Automatyzacja magazynu

Zobacz, w jaki sposób automatyzacja magazynu może zwiększyć jego produktywność, szybkość działania i bezpieczeństwo pracowników.

 • Akumulatory sodowo-jonowe szansą na bardziej zrównoważoną logistykę?

  Akumulatory sodowo-jonowe szansą na bardziej zrównoważoną logistykę?

  Mecalux

  Akumulatory sodowo-jonowe to obiecująca alternatywa dla ich litowo-jonowych odpowiedników, która może zrewolucjonizować magazynowanie energii. Akumulatory te oferują wiele korzyści dla sektora logistyki, w tym wysoką wydajność, większą dostępność oraz niższą cenę wykorzystywanych surowców.

 • Przemysł 5.0 vs. przemysł 4.0

  Przemysł 5.0 vs. przemysł 4.0

  Mecalux

  Przemysł 5.0, kolejny etap ewolucji przemysłu 4.0, nadaje większe znaczenie czynnikowi ludzkiemu, który staje się centralnym elementem procesu produkcyjnego. Różnice pomiędzy oboma rewolucjami przemysłowymi polegają na zwiększeniu dobrobytu człowieka, zrównoważenia i odporności.

 • Innowacje w łańcuchu dostaw – przykłady i zalety

  Innowacje w łańcuchu dostaw – przykłady i zalety

  Mecalux

  Innowacje w łańcuchu dostaw wiążą się ze wdrażaniem technologii, zarówno urządzeń, jak i oprogramowania zarządzającego. Przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązań obrazują, jak technologie, takie jak AI, chmura obliczeniowa czy cyfrowy bliźniak zwiększają wydajność łańcucha dostaw.

 • Rodzaje robotów w magazynie: z jakich korzysta się najczęściej?

  Rodzaje robotów w magazynie: z jakich korzysta się najczęściej?

  Mecalux

  Wszystkie rodzaje robotów magazynowych dostosowują się do warunków logistycznych firmy, zwiększając wydajność każdej instalacji. Roboty antropomorficzne, układnice czy pojazdy AMR to przykłady najczęściej stosowanych robotów w magazynie w celu optymalizacji głównych operacji logistycznych.

 • Wyposażenie ramp przeładunkowych w nowoczesne technologie

  Wyposażenie ramp przeładunkowych w nowoczesne technologie

  Mecalux

  Wyposażenie ramp przeładunkowych w nowoczesne technologie pozwala ograniczyć czas załadunku i rozładunku ciężarówek oraz wyeliminować błędy na tym etapie procesu logistycznego. Optymalizację strefy ramp można wykonać m.in. poprzez robotyzację procesów lub cyfryzację zarządzania.

 • 5 zastosowań robotów w logistyce

  5 zastosowań robotów w logistyce

  Mecalux

  Zastosowanie robotów w logistyce jest dowodem na to, że sektor ten przeżywa okres szybkiego rozwoju. Rozwiązania takie jak układnice czy przenośniki mogą zoptymalizować procesy magazynowania i kompletacji.

 • Rolki przenośnikowe w magazynie – charakterystyka i zastosowanie

  Rolki przenośnikowe w magazynie – charakterystyka i zastosowanie

  Mecalux

  Rolki przenośnikowe to cylindryczne elementy znajdujące się w górnej części każdego modułu linii przenośników, które ułatwiają przemieszczanie się ładunków. Odległość pomiędzy osiami rolek wynosi 167 mm, co zapewnia stały i bezpieczny przepływ ładunków w obiekcie logistycznym.

 • 7 trendów w logistyce na 2023 rok

  7 trendów w logistyce na 2023 rok

  Mecalux

  W tym artykule zebrano główne trendy w logistyce na 2023 rok, których celem będzie optymalizacja łańcucha dostaw. Elastyczność logistyczna, eksploracja danych czy zastosowanie chmury obliczeniowej to niektóre z tendencji, za którymi będą podążać firmy, aby ulepszyć swoje usługi logistyczne.

 • ASRS z systemem Pallet Shuttle – maksymalna wydajność magazynu

  ASRS z systemem Pallet Shuttle – maksymalna wydajność magazynu

  Mecalux

  ASRS z systemem Pallet Shuttle to rozwiązanie pozwalające zwiększyć wydajność magazynu, zapewniając bezpieczne, płynne i bezbłędne działanie instalacji. Układnica przemieszcza się do wybranego kanału, a wózek Pallet Shuttle umieszcza w nim ładunek w najdalszej wolnej lokalizacji.

 • Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Robots as a service – robotyka magazynowa w modelu abonamentowym

  Mecalux

  Robots as a service (RaaS) to model biznesowy, który rozpowszechnia wdrażanie robotów w magazynach i centrach produkcyjnych. Wynajem rozwiązań technologicznych za pomocą subskrypcji umożliwia zwiększenie elastyczności logistycznej poprzez dostosowanie magazynu do potrzeb firmy.

 • Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Lights-out warehouse – szczyt automatyzacji przemysłowej

  Mecalux

  Obiekty typu lights-out warehouse opierają się na całkowicie zautomatyzowanej logistyce, dzięki czemu nie wymagają ingerencji ze strony operatorów. W magazynach tego rodzaju zastosowana technologia automatyzuje takie procesy jak składowanie, kompletacja czy wysyłka zamówień.

 • Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Automatyzacja procesów składowania – większa wydajność magazynu

  Mecalux

  Automatyzacja procesów składowania wiąże się z zastosowaniem zaawansowanej technologii, aby zoptymalizować procesy logistyczne i produkcyjne. Wybór automatycznych rozwiązań, jak np. układnice czy przenośniki, zwiększa wydajność magazynu i usprawnia obsługę ładunków.

 • Magazyny wysokiego składowania

  Magazyny wysokiego składowania

  Mecalux

  Magazyn wysokiego składowania to instalacja logistyczna zbudowana z wysokich regałów, wykorzystujących przestrzeń aż po strop. Obiekty te, ze względu na ich parametry, zazwyczaj wyposaża się w automatyczne systemy magazynowe.

 • Czym jest łańcuch logistyczny?

  Czym jest łańcuch logistyczny?

  Mecalux

  Łańcuch logistyczny to zbiór procesów, które zapewniają wysyłkę produktu z centrum logistycznego do klienta. Ma zapewnić dostarczenie zamówienia do klienta na czas, w odpowiedniej liczbie, zgodnie z ustalonymi warunkami i najmniejszym możliwym kosztem.

 • Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Kontrola procesów w łańcuchu dostaw

  Mecalux

  Kontrola procesów to metoda analizy, prowadzenia i nadzorowania operacji stosowana zazwyczaj w logistyce i produkcji. Systemy kontroli do zarządzania złożonymi operacjami wykorzystują sterowniki i czujniki zainstalowane w miejscu pracy.

 • Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Robot AIV – czym jest i jak działa?

  Mecalux

  Roboty AIV to automatyczny system transportu, który usprawnia przepływ towarów pomiędzy różnymi strefami magazynu lub centrum produkcyjnego. Główną cechą robotów AIV jest przemieszczanie się bez sterowania przez operatora.