Automatyzacja magazynu

Zobacz, w jaki sposób automatyzacja magazynu może zwiększyć jego produktywność, szybkość działania i bezpieczeństwo pracowników.

 • Rolki przenośnikowe w magazynie – charakterystyka i zastosowanie

  Rolki przenośnikowe w magazynie – charakterystyka i zastosowanie

  Mecalux

  Rolki przenośnikowe to cylindryczne elementy znajdujące się w górnej części każdego modułu linii przenośników, które ułatwiają przemieszczanie się ładunków. Odległość pomiędzy osiami rolek wynosi 167 mm, co zapewnia stały i bezpieczny przepływ ładunków w obiekcie logistycznym.

 • 7 trendów w logistyce na 2023 rok

  7 trendów w logistyce na 2023 rok

  Mecalux

  W tym artykule zebrano główne trendy w logistyce na 2023 rok, których celem będzie optymalizacja łańcucha dostaw. Elastyczność logistyczna, eksploracja danych czy zastosowanie chmury obliczeniowej to niektóre z tendencji, za którymi będą podążać firmy, aby ulepszyć swoje usługi logistyczne.

 • ASRS z systemem Pallet Shuttle – maksymalna wydajność magazynu

  ASRS z systemem Pallet Shuttle – maksymalna wydajność magazynu

  Mecalux

  ASRS z systemem Pallet Shuttle to rozwiązanie pozwalające zwiększyć wydajność magazynu, zapewniając bezpieczne, płynne i bezbłędne działanie instalacji. Układnica przemieszcza się do wybranego kanału, a wózek Pallet Shuttle umieszcza w nim ładunek w najdalszej wolnej lokalizacji.

 • Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Mecalux

  Robots as a service (RaaS) to model biznesowy, który rozpowszechnia wdrażanie robotów w magazynach i centrach produkcyjnych. Wynajem rozwiązań technologicznych za pomocą subskrypcji umożliwia zwiększenie elastyczności logistycznej poprzez dostosowanie magazynu do potrzeb firmy.

 • Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Mecalux

  Obiekty typu lights-out warehouse opierają się na całkowicie zautomatyzowanej logistyce, dzięki czemu nie wymagają ingerencji ze strony operatorów. W magazynach tego rodzaju zastosowana technologia automatyzuje takie procesy jak składowanie, kompletacja czy wysyłka zamówień.

 • Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Mecalux

  Automatyzacja procesów składowania wiąże się z zastosowaniem zaawansowanej technologii, aby zoptymalizować procesy logistyczne i produkcyjne. Wybór automatycznych rozwiązań, jak np. układnice czy przenośniki, zwiększa wydajność magazynu i usprawnia obsługę ładunków.

 • Magazyny wysokiego składowania

  Magazyny wysokiego składowania

  Mecalux

  Magazyn wysokiego składowania to instalacja logistyczna zbudowana z wysokich regałów, wykorzystujących przestrzeń aż po strop. Obiekty te, ze względu na ich parametry, zazwyczaj wyposaża się w automatyczne systemy magazynowe.

 • Czym jest łańcuch logistyczny?

  Czym jest łańcuch logistyczny?

  Mecalux

  Łańcuch logistyczny to zbiór procesów, które zapewniają wysyłkę produktu z centrum logistycznego do klienta. Ma zapewnić dostarczenie zamówienia do klienta na czas, w odpowiedniej liczbie, zgodnie z ustalonymi warunkami i najmniejszym możliwym kosztem.

 • Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Mecalux

  Kontrola procesów to metoda analizy, prowadzenia i nadzorowania operacji stosowana zazwyczaj w logistyce i produkcji. Systemy kontroli do zarządzania złożonymi operacjami wykorzystują sterowniki i czujniki zainstalowane w miejscu pracy.

 • Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Mecalux

  Roboty AIV to automatyczny system transportu, który usprawnia przepływ towarów pomiędzy różnymi strefami magazynu lub centrum produkcyjnego. Główną cechą robotów AIV jest przemieszczanie się bez sterowania przez operatora.

 • 5 zalet automatyzacji magazynu

  5 zalet automatyzacji magazynu

  Mecalux

  Wśród korzyści płynących z automatyzacji magazynu można wymienić większą wydajność i precyzyjne monitorowanie procesów logistycznych. Firmy poszukują sposobów na zwiększenie wydajności i redukcje kosztów, dlatego rynek magazynów automatycznych ciągle rośnie.

 • Zastosowanie robotów do kompletacji w magazynie

  Zastosowanie robotów do kompletacji w magazynie

  Mecalux

  Robot do kompletacji to urządzenie służące usprawnieniu przygotowywania zamówień – kluczowego procesu w magazynie. Jedną z największych zalet robotów do kompletacji jest możliwość szybkiej i dokładnej pracy w trybie 24/7, bez przerw ani konieczności nadzoru ze strony człowieka.

 • Jak działają roboty AGV?

  Jak działają roboty AGV?

  Mecalux

  Roboty AGV to automatyczne urządzenia pozwalające usprawnić przepływ ładunków między różnymi strefami magazynu lub zakładu produkcyjnego. Ich najważniejszą zaletą jest autonomiczne działanie bez konieczności nadzoru przez człowieka.

 • Automatyzacja łańcucha dostaw dziś i jutro

  Automatyzacja łańcucha dostaw dziś i jutro

  Mecalux

  Automatyzacja łańcucha dostaw zakłada wdrożenie oprogramowania wspierającego procesy logistyczne i produkcyjne. Rozwiązania automatyczne pozwalają zwiększyć transparentność łańcucha dostaw oraz poprawić wydajność pracy magazynów i zakładów produkcyjnych.

 • Nowoczesne technologie w magazynie

  Nowoczesne technologie w magazynie

  Mecalux

  Nowoczesne technologie w magazynie dostarczają narzędzi poprawiających wydajność procesów logistycznych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić kontrolę zapasów, procesy kompletacji zamówień oraz przepływ ładunków.

 • Magazyn przyszłości już tu jest

  Magazyn przyszłości już tu jest

  Mecalux

  Przyszłość magazynów zmierza w stronę automatyzacji operacji logistycznych oraz procesów decyzyjnych. Ma ona zapewnić wzrost wydajności, redukcję kosztów operacyjnych i wyeliminowanie błędów rzutujących na jakość obsługi.

 • Automatyzacja procesów logistycznych

  Automatyzacja procesów logistycznych

  Mecalux

  Niemal każdy proces w magazynie – począwszy od kompletacji zamówień, aż po kontrolę zapasów – można zautomatyzować. Zastosowanie automatycznych urządzeń transportu bliskiego, takich jak układnice i przenośniki, poprawia efektywność łańcucha dostaw w każdej branży.