik palet jest przenośnikiem pionowym stosowanym w magazynie w celu wykorzystania dostępnej wysokości lub łączenia ciągów transportowych. Stanowi istotny element magazynu automatycznego, lecz może być również wykorzystywany w ramach pracy obsługiwanej ręcznie.

 • 5 przykładów magazynów automatycznych

  5 przykładów magazynów automatycznych

  Opublikowane przez Mecalux

  5 przykładów magazynów automatycznych, w których zainstalowane systemy składowania umożliwiły ograniczenie błędów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa. Są to obiekty logistyczne zrealizowane w różnych krajach, dla klientów działających w różnych sektorach, z zastosowaniem paletowych i pojemnikowych rozwiązań magazynowych.

 • Silos magazynowy – regały jako konstrukcja nośna

  Silos magazynowy – regały jako konstrukcja nośna

  Opublikowane przez Mecalux

  Silos magazynowy to rozwiązanie często stosowane przez firmy obsługujące duże ilości przyjmowanych i wydawanych ładunków. Regały stanowią w nich konstrukcję nośną budynku, dzięki czemu na magazynowanie można wykorzystać całą przestrzeń. Automatyczne systemy w silosach zapewniają maksymalnie wydajną pracę.

 • COVID-19 przyspiesza proces automatyzacji w logistyce

  COVID-19 przyspiesza proces automatyzacji w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces automatyzacji w logistyce, która pozwala na bezpieczniejsze wykonywanie pracy, zapewnia ciągłość produkcji i zwiększa wydajność firmy.

 • Magazynowanie automatyczne – charakterystyka i rodzaje

  Magazynowanie automatyczne – charakterystyka i rodzaje

  Opublikowane przez Mecalux

  Systemy magazynowania automatycznego stanowią idealne rozwiązanie umożliwiające dynamizację procesów logistycznych, ograniczenie błędów oraz zwiększenie bezpieczeństwa ładunków w magazynie. Istnieją różne rodzaje systemów magazynowania automatycznego dostosowane do cech i potrzeb logistycznych każdej firmy.

 • Jak wybrać najlepszy magazyn zautomatyzowany?

  Jak wybrać najlepszy magazyn zautomatyzowany?

  Opublikowane przez Mecalux

  Magazyny zautomatyzowane to instalacje logistyczne, w których ładunki są transportowane i obsługiwane w sposób automatyczny. Wysoka wydajność magazynu, pełna dyspozycyjność, maksymalne bezpieczeństwo ładunków, całkowita identyfikowalność produktów oraz inwentaryzacja stanu magazynowego w czasie rzeczywistym to tylko niektóre korzyści płynące z automatyzacji obiektu logistycznego.

 • Cykl kombinowany układnicy magazynowej – pojemność czy tempo obsługi?

  Cykl kombinowany układnicy magazynowej – pojemność czy tempo obsługi?

  Opublikowane przez Mecalux

  Cykl kombinowany jest to proces, w ramach którego układnica magazynowa pobiera ładunek w strefie przenośników wejściowych i odkłada go w wyznaczonej lokalizacji, a następnie pobiera inny ładunek z regałów i umieszcza go na przenośniku strefy wyjścia lub na miejscu odkładczym znajdującym się na końcu korytarza magazynu automatycznego.

 • Kolektor danych – większa wydajność magazynu, wyższy komfort pracy

  Kolektor danych – większa wydajność magazynu, wyższy komfort pracy

  Opublikowane przez Mecalux

  Kolektor danych to zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystywane w magazynach do odbierania i przesyłania danych w czasie rzeczywistym. Zintegrowany z systemem WMS dynamizuje najważniejsze operacje logistyczne, takie jak przyjęcie ładunków, magazynowanie, kompletacja i wysyłka zamówień.

 • Robot apteczny – automatyzacja obsługi drobnych artykułów

  Robot apteczny – automatyzacja obsługi drobnych artykułów

  Opublikowane przez Mecalux

  Robot apteczny to innowacyjne urządzenie, którego zadaniem jest automatyczne dostarczanie leków pracownikom apteki. Technologia ta usprawnia przepływ artykułów, ponieważ farmaceuci nie muszą samodzielnie wyszukiwać ich na zapleczu podczas obsługi każdego zamówienia.

 • Innowacje w logistyce – 5 przykładów nieszablonowych rozwiązań

  Innowacje w logistyce – 5 przykładów nieszablonowych rozwiązań

  Opublikowane przez Mecalux

  Innowacje w logistyce są konieczne w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności łańcucha dostaw każdej firmy. Poznaj pięć praktycznych przykładów zastosowania nieszablonowych rozwiązań logistycznych wdrożonych przez firmę Mecalux.

 • Rodzaje układnic – która najlepiej sprawdzi się w Twoim magazynie?

  Rodzaje układnic – która najlepiej sprawdzi się w Twoim magazynie?

  Opublikowane przez Mecalux

  Układnice to całkowicie automatyczne urządzenia transportowe poruszające się w korytarzach magazynowych w celu pobrania lub umieszczenia ładunków na regałach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli układnic przeznaczonych do obsługi ładunków zróżnicowanych pod względem wymiarów, wagi i rodzaju asortymentu.

 • Strefa buforowa w magazynie – miejsce tymczasowego składowania

  Strefa buforowa w magazynie – miejsce tymczasowego składowania

  Opublikowane przez Mecalux

  Strefa buforowa w magazynie jest przestrzenią przeznaczoną do tymczasowego składowania towaru podlegającego dalszym procesom. Tworzona jest głównie w celu szybkiego zaopatrywania linii produkcyjnych i strefy kompletacji zamówień czy sprawnej dystrybucji ładunków w strefie wysyłki.

 • Automatyzacja logistyki w branży e-commerce

  Automatyzacja logistyki w branży e-commerce

  Opublikowane przez Mecalux

  Przedsiębiorstwa w branży e-commerce stawiają na rozwiązania automatyczne, aby zwiększyć wydajność obsługiwanych procesów. W niniejszym artykule pokażemy, jak firmy te radzą sobie z wyzwaniami logistyki ostatniej mili i w jaki sposób pomaga w tym automatyzacja.

 • Przenośniki rolkowe z napędem – niezbędny element wydajnego magazynu

  Przenośniki rolkowe z napędem – niezbędny element wydajnego magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Przenośniki rolkowe z napędem to urządzenia przeznaczone do transportu, grupowania i/lub dystrybucji ładunków w magazynie. Stosowane są zazwyczaj w celu skomunikowania dwóch odrębnych stref w obiektach produkcyjno-magazynowych i poprawienia wydajności ich pracy.

 • Co to jest RPA? Wykorzystanie zrobotyzowanej automatyzacji procesów w logistyce

  Co to jest RPA? Wykorzystanie zrobotyzowanej automatyzacji procesów w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  Zrobotyzowana automatyzacja procesów polega na wykorzystaniu botów, które potrafią wyręczyć ludzi w obsłudze niektórych programów komputerowych. Technologia RPA znajduje szerokie zastosowanie w automatyzacji powtarzalnych czynności administracyjnych. Nadaje się również do usprawnienia procesów logistycznych.

 • Jak działają automatyczne systemy załadunku i rozładunku towarów

  Jak działają automatyczne systemy załadunku i rozładunku towarów

  Opublikowane przez Mecalux

  Automatyczne systemy załadunku i rozładunku towarów w pojazdach usprawniają pracę i zwiększają bezpieczeństwo w strefie doków magazynowych. Automatyczny załadunek i rozładunek trwa zaledwie kilka minut przy minimalnym udziale operatorów. Odbywa się bezbłędnie, zapewniając idealny stan obsługiwanego towaru.

 • Roboty przemysłowe przejmują ster

  Roboty przemysłowe przejmują ster

  Opublikowane przez Mecalux

  Roboty przemysłowe to urządzenia, których sposób działania przypomina ruch ludzkiego ramienia. Są wdrażane w zakładach produkcyjnych i magazynach w celu przyspieszenia załadunku i rozładunku lub przygotowywania i wydawania towaru.

 • Drony w logistyce – fantastyka czy rzeczywistość?

  Drony w logistyce – fantastyka czy rzeczywistość?

  Opublikowane przez Mecalux

  Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które mogą odmienić wiele obszarów gospodarki, w tym również logistykę. W tej branży największe nadzieje związane z wykorzystaniem dronów budzi możliwość usprawnienia procesów dostawy zamówień i zarządzania magazynem.

 • WCS, czyli system kontroli magazynu automatycznego

  WCS, czyli system kontroli magazynu automatycznego

  Opublikowane przez Mecalux

  WCS to oprogramowanie koordynujące sterowniki automatycznych urządzeń magazynowych. Staje się ono niezbędne w obliczu wymogów logistyki 4.0 i coraz większej złożoności obsługiwanych procesów.

 • Coboty – roboty współpracujące w magazynie

  Coboty – roboty współpracujące w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Coboty to zrobotyzowane urządzenia współpracujące z ludźmi. W magazynach wykorzystywane są głównie do realizacji powtarzalnych, skomplikowanych lub niebezpiecznych zadań. Czy ta technologia ma szansę trwale odmienić funkcjonowanie magazynów? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedź m.in. na to pytanie.

