Regały przejezdne

Regały przejezdne, czyli jak wykorzystać każdy metr kwadratowy magazynu

13 sty 2020

Jednym z głównych wyzwań stojących przed osobami odpowiedzialnymi w przedsiębiorstwach za logistykę i zarządzanie łańcuchem dostaw jest zapewnienie optymalnego wykorzystania dostępnej pojemności magazynowej oraz zredukowanie ponoszonych kosztów. Osiągnięcie tego zależy od wielu czynników, w tym między innymi od wyboru odpowiedniego systemu składowania. Rozwiązaniem magazynowym, które może pomóc uzyskać tak postawione cele, są . Oto najważniejsze informacje, które warto wiedzieć na ich temat.

Co to są regały przejezdne?

Regały przejezdne, nazywane też regałami przesuwnymi lub regałami mobilnymi, to ruchomy system składowania, w którym regały umieszczone na platformach przemieszczają się po zamontowanych w podłożu magazynu szynach. Jest to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w chłodniach i może być dostosowane do działania na różnych typach posadzki.

System regałów przejezdnych umożliwia ograniczenie do niezbędnego minimum liczebność korytarzy roboczych. Konstrukcja regałowa tworzy zwarty blok. Gdy operator naciśnie przycisk na pilocie lub panelu sterowniczym, ruchome platformy, na których znajdują się regały, rozsuną się i utworzą korytarz roboczy w wymaganym do obsługi ładunku miejscu.

Regały przejezdne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, jednak niektóre z elementów są wspólne dla każdego typu ich konfiguracji:

  • fotokomórki tworzące zewnętrzną barierę zabezpieczającą. Jeśli wykryją ruch, automatycznie odcinają zasilanie i powodują zatrzymanie ruchu regałów przesuwnych;
  • fotokomórki w podstawach regałów tworzące wewnętrzną barierę bezpieczeństwa. Zapobiegają zamykaniu się korytarza roboczego, gdy znajduje się w nim jakiś obiekt;
  • przyciski stopu awaryjnego umieszczone na każdym regale;
  • panel sterowniczy;
  • przycisk uzbrajania.
Regały przejezdne w ruchu
Regały przejezdne w ruchu

Korzyści wynikające ze stosowania regałów przejezdnych

Większa pojemność magazynu

Regały przejezdne umożliwią Ci zwiększenie pojemności magazynowej nawet o 40% bez potrzeby rozbudowy obiektu.

Mniejsze koszty magazynowania

Początkowe koszty inwestycji w regały mobilne mogą wydawać się wysokie, jednak zastosowanie tego rozwiązania magazynowego wiąże się z szybkim zwrotem z inwestycji.

  • Uzyskasz większa produktywność Twojego magazynu dzięki mniejszej liczbie zadań związanych z obsługą ładunków.
  • Posiadasz chłodnię lub mroźnię? Inwestycja w regały przejezdne umożliwi Ci redukcję kosztów przeznaczonych na potrzebną do obsługi tego typu budynków energię elektryczną.
  • A może budujesz nowy magazyn? Dzięki regałom przejezdnym możesz zaplanować mniejszy obszar przeznaczony na składowanie ładunków, nadal zachowując wysoką pojemność magazynową.

Możliwość dostosowania do składowanego towaru

  • Regały przejezdne są optymalnym rozwiązaniem dla mroźni i chłodni składujących produkty nietrwałe i łatwo się psujące.
  • Regały mobilne można także dostosować do składowania profili, ładunków dłużycowych czy rolek.

Bezpieczeństwo

Regały przesuwne wyposażone są w liczne systemy ochronne, co gwarantuje bezpieczeństwo obsługujących je pracowników.

Dlaczego warto wybrać regały przejezdne firmy Mecalux?

Mecalux jest jednym z wiodących na świecie producentów systemów magazynowych. Na przestrzeni ponad 50 lat działalności dostarczyliśmy nasze rozwiązania największym firmom na rynku.

Jakość i precyzja – to dwa określenia, które cechują nasze podejście zarówno do wykonywanej pracy, jak i usług oferowanych Klientom. Profesjonalizm oraz zdobyte przez lata doświadczenie pozwalają nam zaoferować znacznie więcej niż tylko podstawową instalację regałów przejezdnych. Nasi specjaliści poddadzą Twój magazyn indywidualnej analizie, abyśmy mogli dostarczyć Ci optymalne i dopasowane do konkretnych potrzeb rozwiązanie, które przełoży się na większy dochód Twojego przedsiębiorstwa.

Jedną z firm, które zaufały nam i zainstalowały w swoim magazynie regały przejezdne, jest Havi Logistics. Ten specjalizujący się w dystrybucji operator logistyczny zdołał osiągnąć zwrot z inwestycji w przeciągu niecałych 18 miesięcy od momentu rozpoczęcia eksploatacji nowego systemu magazynowego.

Regały przejezdne oferują szereg zalet, które mogą pomóc Ci zoptymalizować działalność magazynu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ponoszonych kosztów, dzięki czemu zwiększysz konkurencyjność swojej firmy na rynku.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami lub wypełnij ten formularz online. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji.