Zintegrowane rozwiązanie dla magazynu sklepu internetowego Global Freaks

Mecalux który dostarczył kompleksowe rozwiązanie złożone z regałów półkowych oraz systemu Easy WMS z trzema dodatkowymi modułami odpowiadającymi na potrzeby magazynu e-commerce

Zintegrowane rozwiązanie dla magazynu sklepu internetowego Global Freaks

Transkrypcja filmu

Era cyfryzacji przyspieszyła rozwój i konsolidację sektora e-commerce, co całkowicie zmieniło zasady funkcjonowania tradycyjnych łańcuchów dostaw.

Global Freaks to firma z branży e-commerce, z siedzibą w Igualadzie koło Barcelony, sprzedająca figurki kolekcjonerskie manga i anime takie jak Dragon Ball, One Piece czy Naruto.

 

Daniel Vizcarra (Dyrektor zarządzający Global Freaks)
Nazywam się Daniel Vizcarra. Od 2016 roku jestem dyrektorem zarządzającym w firmie Global Freaks. Na początku naszej działalności posiadaliśmy magazyn o powierzchni 60 metrów kwadratowych z czterema regałami, na których mieściły się wszystkie produkty. Do tego jeden stół i komputer, niewiele więcej.
Obsługiwaliśmy od 10 do 20 zamówień dziennie. Z czasem rozbudowywaliśmy nasz magazyn i zwiększaliśmy zatrudnienie. Obecnie posiadamy instalację magazynową o powierzchni 2000 metrów kwadratowych i 10 pracowników.
Na przełomie roku 2018 i 2019 liczba zamówień wzrosła ponad wszelkie oczekiwania, co spowodowało braki zapasów w magazynie, błędy w zamówieniach, wzrost liczby jednostek asortymentowych i wiele innych trudności. W tamtych czasach zarządzaliśmy naszym magazynem przy pomocy kartki i długopisu. Rozpoczęliśmy więc poszukiwania dostawcy oprogramowania, który zaoferowałby nam narzędzie informatyczne, jakie usprawniłoby naszą pracę. Żaden jednak nie spełniał naszych oczekiwań.
Z pomocą przyszedł Mecalux, który zaproponował nam integrację trzech platform e-commerce, na których prowadziliśmy wówczas sprzedaż: Amazon, eBay i naszej strony na PrestaShop.

 

Mecalux dostarczył kompleksowe rozwiązanie złożone z regałów półkowych, regałów z przegródkami oraz systemu zarządzania magazynem Easy WMS.

System Easy WMS wdrożony w magazynie Global Freaks zawiera trzy moduły dodatkowe:

  • Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration, który integruje wszystkie trzy platformy e-commerce.
  • WMS dla e-commerce, który organizuje kompletację zamówień w zależności od tego, czy składają się one z pojedynczego produktu (single-unit), czy z wielu pozycji (multi-unit)
  • oraz Multi Carrier Shipping Software – oprogramowanie dla spedycji, którego celem jest uproszczenie prac w zakresie pakowania, etykietowania i wysyłki zamówień.

Moduł ten umożliwia synchroniczne zarządzanie stanem magazynowym na wszystkich platformach sprzedażowych z poziomu jednego ekranu, przedstawiając szczegółowe informacje o dostępnych zapasach oraz złożonych zamówieniach.

Moduł WMS dla e-commerce pozwala skrócić czas przygotowania zamówień i usprawnia pracę operatorów.

 

Daniel Vizcarra (Dyrektor zarządzający w Global Freaks)
Wdrożenie oprogramowania Easy WMS bardzo ułatwiło naszą pracę. Codziennie rano dostajemy do przygotowania dwa typy zamówień: typu single-unit lub multi-unit. Są one przesyłane bezpośrednio na terminale radiowe operatorów. Każdy z pracowników otrzymuje na swoim urządzeniu informacje o zamówieniu, które następnie przygotowuje przy pomocy wózka kompletacyjnego.
Zamówienia single-unit, składają się tylko z jednego produktu, dlatego są przygotowywane od razu. Operator skanuje kod kreskowy znajdujący się na wózku oraz na produkcie, a następnie pakuje zamówienie. W czasie gdy drukowana jest etykieta przewozowa, operator zamyka paczkę i przenosi ją do strefy wysyłek.
W przypadku zamówień multi-unit po zakończeniu kompletacji operatorzy grupują produkty znajdujące się w wózku kompletacyjnym. W tym celu skanują kod kreskowy wózka i artykułu, a system wskazuje im zamówienie, do jakiego powinien trafić każdy produkt.

 

Moduł Multi Carrier Shipping Software upraszcza i przyspiesza prace w zakresie pakowania i etykietowania zamówień zgodnie ze standardami firm przewozowych, z którymi współpracuje Global Freaks.

Wysyłka zamówień to ostatnia operacja wykonywana w magazynie Global Freaks, dlatego czynność ta musi być dobrze zaplanowana i zorganizowana.

 

Daniel Vizcarra (Dyrektor zarządzający w Global Freaks)
Uzyskaliśmy wysoce zadawalające wyniki. Możemy teraz obsłużyć dwa razy więcej zamówień niż wcześniej, mimo że nie zwiększyliśmy zatrudnienia. Usprawniliśmy też proces kompletacji. Kiedyś przygotowywaliśmy zamówienia jedno po drugim. Teraz, poprzez grupowanie, możemy przygotowywać wiele zamówień na raz. System Easy WMS nie popełnia błędów. Jeżeli pojawia się jakiś, wynika on ze złego wprowadzenia numeru, kodu EAN czy liczby produktów. Udało nam się ograniczyć pomyłki prawie do zera. W tym aspekcie zyskaliśmy bardzo wiele. Do niewątpliwych zalet systemu Easy WMS zaliczyłbym możliwość bezbłędnego przygotowania wysokiej liczby zamówień oraz skuteczną ochronę przed brakami zapasów w magazynie.