Program do kompletacji zamówień optymalizuje proces pobierania produktów z magazynu

Program do kompletacji zamówień w magazynie

21 sty 2020

Istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc Ci wyprzedzić konkurencję i zapewnić klientom najwyższą jakość usług. Jednym z nich jest Easy WMS, system zarządzania magazynem, który może zastąpić Twój program do kompletacji zamówień i zwiększyć efektywność przeprowadzanych procesów komisjonowania.

Zarządzanie poszczególnymi etapami łańcucha dostaw staje się coraz bardziej wymagającym zadaniem. Zyskujący na popularności trend dokonywania zakupów online czy rozwój strategii omnichannel sprawiają, że przed przedsiębiorstwami stoi coraz więcej wyzwań, którym należy sprostać. Poniżej przedstawiamy korzyści, które przyniesie Ci zaimplementowanie odpowiednio skonfigurowanego do Twoich potrzeb systemu zarządzania magazynem WMS.

Program do kompletacji zamówień – co to jest?

W naszym artykule Co to jest kompletacja? dokładniej przyjrzeliśmy się zagadnieniu kompletacji. Reasumując, jest to proces magazynowy, który polega na przygotowaniu zamówień poprzez pobranie odpowiednich produktów z jednostek ładunkowych. Wyróżnia się kilka strategii i metod kompletacji, w tym m.in.: jednostkową, poprzez grupowanie czy kompletację strefową, które stosuje się w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.

Program do kompletacji zamówień to rozwiązanie informatyczne, które jest wykorzystywane w magazynie w celu usprawnienia przebiegu tego procesu. Umożliwia on ustandaryzowanie działań związanych z pobieraniem produktów oraz zminimalizowanie ewentualności wystąpienia pomyłek przy kompletowaniu zamówień klientów.

Operator pobiera artykuł za pośrednictwem terminala radiowego połączonego z programem do kompletacji zamówień.
Operator pobiera artykuł za pośrednictwem terminala radiowego połączonego z programem do kompletacji zamówień.

Dlaczego warto korzystać z Easy WMS jako programu do kompletacji zamówień?

Oferowany przez nas System zarządzania magazynem Easy WMS dostarcza wiele korzyści w zakresie realizacji zamówień, oto niektóre z nich:

  • Redukcja błędów: Nawet do 99% mniej pomyłek w trakcie kompletowania zamówień.
  • Większa liczba przygotowanych zamówień: Oprogramowanie dostarcza dokładne dane na temat liczby artykułów potrzebnych do zrealizowania zamówienia oraz miejsca ich położenia. Dzięki temu praca operatorów odpowiedzialnych za kompletację stanie się jeszcze bardziej efektywna.
  • Oszczędność czasu przeznaczonego na szkolenie nowych pracowników. Uproszczenie przebiegu procesu ułatwia szybsze wdrożenie operatorów do pracy.
  • Szybsza realizacja zamówień. Dzięki oprogramowaniu Easy WMS możesz wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom Twoich klientów i zaoferować dostarczenie produktów zamówionych tego samego dnia.
  • Zarządzanie stanem magazynowym w czasie rzeczywistym. Miej pełną kontrolę nad składowanym asortymentem.

Kompletacja zamówień z Easy WMS

Easy WMS to wielofunkcyjny system zarządzania magazynem. Jednym z jego elementów jest moduł odpowiedzialny za kontrolowanie i nadzorowanie przebiegu przygotowywania zamówień. Trasy i czas potrzebny na ich pokonanie przez operatorów, rodzaje zamówień oraz ich liczba, jaką musi zrealizować zespół odpowiedzialny za komisjonowanie, musza być codziennie weryfikowane. Wybór odpowiedniej technologii w tym względzie jest kluczowy.

Aby mieć pewność, że Easy WMS będzie działać optymalnie jako program do kompletacji zamówień, nasi specjaliści wezmą pod lupę Twój magazyn i dopasują do niego najlepsze z dostępnych rozwiązań:

  • Terminale radiowe.
  • Pick to light (pick by light) – wyświetlacz sygnalizuje operatorowi który towar i jaką jego ilość należy pobrać w celu skompletowania zamówienia.
  • Put to light – wskazuje operatorowi miejsce dostarczenia towaru oraz jego wymaganą ilość.
  • Voice picking – pracownicy są wyposażeni w specjalny zestaw słuchawkowy z mikrofonem, który umożliwia im komunikację z systemem WMS i uzyskanie informacji dotyczących realizowanego zamówienia.

Proces kompletacji zamówień jest ważnym elementem logistyki magazynowej i należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Jego sprawny przebieg zmniejszy generowane koszty oraz będzie mieć pozytywny wpływ na wizerunek firmy dzięki zadowolonym klientom, którzy w krótkim czasie otrzymają zamówiony towar. Dlatego warto powierzyć działanie swojego obiektu systemowi zarządzania magazynem Easy WMS, który sprawdzi się nie tylko jako program do kompletacji zamówień, ale pozwoli także na kompleksowe administrowanie procesami logistycznymi zachodzącymi w magazynie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat oprogramowania magazynowego i jego wykorzystania w procesie realizacji zamówień zachęcamy do kontaktu pod numerem +48 22 307 43 80 lub za pośrednictwem formularza online. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.