Podsumowanie najczęściej czytanych artykułów na stronie Mecaluxu w 2022 roku

Najczęściej czytane artykuły na stronie Mecaluxu w 2022 roku

02 sty 2023

Żegnając rok 2022, dziękujemy za Wasze zaufanie okazane naszej firmie. W tym poście przedstawiamy siedem najczęściej czytanych tekstów opublikowanych w zeszłym roku na stronie Mecaluxu.

Warehousing 4.0

W 2022 roku Mecalux rozpoczął emisję Warehousing 4.0, programu informacyjnego poświęconego logistyce, którego celem jest propagowanie najnowszych rozwiązań technologicznych w łańcuchu dostaw oraz analiza ich znaczenia i praktycznych zastosowań na rynku. W programie biorą udział światowej sławy eksperci, tacy jak Yossi Sheffi, dyrektor MIT Center for Transportation and Logistics (Stany Zjednoczone) czy Joakim Kembro, znawca najnowszych technologii magazynowych z Uniwersytetu z Lund (Szwecja).

Ponadto dyrektorzy i kierownicy takich firm jak Würth Modyf (Hiszpania), Copacol (Brazylia) czy FIC (Francja) opowiadają, jak przebiegało wdrożenie rozwiązań Mecaluxu w zarządzanych przez nich magazynach.

Zobacz program: „Cyfrowy program informacyjny Warehousing 4.0”.

 

Automatyzacja magazynu z profesorem René de Kosterem

„Wydajne magazyny posiadają doskonałe systemy składowania i urządzenia transportu bliskiego oraz oprogramowanie magazynowe zarządzające procesami”, wskazuje René de Koster, wykładowca logistyki i zarządzania operacyjnego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Mecalux przeprowadził wywiad z profesorem René de Kosterem, aby poznać jego punkt widzenia na temat kondycji logistyki oraz dowiedzieć się, na jakie potrzeby będą musiały odpowiadać magazyny w ciągu najbliższych lat. „Automatyzacja to nowa rzeczywistość, która już z nami pozostanie”, stwierdza ekspert.

W trakcie rozmowy profesor zwrócił też uwagę na znaczenie e-commerce dla logistyki oraz na wpływ zwrotów produktów na działalność przedsiębiorstwa: „firmy z sektora e-commerce muszą nie tylko zapewnić szybką realizację zamówień, lecz także dostosować swoją logistykę do szybkiej obsługi zwrotów”, zauważa René de Koster.

Przeczytaj cały wywiad: „Wywiad z René de Kosterem, wykładowcą Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie”.

Stand-Privé.com: oprogramowanie do zarządzania 2600 zamówień dziennie

Stand-Privé.com, francuski sklep internetowy z odzieżą, obuwiem i dodatkami, przeprowadził cyfryzację swojego magazynu poprzez wdrożenie opracowanego przez Mecalux systemu zarządzania magazynem Easy WMS. System organizuje i nadzoruje wszystkie operacje logistyczne oraz zwiększa wydajność kompletacji poprzez zaawansowane moduły – WMS dla e-commerce i program dla spedycji Multi Carrier Shipping Software.

Mecalux zaprojektował kompleksowe rozwiązanie dla firmy Stand-Privé.com. Oprócz wdrożenia systemu Easy WMS w modelu SaaS magazyn został wyposażony w regały półkowe M7 z pomostami oraz podestem, co pozwoliło potroić powierzchnię składowania. „Wraz z rozwojem firmy nasza logistyka stawała się coraz bardziej złożona, ponieważ powiększał się asortyment i rosła liczba zamówień. Dzięki systemowi Easy WMS mamy lepszą kontrolę nad procesem magazynowym, a także sprawniej i precyzyjniej realizujemy zamówienia naszych klientów”, wyjaśnia Julien Wang, jeden z założycieli firmy Stand-Privé.com.

Przeczytaj cały artykuł: „Stand-Privé.com: 100 000 referencji i 2600 zamówień dziennie”.

Gartner wymienia Mecalux w ogólnoświatowym raporcie Magic Quadrant drugi raz z rzędu

Opracowany przez Mecalux system magazynowy Easy WMS już drugi raz z rzędu został wymieniony w raporcie Gartner Magic Quadrant for Warehouse Management. „Uwzględnienie Mecaluxu po raz drugi z rzędu w raporcie Gartnera to wyraz uznania dla naszej pracy nad rozwiązaniami informatycznymi dla łańcucha dostaw. Mecalux nieustannie udoskonala system Easy WMS, aby stanowił odpowiedź na zmieniające się potrzeby sektora oraz by pomagał naszym klientom zwiększać swoje możliwości w zakresie logistyki”, mówi Javier Carrillo, Dyrektor Generalny Mecaluxu.

Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu ponad 360 inżynierów oprogramowania Easy WMS to niezawodny, elastyczny i skalowalny system, który zwiększa wydajność logistyczną różnej wielkości firm ze wszystkich sektorów.

Przeczytaj cały artykuł: „Mecalux wymieniony w raporcie Gartner® Magic Quadrant™ już drugi rok z rzędu”.

En 2022 la consultora Gartner volvió a incluir a Easy WMS de Mecalux en el Magic Quadrant
W 2022 roku firma konsultingowa Gartner ponownie wymieniła Easy WMS, autorskie oprogramowanie Mecaluxu, w raporcie Magic Quadrant

Jak metaverse zmieni oblicze przemysłu?

Metaverse stanowi połączenie różnych technologii, takich jak rzeczywistość wirtualna, blockchain, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy (IoT), które zapewniają użytkownikowi immersyjne doznania. Jaki jest jego rzeczywisty wpływ na logistykę i procesy produkcyjne?

Na rynku są dostępne programy wykorzystujące technologię cyfrowych bliźniaków do projektowania przepływów pracy, identyfikowania błędów czy zwiększania wydajności procesów. Metaverse mógłby ułatwić szkolenie operatorów w magazynie i w centrach produkcyjnych poprzez zastosowanie wirtualnych środowisk immersyjnych. 

Przeczytaj cały artykuł: „Jak metaverse wpłynie na logistykę i przemysł?

Copacol – automatyzacja dla bezpieczeństwa żywności

Copacol, brazylijska spółdzielnia rolnicza, postawiła na elastyczną logistykę oraz ścisłą identyfikowalność produktów. Na drodze do realizacji tych celów firma zdecydowała się na współpracę z Mecaluxem. Mecalux zaprojektował centrum dystrybucyjne i wyposażył je w najnowocześniejsze technologie magazynowe. Wszystkie operacje wykonywane w obiekcie są nadzorowane przez system Easy WMS. 

Centrum firmy Copacol składa się z dwóch magazynów automatycznych, które pracują w różnych temperaturach. „Nasze centrum dystrybucyjne jest bardzo nowoczesne. Zostało wyposażone w układnice, które obsługują regały w sposób całkowicie autonomiczny, odkładając i pobierając towar znacznie szybciej, niż gdybyśmy robili to za pomocą wózków widłowych. Co więcej, dzięki tym urządzeniom wyeliminowaliśmy błędy”, wskazuje Itamar Ferrari, kierownik logistyki w firmie Copacol.

Przeczytaj cały artykuł: „Copacol: automatyzacja i cyfryzacja jako kluczowe czynniki bezpieczeństwa żywności”.

 

Automatyzacja i cyfryzacja magazynów Grupy Porcelanosa

Jak działa pięć magazynów automatycznych Grupy Porcelanosa? Mecalux przeprowadził wywiad z Rafaelem Salinasem, dyrektorem ds. operacyjnych zagranicznych jednostek zależnych Grupy Porcelanosa. „System Easy WMS jest cyfrowym mózgiem pięciu automatycznych magazynów Grupy Porcelanosa”, opisuje dyrektor Salinas.

Mecalux towarzyszył w rozwoju Grupy Porcelanosa na przestrzeni ostatniej dekady. Najpierw zbudował magazyn automatyczny dla spółki Porcelanosa, następnie dla trzech innych podmiotów należących do Grupy: Xtone, L'Antic Colonial i Noken. Na końcu powstał drugi obiekt dla Grupy Porcelanosa. Dziś łączna pojemność tych pięciu magazynów to ponad 275 000 palet.

Przeczytaj cały wywiad: „Wywiad z Rafaelem Salinasem, dyrektorem ds. operacyjnych zagranicznych jednostek zależnych Grupy Porcelanosa

Gotowi na pełny innowacji logistycznych rok 2023!

Mecalux życzy Wam szczęśliwego roku 2023. Każdego roku logistyka zyskuje coraz większe znaczenie, stając się procesem o znaczeniu strategicznym dla działalności wielu firm. Dlatego Mecalux jako partner godny zaufania towarzyszy swoim klientom w ich rozwoju poprzez projektowanie i wyposażenie magazynów, dzięki którym rośnie wydajność łańcuchów dostaw.

Oprócz dostarczania systemów magazynowych analizujemy też najnowsze doniesienia ze świata logistyki, przybliżając działanie i zastosowania najnowszych osiągnięć służących usprawnieniu pracy obiektów logistycznych. Zapraszamy na stronę internetową oraz nasze media społecznościowe, gdzie opisujemy nowinki technologiczne z dziedziny logistyki i magazynowania.