 • Dark stores – szybsza logistyka supermarketów online

  Dark stores – szybsza logistyka supermarketów online

  Opublikowane przez Mecalux

  Dark stores, czyli tzw. ciemne sklepy, to odpowiedź supermarketów na nowe trendy konsumenckie w zakresie preferencji zakupowych. Obiekty te przypominają tradycyjne sklepy wielkopowierzchniowe, jednak wewnątrz znajduje się wyłącznie personel zajmujący się kompletacją i przygotowaniem zamówień składanych przez internet. Ten nowy model sprzedaży pozwala sprawniej mierzyć się z wyzwaniami dystrybucji omnikanałowej.

 • Druk 3D – logistyka w nowym wymiarze

  Druk 3D – logistyka w nowym wymiarze

  Opublikowane przez Mecalux

  Druk 3D dzięki uproszczeniu procesu produkcyjnego może całkowicie odmienić łańcuch dostaw. Najważniejszą korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest przyspieszenie dostaw do klientów, nawet w przypadku produktów w pełni personalizowanych.

 • Dark warehouse – całkowita automatyzacja magazynu

  Dark warehouse – całkowita automatyzacja magazynu

  Opublikowane przez Mecalux

  Dark warehouses (automatyczne magazyny pracujące w ciemności) to obiekty, w których rezygnuje się z oświetlenia ze względu na brak czynności wykonywanych przez operatorów w ich wnętrzu. Wzrastająca złożoność procesów obsługi coraz większej liczby drobnych pozycji asortymentowych stawia firmy przed koniecznością poszukiwania sposobów na organicznie kosztów. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na częściową lub całościową automatyzację procesów logistycznych.

 • Inteligentne fabryki przyszłości

  Inteligentne fabryki przyszłości

  Opublikowane przez Mecalux

  Zakłady produkcyjne dzięki automatyzacji i cyfryzacji stopniowo zmieniają się w inteligentne fabryki. Czym charakteryzują się inteligentne fabryki i jakie mają zalety? Jak współpracują z magazynami 4.0? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

 • Zastosowanie robotów mobilnych w magazynie

  Zastosowanie robotów mobilnych w magazynie

  Opublikowane przez Mecalux

  Autonomiczne roboty mobilne (w skrócie AMR, z ang. Autonomous Mobile Robots) to urządzenia, które potrafią samodzielnie poruszać się po magazynie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o robotach AMR, ich zastosowaniu w magazynie oraz ich przyszłości w logistyce.

 • Przemysł 4.0 – czwarta rewolucja przemysłowa

  Przemysł 4.0 – czwarta rewolucja przemysłowa

  Opublikowane przez Mecalux

  Czym charakteryzuje się przemysł 4.0 i w jaki sposób wpływa na organizację procesów logistycznych? W tym artykule omawiamy nowe trendy obserwowane w przemyśle i analizujemy technologie odgrywające zasadniczą rolę w obecnej, czwartej rewolucji przemysłowej.

 • Transformacja cyfrowa w logistyce

  Transformacja cyfrowa w logistyce

  Opublikowane przez Mecalux

  W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym polega transformacja cyfrowa w logistyce i jakie pociąga za sobą zmiany w organizacji łańcucha dostaw. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach technologicznych ułatwiających cyfryzację logistyki i poznaj przykłady przedsiębiorstw, które już wdrożyły je w swoich magazynach.

 • Konserwacja zapobiegawcza i przeglądy magazynów automatycznych

  Konserwacja zapobiegawcza i przeglądy magazynów automatycznych

  Opublikowane przez Mecalux

  Jedne z najczęściej pojawiających się pytań w dziedzinie automatyzacji magazynów dotyczą konserwacji zapobiegawczej i przeglądów, których będą wymagać nowe urządzenia. Analizujemy dostępne możliwości w zakresie oprogramowania magazynowego, systemów automatycznych oraz regałów.

 • Roboty magazynowe w erze logistyki 4.0

  Roboty magazynowe w erze logistyki 4.0

  Opublikowane przez Mecalux

  Roboty magazynowe są nieodłącznym elementem magazynów automatycznych. Ich zadaniem jest usprawnienie obsługi ładunków w ramach realizowanych procesów logistycznych. Oto przykłady robotów najczęściej stosowanych w magazynach i ich wpływ na wydajność łańcucha dostaw.

 • Które procesy magazynowe można zautomatyzować?

  Które procesy magazynowe można zautomatyzować?

  Opublikowane przez Mecalux

  Każda firma w swoim łańcuchu dostaw realizuje procesy magazynowe, które można poddać automatyzacji. Taka inwestycja umożliwi przyspieszenie operacji logistycznych i zwiększy ich wydajność. W tym artykule analizujemy, które procesy zachodzące w magazynie można usprawnić za pomocą rozwiązań automatycznych.

 • Przerwanie łańcucha chłodniczego: zagrożenia i jak im zapobiec

  Przerwanie łańcucha chłodniczego: zagrożenia i jak im zapobiec

  Opublikowane przez Mecalux

  W branży żywnościowej i farmaceutycznej, w których zachowanie jakości produktów ma kluczowe znaczenie, przerwanie łańcucha chłodniczego może wiązać się z dużymi stratami. Dlatego istotne jest zidentyfikowanie newralgicznych punktów łańcucha chłodniczego i zminimalizowanie ryzyka wystąpień jego przerwania.

 • Co to jest łańcuch chłodniczy i jak nim zarządzać?

  Co to jest łańcuch chłodniczy i jak nim zarządzać?

  Opublikowane przez Mecalux

  Co to jest łańcuch chłodniczy i jakie rozwiązania magazynowe sprawdzą się najlepiej w obsłudze produktów wymagających niskiej temperatury składowania? W tym artykule uzyskasz informacje o tym, jak skutecznie i bezpiecznie zarządzać logistyką magazynową w łańcuchu chłodniczym.

 • Magazyn chłodniczy i automatyzacja – wydajność pracy i oszczędność kosztów

  Magazyn chłodniczy i automatyzacja – wydajność pracy i oszczędność kosztów

  Opublikowane przez Mecalux

  Aby zwiększyć wydajność pracy i ograniczyć koszty, które generuje magazyn chłodniczy, coraz więcej firm decyduje się na jego automatyzację. Przedsiębiorstwa Iberfresco, Schaal Chocolatier i Dafsa powierzyły to zadanie Mecaluxowi, który dostarczył rozwiązania magazynowe i pomógł spełnić założone cele.

 • Jak działa magazyn automatyczny?

  Jak działa magazyn automatyczny?

  Opublikowane przez Mecalux

  Dowiedz się, jak działa magazyn automatyczny. Oto w jaki sposób połączenie rozwiązań cyfrowych i nowoczesnych systemów składowania umożliwia zoptymalizować pracę magazynu i wprowadzić go w epokę logistyki 4.0.

 • Inteligentny magazyn – trzy przykłady projektów zrealizowanych przez Mecalux

  Inteligentny magazyn – trzy przykłady projektów zrealizowanych przez Mecalux

  Opublikowane przez Mecalux

  Oto trzy realizacje, które pokazują, co to jest i jak działa inteligentny magazyn. Są to projekty zrealizowane przez Mecalux dla firm Bem Brasil, Trumpler i PAVI-Groupauto. Przyjrzyjmy się, dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw stawia na automatyzację i informatyzację swoich magazynów.

 • Magazyn automatyczny: definicja, zalety i poziomy automatyzacji

  Magazyn automatyczny: definicja, zalety i poziomy automatyzacji

  Opublikowane przez Mecalux

  W tym artykule staramy się sformułować definicję magazynu automatycznego oraz przedstawiamy, jakie poziomy automatyzacji magazynów możemy wyróżnić. Dowiedz się, jakie są zalety magazynów automatycznych i dlaczego stają się coraz popularniejszym wyborem wśród przedsiębiorstw stawiających na rozwój.

 • Magazyn zautomatyzowany czy magazyn tradycyjny?

  Magazyn zautomatyzowany czy magazyn tradycyjny?

  Opublikowane przez Mecalux

  Jaka jest różnica między magazynem zautomatyzowanym, półautomatycznym i tradycyjnym? Mecalux pomoże Ci podjąć decyzję, jaki poziom zautomatyzowania jest najlepszy dla Twojej działalności. Pallet Shuttle, System WMS, przenośniki, układnice – to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań automatycznych w magazynie.

 • Jak zoptymalizować procesy magazynowe?

  Jak zoptymalizować procesy magazynowe?

  Opublikowane przez Mecalux

  Optymalizacja procesów magazynowych to istotne zagadnienie dla każdej firmy zajmującej się gospodarką magazynową. Cross-docking, a może lean management? Zapoznaj się ze wskazówkami ekspertów Mecaluxu i przekonaj się, jak możesz usprawnić działanie łańcucha dostaw w swoim przedsiębiorstwie.

 • Przenośniki przemysłowe: jaki system transportu wybrać do magazynu?

  Przenośniki przemysłowe: jaki system transportu wybrać do magazynu?

  Opublikowane przez Mecalux

  Czym się kierować przy wyborze przenośników przemysłowych do magazynu? Jakie rodzaje przenośników są dostępne na rynku? Z pomocą Mecaluxu znajdziesz odpowiedź na te pytania. W pierwszej kolejności należy przeanalizować układ magazynu, używane systemy składowania oraz specyfikę magazynowanych artykułów.