Portugalski operator logistyczny specjalizujący się w składowaniu i transporcie produktów mięsnych w warunkach chłodniczych optymalizuje funkcjonowanie swojej mroźni poprzez zastosowanie regałów przesuwnych

Portugalski operator logistyczny specjalizujący się w składowaniu i transporcie produktów mięsnych w warunkach chłodniczych optymalizuje funkcjonowanie swojej mroźni poprzez zastosowanie regałów przesuwnych

Mroźnia z regałami przesuwnymi Movirack dla operatora logistycznego Trazcarnes

Trazcarnes

Mroźnia portugalskiej firmy Trazcarnes została wyposażona przez Mecalux w regały przesuwne Movirack, które pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię obiektu. Jednocześnie zapewniają one bezpośredni dostęp do każdego produktu, ponieważ korytarze robocze otwierane są każdorazowo przy docelowym regale.

  • Dane techniczne
  • Pobierz PDF

O firmie Trazcarnes
Trazcarnes to firma powstała w 2000 roku w miejscowości Palmela nieopodal Lizbony. Oferuje usługi w zakresie składowania i transportu produktów, zwłaszcza mięsnych, w warunkach chłodniczych. Stanowi ogniwo głównych łańcuchów dostaw w Portugalii. W najbliższym czasie zamierza rozszerzyć swoją działalność na rynki innych krajów europejskich.

Potrzeby i rozwiązanie

W 2009 roku firma przeniosła się do parku przemysłowego Carrascas, aby zwiększyć tempo wzrostu i zapewnić szybszą obsługę swoim klientom. Mecalux został wybrany jako dostawca rozwiązania, które pozwoliłoby uzyskać większą pojemność magazynową i zoptymalizować funkcjonowanie nowej mroźni.

Po przeanalizowaniu potrzeb Trazcarnes Mecalux wyposażył nową mroźnię o wysokości 8,8 m i długości 34 m w pięć podwójnych regałów przesuwnych Movirack i dwa regały stałe. Obecnie pojemność magazynowa obiektu wynosi 1280 palet o maksymalnej wadze 1000 kg każda.

Regały przesuwne Movirack

System składowania akumulacyjnego, jakim są regały przesuwne, nie wymaga stałych korytarzy obsługowych, lecz umożliwia ich doraźne otwieranie. Jedną z jego największych zalet jest znaczny wzrost pojemności magazynowej, ponieważ pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię obiektu i to bez utraty bezpośredniego dostępu do produktów.

Regały przesuwne Movirack idealnie sprawdzają się w mroźni Trazcarnes (w której panuje temperatura -20ºC), gdyż przyczyniają się także do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej dzięki optymalnemu obiegowi zimnego powietrza między regalami.

Opcja „parking” pozwala podzielić korytarz roboczy pomiędzy wszystkie regały, co zapewnia lepszą cyrkulację powietrza.

Regały umieszczone są na ruchomych podstawach, które umożliwiają ich przesuwanie się na boki. Aby utworzyć korytarz w celu pobrania towaru lub umieszczenia go na regale, operator posługuje się pilotem zdalnego sterowania.

Bezpieczeństwo
System Movirack wyposażony jest w elementy napędowe i urządzenia elektroniczne oraz szereg zabezpieczeń, które chronią zarówno operatorów, jak i składowany towar:

  • Bariery zewnętrzne, które zatrzymują ruch regałów, gdy w korytarzu znajduje się wózek widłowy.
  • Bariery wewnętrzne, które wykrywają w korytarzu obecność obiektów uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie systemu.
  • Przyciski zatrzymania awaryjnego, które odcinają zasilanie i zatrzymują system w sytuacjach awaryjnych.
  • Czujniki odległości (fotokomórki), które zapewniają bezpieczne i płynne zatrzymanie regałów.

Korzyści dla klienta:

  • Duża pojemność magazynowa: dzięki maksymalnemu wykorzystaniu dostępnej powierzchni możliwe było uzyskanie pojemności magazynowej na poziomie 1280 palet.
  • Optymalne zarządzanie towarem: bezpośredni dostęp do palet pozwala usprawnić czynności i procesy wykonywane w magazynie oraz ułatwia kontrolowanie stanu magazynowego.
  • Oszczędność kosztów: regały przesuwne Movirack zapewniają znaczne ograniczenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania niskiej temperatury.
Mroźnia Trazcarnes w Portugalii
Pojemność magazynowa: 1280 palet
Wymiary palety: 800/1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość magazynu: 8,8 m
Długość magazynu: 34 m
Liczba regałów Movirack: 5
Temperatura pracy: -20 ºC

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta