College of DuPage: rozwiązanie w idealnym rozmiarze

College of DuPage: rozwiązanie w idealnym rozmiarze

College of DuPage zoptymalizował wykorzystanie przestrzeni magazynu dzięki montażowi regałów push-back

College of DuPage

Magazyn College of DuPage w Glen Ellyn w amerykańskim stanie Illinois to niezwykły obiekt, ponieważ składuje się w nim produkty dla klientów, którymi są studenci, wykładowcy i personel administracyjny placówki. College of DuPage to druga co do wielkości uczelnia wyższa w tym stanie. Kształci się na niej ponad 28 000 studentów, a kampus o powierzchni 110 hektarów obejmuje 11 budynków oraz magazyn, który służy do składowania papieru oraz innych materiałów biurowych i eksploatacyjnych.

  • Zdjęcia
  • W magazynie College of DuPage zainstalowano regały push-back Interlake Mecalux
    College of DuPage zoptymalizował wykorzystanie przestrzeni swojego magazynu
    Regały push-back pozwalają na bezpieczny załadunek i rozładunek palet
  • Dane techniczne
  • Pobierz PDF

Potrzeby

Magazyn College of DuPage był wyposażony w regały paletowe, które zostały przepełnione ogromną liczbą produktów. Ponadto instalacja była bardzo wysoka, sięgała sufitu pomieszczenia. „Za każdym razem, gdy umieszczaliśmy towar na górnym poziomie, musieliśmy bardzo uważać, aby nie uderzyć o instalację tryskaczową lub oświetlenie” – wspomina Angelo Conti, Kierownik Magazynu College of DuPage.

Wysokość uniemożliwiała także umieszczanie na najwyższej półce pełnych palet, dlatego operatorzy musieli zdejmować z nich część towaru. Generowało to niepotrzebne straty czasu, który operatorzy mogli poświęcić na inne prace, a w konsekwencji wzrost kosztów logistycznych ponoszonych przez College of DuPage.

Rozwiązanie zaproponowane przez Interlake Mecalux

College of DuPage przeanalizował oferty różnych producentów systemów magazynowych. Finalnie zawarł umowę z Interlake Mecalux. Obejmowała ona projekt oraz instalację regałów push-back. „Interlake Mecalux trafnie zidentyfikował nasz problem i wybrał rozwiązanie spełniające nasze potrzeby” – podkreśla Angelo Conti.

Regały push-back to akumulacyjny system składowania, który pozwolił zoptymalizować wykorzystanie powierzchni magazynu College of DuPage. Gęstość składowania została zwiększona dzięki ograniczeniu do minimum liczby korytarzy obsługowych. Palety składowane są na zestawach wózków zamontowanych w lekko nachylonych kanałach towarowych. Każda kolejna paleta popycha poprzednią w głąb regału. Kanały zastosowane w tym magazynie mają różną głębokość (do czterech palet) w zależności od przeznaczenia i dostępnego miejsca.

Kiedy operator za pomocą wózka widłowego pobiera pierwszą w kolejności paletę, pozostałe przesuwają się pod wpływem grawitacji w stronę korytarza obsługowego. Dzięki temu systemowi załadunek i rozładunek regałów przebiega sprawnie, jest bardzo prosty i bezpieczny dla pracowników. Ten ostatni czynnik był szczególnie istotny dla College of DuPage, zwłaszcza w obliczu problemów powodowanych przez poprzednią instalację magazynową. „Gdy mieliśmy regały paletowe, aby wyjąć jeden karton z papierem, operatorzy musieli niemalże wchodzić na poziomy ładunkowe, mając nad sobą tysiące kilogramów. Teraz nie ma takiej potrzeby. Eliminacja ryzyka wypadku jest dla nas czynnikiem, którego wartości nie da się przecenić” – wskazuje Kierownik Magazynu.

System push-back rozwiązał także problem wysokości magazynu. Regały mogły zostać obniżone o jeden zupełnie niefunkcjonalny poziom, przy czym nie wpłynęło to negatywnie na pojemność obiektu. „Teraz możemy składować pełne palety bez konieczności zdejmowania z nich części towaru. Po wyładowaniu z ciężarówki po prostu umieszczamy je od razu na regałach” – mówi Angelo Conti.

Wszystkie te zalety zaowocowały znacznym obniżeniem kosztów logistycznych uczelni. Instalacja regałów push-back nie wymagała także zakupu specjalnych urządzeń transportu bliskiego do ich obsługi. Operatorzy mogą posługiwać się mniejszym wózkiem widłowym niż poprzednio. Aby pobrać czy odłożyć paletę, mimo większej głębokości regałów, nie muszą też sięgać głęboko w poziom ładunkowy. Czynniki te wpływają na zwiększenie ergonomii pracy, minimalizują ryzyko uszkodzeń ładunków, konstrukcji regałów, a przede wszystkim wystąpienia wypadków. Uczelnia zmniejszyła także znacznie nakłady na konserwację instalacji.

Regały zainstalowane w magazynie uczelni muszą utrzymać znaczny ciężar palet z papierem. System push-back doskonale sprawdza się w przypadku ładunków o dużej masie. Każdy z wózków znajdujących się w kanałach wytrzymuje obciążenie wynoszące 1500 kg.

Zdaniem Kierowniku Magazynu jednym z aspektów realizacji tego projektu zasługującym na najwyższe uznanie jest skupienie dostawcy systemu składowania na potrzebach College of DuPage. Przy wyborze dostawców uczelnia kieruje się rygorystycznymi wytycznymi i warunkami, które Interlake Mecalux spełnił bez wyjątku, dostarczając komplet informacji ułatwiających wybór najlepszego możliwego rozwiązania.

Angelo Conti – Kierownik Magazynu College of DuPage
Poza wszystkimi czysto logistycznymi zaletami dostarczonego systemu składowania szczególne uznanie należy się firmie Interlake Mecalux za sposób pracy i spersonalizowaną obsługę klienta”.

Korzyści dla College of DuPage

  • Optymalizacja miejsca: regały push-back pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynu przy zachowaniu sprawnej i wydajnej obsługi towaru.
  • Bezpieczeństwo: zastosowany system składowania minimalizuje ryzyko wypadków i gwarantuje bezpieczeństwo podczas załadunku i wyładunku palet.
  • Niższe koszty: operatorzy nie muszą częściowo rozpakowywać palet, aby zmieściły się na najwyższym poziomie regałów, co pozwala zaoszczędzić czas, a tym samym obniża koszty pracownicze ponoszone przez College of DuPage.
  • Wytrzymałość regałów: regały push-back umożliwiają składowanie palet o maksymalnej wadze 1500 kg każda.
Regały push-back
Pojemność magazynowa: 96 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1500 kg
Wysokość regałów: 3,5 m
Liczba poziomów ładunkowych: 3

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta